• Pasiut (49)
  • Heikkinen (15)

Zagłębie Sosnowiec: Radziszewski (Czernik) - Charousek, Domogała, Kozłowski, Rutkowski, Kana - Duszak, Martinka, Jaros, Słaboń, Luka - Kaluza, J. Jaskólski, Barnacki, Strojek, Sikora - Kafel, Gniewek, Jarosz, Pędraś, A. Jaskólski

GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Heikkinen, Devecka, Łopuski, Rohtla, Urbanowicz - Wanacki, Cakajik, Malasiński, Pasiut, Laakkonen - Krawczyk, Tomasik, Sawicki, Wronka, Fraszko - Skokan, Wysocki, Krężołek, Michał Rybak.

TAURON KH GKS Katowice zainaugurował sezon wyjazdowym meczem z Zagłębiem. Spotkanie 22. kolejki, które rozgrywano awansem, miało zdecydowanego faworyta. Byli nim oczywiście wicemistrzowie Polski. Spotkanie w Sosnowcu nie zapowiadało się jednak na łatwe. Gospodarze, choć są beniaminkiem PHL, mają w składzie kilku doświadczonych graczy. Z kolei w naszym zespole latem doszło do zmian. Nowi hokeiści z pewnością wzmocnią naszą drużynę, ale zespół potrzebuje jeszcze czasu odpowiednie zgranie. Odnotujmy także, że w składzie GieKSy pojawił się Patryk Wysocki, który także związał się umową z Klubem.

Mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie po trafieniu Damiana Słabonia. Jeszcze w pierwszej tercji wyrównał strzałem z dystansu Eetu Heikkinen. Doskonała szansa na objęcie prowadzenia pojawiła się na początku drugiej części, ale rzutu karnego nie wykorzystał Radosław Sawicki. Katowiczanie osiągnęli sporą przewagę, ale nie potrafili jej udokumentować. Sprawy nie ułatwiała też unosząca się nad lodem mgła. Z jej powodu druga i trzecia tercja były rozgrywane na raty.

GKS udowodnił swą wyższość w końcówce spotkania. Przełomem okazało się trafienie Grzegorza Pasiuta. Wynik ustalił Tomasz Malasiński, który w ostatnich minutach zdobył dwie bramki.

Przypominamy, że na otwarcie nowego sezonu w Katowicach zapraszamy w piątek 14 września. Tego dnia w „Satelicie” ponownie zmierzymy się z Zagłębiem. Bilety i karnety już w sprzedaży.

Koniec! Za tydzień widzimy się w Satelicie!

Jeszcze kara dla Wanackiego

Malasiński! Czwarty gol GieKSy

Ostatnia minuta

5 minut plus kara meczu dla Tomasika. Dla niego to koniec spotkania

Emocje do końca. Bokserskie starcie hokeistów

Malasiński pakuje krążek do pustej bramki!

Mecz wznowiony

GKS w pełnym składzie. Kolejna przerwa techniczna

Kara Urbanowicza. Podwójne osłabienie GKS-u

Kara dla Łopuskiego. Walczymy!

Gooooooooool. Debiutanckie trafienie Grzegorza Pasiuta!

Gramy

Przerwa w grze. Wentylatory mają pomóc w walce z mgłą.

Dobra interwencja Lindskouga. Po chwili kara dla Wanackiego za grę wysokim kijem

Może teraz? Mamy przewagę po karze dla Jarosa

I od razu zaczynamy trzecią tercję

I znów gramy w osłabieniu. Tym razem na ławkę wędruje Patryk Wronka

Kara dla Charouska. Gra 5 na 4

Kara dla Urbanowicza, a po chwili dla Łopuskiego. Podwójne osłabienie

Zaczynamy od wznowienia tercji neutralnej

Na 5 minut i 40 sekund przed końcem drugiej tercji sędzia zarządza przerwę w związku z dużym zamgleniem. Trzecia tercja będzie więc dłuższa.