Pucharowe wyzwanie w Budapeszcie

05.09.2019 10:42

Naszych hokeistów czeka ostatni mecz w ramach fazy grupowej Pucharu Wyszehradzkiego.

- Jesteśmy w ciężkim okresie, który niedługo się kończy i liczymy na to, że przyjdzie świeżość, a nasza gra będzie wyglądała zdecydowanie lepiej. To był słaby mecz w naszym wykonaniu, bo przy takim wyniku nie można powiedzieć inaczej - mówił po ostatnim sparingu z Re-Plast Unią Oświęcim (2:6) kapitan hokejowej GieKSy Grzegorz Pasiut. Po przegranym, ale dobrym spotkaniu z HK Nitra GieKSiarze zaznali nieprzyjemnej porażki z krajowym rywalem i dopiero w trzeciej tercji byli w stanie przeciwstawić się hokeistom Unii. Nikt nie zamierzał udawać, że zespół Risto Dufvy zagrał w Oświęcimiu na miarę oczekiwań.

Ruszyła już otwarta sprzedaż karnetów na sezon 2019/2020! 

- Na treningach ciągle ćwiczymy różne warianty gry i wiemy, że ciężką pracą w tym okresie wypracujemy zaliczkę na cały sezon. W piątek jedziemy do Budapesztu i zamierzamy walczyć – zadeklarował Pasiut. Katowiczan czeka ostatni sprawdzian przed startem Polskiej Hokej Ligi, czyli zaplanowanym na 15 września domowym starciem z Naprzodem Janów. GKS zagra w Budapeszcie z Ferencvarosi Torna Club-Telekom, który w swoim ostatnim meczu Pucharu Wyszehradzkiego przegrał na wyjeździe z JKH GKS-em Jastrzębie 3:4. Wcześniej aktualnie mistrzowie Węgier i międzynarodowej Erste Ligi ulegli klubowi z Nitry 2:3. Tym samym, podobnie jak nasz GKS, zagrają oni w najbliższy piątek o pierwsze zwycięstwo w Pucharze Wyszehradzkim.

Katowicki GKS i klub z Budapesztu zakończą swoim meczem fazę grupową międzynarodowych rozgrywek. W październiku ruszy runda play-off, w której pary ćwierćfinałowe będą ustalone systemem „na krzyż” (1A-4B, 2A-3B, 3A-2B, 4A-1B). Mecz odbędzie się w piątek 6 września o godzinie 18:30. Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE na naszej stronie, a także naszych profili na FacebookuTwitterze i Instagramie

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Złoty
Partner Srebrny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy