Aleksi Varttinen z nową umową

09.05.2024 11:01

Fiński obrońca rozegra swój trzeci sezon w GKS-ie Katowice.

Informujemy, że Aleksi Varttinen przedłużył swój kontrakt z GKS-em Katowice do końca sezonu 2024/2025. Tym samym 26-letni obrońca, który dołączył do naszego Klubu w styczniu 2023 roku, rozegra swój trzeci z rzędu sezon dla hokejowej GieKSy. Przypomnijmy, że wcześniej decyzję o pozostaniu w GKS-ie Katowice podjął jego rodak Santeri Koponen. 

W minionym sezonie TAURON Hokej Ligi Aleksi Varttinen, zdobywca złotego i srebrnego medalu mistrzostw Polski w barwach naszego Klubu, do 5 zdobytych bramek dołożył 32 asysty. Co warte odnotowania, zarówno w fazie zasadniczej, jak i rundzie play-off minionego sezonu THL Varttinen był liderem w klasyfikacji asyst wśród obrońców.

- Aleksi Varttinen zaprezentował wysoki poziom gry, szczególnie pod względem waleczności i utrzymywania dużej jakości po obu stronach tafli. To ważna postać naszej formacji defensywnej i zdecydowaliśmy się na kontynuowanie współpracy przez trzeci sezon z rzędu - powiedział Roch Bogłowski, dyrektor hokejowej sekcji GKS-u Katowice.

Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner techniczny
Partnerzy
TAURON Hokej Liga