W oczekiwaniu na nowe wyzwania

24.04.2024 13:54

Trwa już proces budowy drużyny na sezon 2024/2025.

Rozgrywki sezonu 2023/2024 zakończyły się zdobyciem przez GKS Katowice wicemistrzostwa Polski. To trzeci sezon z rzędu, gdy GieKSa kończy rywalizację na podium.

- Jak co roku o tej porze intensywnie pracujemy nad tym, by skompletować drużynę na kolejny sezon. Działamy opierając się na naszych doświadczeniach z ostatnich lat i w ramach naszych możliwości budżetowych. Wszelkie decyzje kadrowe będą podejmowane z najwyższą starannością, by zachować atuty, jakimi cechowała się ostatnio nasza drużyna - podkreśla Roch Bogłowski, dyrektor sekcji hokeja na lodzie.

Kluczowa informacja dotyczy oczywiście trenera Jacka Płachty. Współtwórca ostatnich wielkich sukcesów GKS-u ma ważny kontrakt z klubem. Umowy, które będą obowiązywać także w sezonie 2024/2025, mają napastnicy Grzegorz Pasiut, Bartosz Fraszko, Ben Sokay, Mateusz Michalski, Igor Smal, Mykhailo Kovalchuk oraz obrońca Kacper Maciaś. O wszystkich kolejnych decyzjach kadrowych będziemy informować na bieżąco.

Wiadomo już, że - wzorem poprzednich sezonów - pierwsza część przygotowań do nowego sezonu będzie realizowana przez zawodników indywidualnie, zgodnie z rozpiskami przygotowanymi przez sztab szkoleniowy. Start wspólnych treningów na lodzie planowany jest na 29 lipca.

Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner techniczny
Partnerzy
TAURON Hokej Liga