Piotr Sarnik: Możemy pokonać każdego

18.11.2017 09:15

Autor: JB

Poza momentami gry w osłabieniu dominowaliśmy w starciu z mistrzem Polski. Grając z takim nastawieniem wszystkie zespoły są w naszym zasięgu - powiedział drugi trener TAURON KH GKS-u Katowice po zwycięstwie nad Comarch Cracovią.

Jak ocenia pan mecz z mistrzem Polski?

- Chłopcy byli niezwykle zmotywowani i zagrali jak prawdziwi profesjonaliści. Nie można mieć do nikogo uwag. Każdy wypełnił swoje obowiązki w 100 lub 99 procentach. Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu i taki rzeczywiście był, ale patrząc na ilość sytuacji jakie sobie stworzyliśmy to mecz mógł się skończyć nawet naszym sześciobramkowym zwycięstwem. Poza momentami gry w osłabieniu dominowaliśmy w tym meczu.

Po raz kolejny potwierdziło się, że jeśli pierwsi strzelamy bramkę, to mecz jest pod naszą kontrolą.

- Myślę, że chłopcy byli dzisiaj tak nastawieni, że nawet gdybyśmy przegrywali, to nie patrzeliby na tablicę wyników tylko dalej walczyli na maksa do ostatniej minuty.

TAURON KH GKS podtrzymał zwycięską serię i jest już nie mal pewny gry w turnieju finałowym Pucharu Polski.

- Wiemy jaka jest sytuacja w tabeli i piątkowe zwycięstwo było milowym krokiem w stronę turnieju finałowego Pucharu Polski. Walczymy o niego z Nowym Targiem i mamy już teraz pokaźną przewagę przed ostatnimi kolejkami tej rundy.

Po meczu z mistrzem Polski czas na starcie z wicemistrzem. W niedzielę w Tychach uda się zdobyć kolejne punkty?

- Myślę, że w tej lidze prawie każdy może wygrać z każdym. Z drugiej strony przy braku koncentracji i głupich błędach można przegrać z teoretycznie słabszym. Z takim podejściem jak w piątek jesteśmy w stanie pokonać każdego.

Tytularny sponsor klubu
Oficjalny partner klubu
Sponsor klubu
Partner klubu