Wszystko, co musisz wiedzieć przed walką o brąz

25.03.2021 23:07

26 marca GKS Katowice rozpoczyna batalię o trzecie miejsce w hokejowych mistrzostwach Polski. Rywalem hokeistów GieKSy będzie GKS Tychy.

Drużyna GKS-u Katowice przegrała 1-4 w półfinałowej rywalizacji z JKH GKS-em Jastrzębie i tym samym przystąpi do walki o trzecie miejsce w Polskiej Hokej Lidze, a rywalem katowiczam będzie GKS Tychy, który po sześciu meczach półfinału musiał uznać wyższość COMARCH Cracovii. Pierwsze dwa spotkania derbowej rywalizacji w ramach walki o brąz mistrzostw Polski odbęda się 26 i 27 marca w Tychach.

26 marca mecz nr 1: GKS Tychy - GKS Katowice
27 marca mecz nr 2: GKS Tychy - GKS Katowice
30 marca mecz nr 3: GKS Katowice - GKS Tychy
*31 marca mecz nr 4: GKS Katowice - GKS Tychy
*4 kwietnia mecz nr 5: GKS Tychy - GKS Katowice

* jeśli potrzebny

Według regulaminu PHL mecze o brązowy medal będą rozgrywane do trzech wygranych spotkań. W przypadku braku rozstrzygnięcia spotkania w fazie finałowej drużyny przystąpią do rozgrania dogrywki w stanie liczebnym 3 na 3. W przypadku dalszego braku rozstrzygnięcia będą następować kolejne dogrywki poprzedzone czyszczeniem powierzchni lodu. Dogrywka wyłoni zwycięzcę w momencie zdobycia bramki przez jedną z drużyn, zgodnie z Przepisami gry w hokeja na lodzie.

W dotychczasowych spotkaniach tego sezonu GKS Katowice dwukrotnie wygrywał z tyszanami i również dwukrotnie schodził z lodu pokonany. 23 października 2020 r. GieKSa wygrała w "Satelicie" 4:1, a w wyjazdowym meczu rozgrywanym 4 grudnia zeszłego roku pokonał GKS Tychy po dogrywce 4:3 i tym samym wygrał mecz grany na Stadionie Zimowym po raz pierwszy pod dwóch lat. Spotkania rozgrywane 20 września 2020 r. (2:5) i 24 stycznia br. (1:3) zakończyły się nie po myśli hokeistów GieKSy.

Tyszanie zakończyli rundę zasadniczą tege sezonu PHL na pierwszym miejscu, zdobywając 83 punkty w 36 meczach. W ćwierćfinale pokonali oni pewnie 4-0 Ciarko STS Sanok, by następnie uleć Cracovii w walce o finał Polskiej Hokej Ligi. Należy zwrócić szczególną uwagę nie tylko na punktowych liderów ich kadry, czyli Michaela Cichego i Christiana Mroczkowskiego, ale także na duet braci Paula i Alexandra Szczechurę, Kanadyjczyków polskiego pochodzenia. Alexander Szczechura był drugim najlepiej punktującym zawodnikiem tyszan w fazie zasadniczej, a jego brat w fazie play-off zaliczył 4 bramki i 6 asyst.

Pierwszy mecz rywalizacji o brązowe medale GKS Tychy - GKS Katowice w piątek 26 marca o godzinie 18:00. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE ze spotkania, a także naszych profili na Facebooku, Twitterze i Instagramie. Spotkanie będzie transmitowane na platformie Polski Hokej TV (cena 16 PLN).