Wszystko co musisz wiedzieć przed ćwierćfinałem

23.02.2021 17:10

W środę i czwartek GKS Katowice rozegra dwa pierwsze mecze fazy play-off. Oba spotkania odbędą się w “Satelicie”, a naszym rywalem będzie Re-Plast Unia Oświęcim.

Podopieczni trenera Andrieja Parfionowa awansowali do fazy play-off z 4. miejsca w tabeli, a to oznacza, że podejmą Re-Plast Unię Oświęcim, która rozgrywki zakończyła na 5. miejscu. Rywalizacja odbywa się do czterech wygranych, pierwsze dwa mecze odbędą się w “Satelicie”, kolejne dwa w Oświęcimiu, a jeśli do wyłonienia zwycięzcy potrzebne będą kolejne potyczki, odbędą się one odpowiednio w Katowicach i Oświęcimiu. Ewentualny mecz numer siedem zostanie rozegrany w Katowicach. 

24 lutego mecz nr 1: GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim
25 lutego mecz nr 2: GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim
28 lutego mecz nr 3: Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Katowice
1 marca mecz nr 4: Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Katowice
*4 marca mecz nr 5: GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim
*6 marca mecz nr 6: Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Katowice
*8 marca mecz nr 7: GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim

* jeśli potrzebnyW poprzednim sezonie GKS Katowice po pokonaniu TAURON Podhala Nowy Targ 4:2 awansował do półfinałów fazy play-off, gdzie miał zmierzyć się z GKS-em Tychy. Niestety pandemia koronawirusa zmusiła władze PZHL do przedwczesnego zakończenia rozgrywek i GieKSa zakończyła sezon z brązowym medalem. Tegoroczny play-off zapowiada się wyjątkowo interesująco, bowiem wszystkie drużyny prezentują wyrównany poziom. Natomiast o tym, jak układała się rywalizacja między GKS-em Katowice i Re-Plast Unią Oświęcim w sezonie zasadniczym i jak nasz rywal dotąd sobie radził przeczytasz TUTAJ

Katowiczanie w przekroju ostatnich trzech sezonów zdobyli trzy medale - dwa brązowe i jeden srebrny. Złoto w swojej historii GKS zdobywał sześciokrotnie w latach 1958, 1960, 1962, 1965, 1968 oraz 1970. - Wiemy, jaki był cel postawiony przed sezonem i tego się trzymamy. To ostatnie dni, w których możemy przygotować konkretną taktykę pod danego przeciwnika. Pewne rzeczy nie funkcjonowały w naszej grze tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. W szatni czuć jednak ogromną koncentrację. Każdy już myśli o tym, co przed nami. Sezon to zupełnie inna bajka niż play-off, a my skupiamy się na walce o najwyższe cele - mówił Grzegorz Pasiut. Więcej w rozmowie z naszym kapitanem TUTAJPierwszy mecz 1/4 finału PHL GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim w środę 24 lutego o godzinie 18:00 w Katowicach. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE ze spotkania, a także naszych profili na Facebooku, Twitterze i Instagramie. Spotkanie będzie transmitowane na platformie Polski Hokej TV (cena 16 PLN).

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner techniczny
Partnerzy