Mateusz Zieliński w GKS-ie Katowice

22.06.2020 12:14

Kolejnym obrońcą w składzie GKS-u Katowice na sezon 2020/2021 Polskiej Hokej Ligi jest Mateusz Zieliński, wracający do naszego Klubu po dwóch latach.

Urodzony w 1998 roku zawodnik podpisał roczną umowę z GKS-e Katowice i stał się czwartym obrońcą zakontraktowanym przez nasz Klub przed sezonem 2020/2021. Wcześniej umowy z GieKSą podpisali Patryk Wajda, Oskar Krawczyk i Łotysz Janis Andersons. Dla 22-latka z Torunia będzie to powrót do GieKSy po dwóch latach; w sezonie 2017/2018, zakończonym przez GKS wicemistrzostwem kraju, Zieliński wystąpił w 16 ligowych meczach. Młodzieżowy reprezentant Polski wraca do Katowic po najlepszym sezonie ligowym w karierze, w którym zdobył dla KH Energi Toruń 3 bramek i 9 asyst.  

- Bardzo się cieszę z powrotu do Katowic. Tworzy się tutaj bardzo fajna drużyna i ciężko było odmówić takiemu klubowi jak GKS. Mam nadzieję, że swoją dobrą grą w defensywie wzmocnię zespół i wspólnie z kolegami sięgniemy po medal - tak swój transfer do GieKSy skomentował sam zawodnik. 

 - Przyglądaliśmy się Mateuszowi przez ostatnie dwa sezony i trzeba przyznać, że zrobił on duży postęp jako podstawowy obrońca w drużynie z Torunia. Mamy nadzieje, iż będzie się dalej tak dobrze rozwijał z korzyścią dla GKS Katowice, mając obok siebie bardziej doświadczonych kolegów - ocenił dyrektor sportowy sekcji Roch Bogłowski.

Życzymy Mateuszowi udanego sezonu!

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Złoty
Partner Srebrny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy