"Będziemy walczyć o najwyższe cele"

31.07.2017 13:08

Autor: JB

Trenerzy Tom Coolen i Piotr Sarnik oraz obrońca Bogusław Rąpała opowiedzieli o swoich oczekiwaniach przed zbliżającym się sezonem Polskiej Hokej Ligi.

Hokeiści TAURON KH GKS Katowice rozpoczęli kolejny tydzień przygotowań do sezonu PHL, który rozpocznie się w pierwszej połowie września. Od kilku dni drużyna trenuje już pod okiem kanadyjskiego szkoleniowca Toma Coolena. - Przez pierwszy tydzień obserwowałem zawodników i starałem się ocenić każdego z nich. Oczywiście do pełnej wiedzy o każdym hokeiście potrzebuję jeszcze czasu. Pierwsze wrażenia są jednak bardzo pozytywne. Coraz więcej wiem o polskim hokeju i polskiej lidze, ale jeszcze nie mogę powiedzieć w którym miejscu jesteśmy. Do tego potrzebne są sparingi, które rozegramy w sierpniu - powiedział trener Coolen na konferencji prasowej.

Podczas spotkania z dziennikarzami został przedstawiony asystent trenera, którym został dobrze znany w Katowicach Piotr Sarnik. - Wracam do Katowic po 20 latach, bo pierwszy profesjonalny kontrakt podpisałem właśnie tutaj. Cieszę się, że będę pracował z Tomem, który jest bardzo doświadczonym szkoleniowcem. Liczę, że wiele się nauczę. Dla mnie to duże wyzwanie, bo od razu trafiłem do jednej z najlepszych drużyn w kraju. Jestem przekonany, że GieKSa będzie walczyła o wysokie cele - zapewnił Piotr Sarnik.

Zdanie drugiego szkoleniowca podzielił Bogusław Rąpała, który nadal będzie występował w naszym zespole. - Poprzedni sezon był swego rodzaju przetarciem. Teraz po ofensywie transferowej klubu mamy o wiele lepsza drużynę i będziemy walczyć o czołowe lokaty - powiedział obrońca TAURON KH GKS Katowice.

Tytularny sponsor klubu
Oficjalny partner klubu
Sponsor klubu
Partner klubu