Maciej Urbanowicz: Traktuję to jako wyzwanie

17.04.2018 13:02

Zdobycie mistrzostwa Polski przez GieKSę to cel, który jak najbardziej jest do osiągnięcia. Dlatego zdecydowałem się na wybór oferty z Katowic - powiedział Maciej Urbanowicz po podpisaniu kontraktu z TAURON KH GKS-em Katowice.

Dlaczego zdecydowałeś się na podpisanie umowy z TAURON KH GKS-em Katowice?

- Nie zastanawiałem się długo nad podpisaniem kontraktu. Traktuję to jako wyzwanie. Same rozmowy przebiegły bardzo sprawnie, bo obie strony chciały szybko dojść do porozumienia. Odczułem dużą chęć współpracy ze strony klubu, co przekonało mnie do podjęcia tej decyzji. Podoba mi się postawa drużyny na lodzie, a także jej styl gry. Decydującym czynnikiem był oczywiście fakt, iż TAURON KH GKS Katowice będzie walczył o najwyższe cele w nadchodzącym sezonie.

Postawa naszej drużyny w zakończonym niedawno sezonie też miała wpływ na Twój wybór?

- Oczywiście. W poprzednim sezonie cały zespół GieKSy wykonał kawał dobrej pracy, co przełożyło się na świetną grę i bardzo dobry wynik. Z całą pewnością katowiczanie zasłużenie sięgnęli po srebrny medal i dzielnie walczyli w finale.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jest szansa na poprawę wyniku w następnym sezonie?

- Jak najbardziej uważam, że cel jakim jest mistrzostwo Polski jest do osiągnięcia. W Katowicach buduje się naprawdę dobra drużyna. Już teraz gra tam wielu doświadczonych zawodników pełnych pasji i zaangażowania w rozwój drużyny. Wszyscy są głodni sukcesu, szczególnie po ostatnim sezonie, w którym złoto było bardzo blisko.

Jesteś doświadczonym zawodnikiem i pewnie w barwach GieKSy gra wielu Twoich znajomych?

- Znam kilku chłopaków z czasów wspólnej gry. Na pewno najlepszy kontakt mam z Mikołajem Łopuskim i Tomkiem Malasińskim.

Tytularny sponsor klubu
Oficjalny partner klubu
Sponsor klubu
Partner klubu