Tom Coolen trenerem TAURON KH GKS Katowice

26.06.2017 13:25

Nowym szkoleniowcem hokejowej GieKSy został Kanadyjczyk Tom Coolen.

63-letni Coolen to niezwykle doświadczony szkoleniowiec. Ostatnio prowadził kanadyjski zespół Grand Falls-Windsor Cataracts.  W przeszłości pracował w sztabach szkoleniowych reprezentacji Kanady i Łotwy. W swoim CV ma także pracę w sztabie zespołu NHL Buffalo Sabres. Trener Coolen szkolił także zespoły m.in. z Niemiec, Włoch, Austrii i Danii.

- Cieszę się, że udało się zakontraktować tak doświadczonego trenera. Negocjacje trwały długo, ale wszystko musiało być omówione bardzo szczegółowo. Przed rozpoczęciem negocjacji uzyskaliśmy wiele informacji na temat trenera i jestem pewien, że wykona bardzo dobrą pracę w Katowicach. Ważnym elementem jest fakt, że trener Coolen pracował również w Europie. Sukcesy z reprezentacją Łotwy dają mu najlepszą rekomendację i pozwalają optymistycznie patrzeć na najbliższy sezon – podkreśla Karol Pawlik, dyrektor sportowy TAURON KH GKS-u.

Tom Coolen zastąpił na stanowisku trenera GieKSy Jacka Płachtę, któremu bardzo dziękujemy za pracę na rzecz naszego klubu.

Tytularny sponsor klubu
Oficjalny partner klubu
Sponsor klubu
Partner klubu