(0:0, 1:1, 2:0)

• Cook (36)

Nomad: Amirbekov (Boryakin) - Gaitamirov, Butenko, Boiko, Borissevich, Rakhmanov - Korolyov, Dikhanbek, Musorov, Shulga, Gatiyatov - Nikitin, Tsaryov, Alexandrov, Guseinov, Tsybin - Kasenov, Kengesbay, Kaiyrzhan, Magnisbayev, Makeyev.

GKS Katowice: Kieler (Murray) - Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Marklund - Koponen, Varttinen, Iisakka, Monto, Olsson - Wanacki, Cook, Lehtimaki, Sokay, Hitosato - Maciaś, Lebek, Bepierszcz, Smal, Michalski.

W trzecim, ostatnim meczu finałów Pucharu Kontynentalnego mierzyliśmy się z kazachskim Nomadem Astana, który za sprawą pokonania klubów z Cardiff i Herning zapewnił sobie wygraną w tegorocznej edycji Pucharu Kontynentalnego. GKS Katowice z dwoma punktami na koncie po dwóch meczach walczył o miejsce na podium rozgrywek: wygrana z Kazachami pozwalała nam myśleć o zajęciu drugiego lub trzeciego miejsca, w innym wypadku musieliśmy bacznie obserwować ostatni mecz zawodów w Cardiff między Devils i Blue Fox. W bramce GieKSy oglądaliśmy Michała Kielera, który tym samym zanotował drugi występ w ramach tegorocznej edycji Pucharu.

Pierwsza tercja pokazała, że nasi rywale nie będą forsowali takiego tempa jak we wcześniejszych meczach i zostawiali GieKSie sporo miejsca do pracy na lodzie, z czego korzystaliśmy po początkowym okresie badania rywala. Kapitalną okazję na bramkę miał w 13. minucie Olli Iisakka, który wymanewrował obrońcę i pokusił się o dwa strzały, a obrona Nomada musiała ratować swojego bramkarza Amirbekowa wybijaniem gumy z okolic linii końcowej. Przeciwnicy od czasu do czasu wypuszczali się do naszej tercji i starali się zaskoczyć Kielera dobitkami szybko dogrywanych przed bramkę krążków, ale nasz golkiper pozostawał czujny. Po pierwszej tercji schodziliśmy z lodu bez bramek i z nadziejami na poprawę skuteczności.

Druga tercja niemal właściwie od swojego początku toczyła się pod absolutne dyktando naszej drużyny, która nie była w stanie przełożyć swojej aktywności i sprytu na bramki. Odważnie o swoje walczył Marklund, próbował swoich sił Varttinen, a w okresie kadry dla Nomada Bartosz Fraszko o centymetry przestrzelił krążek dograny na pustą bramkę po próbie Koponena. Sprawialiśmy defensywie Nomada olbrzymie kłopoty, ale ani Monto, ani Hitosato z Michalskim w kolejnej akcji nie sforsowali parkanów często zmuszanego do pracy Amirbekowa. W końcu w 36. minucie Ryan Cook pięknie przyłożył z prawej strony lodu i zaskoczył bramkarza rywali, dając nam zasłużone prowadzenie. Kazachowie zrewanżowali się dwie minuty później, kiedy naszą stratę w środku lodu zamienili na dwójkową kontrę i gola Musorowa. Na koniec tercji sprowadziliśmy na siebie kłopoty po karze dla Smala, ale kończyliśmy tę część meczu ze stanem remisowym.

Niestety już 17 sekund po rozpoczęciu tercji Boiko trafił pewnie w naszym osłabieniu na 2:1 dla Nomada. GKS ruszył do kolejnej serii ataków, dążąc do wyrównania i jednocześnie musiała się bronić przed nieprzyjemnymi strzałami graczy z Kazachstanu, zwłaszcza w okresie osłabienia po karze dla Olssona. Sędziowie sprawdzali w 50. minucie ewentualnego gola rywali, ale uznano, że po strzale w poprzeczkę krążek nie przekroczył linii bramkowej. Losy meczu zostały przesądzone po mocarnym strzale Gatijatowa na 3:1 w grze 4 na 5 po karze dla Kruczka. Zakończyliśmy turniej drugą porażką i o naszych losach w turnieju decydował wynik spotkania Cardiff Devils – Herning Blue Fox.

Koniec meczu, koniec turnieju. Czekamy na wynik drugiego niedzielnego meczu.

Pasiut raz jeszcze, krążek wybity ze światła bramki.

GieKSa naciska na rywala w jego tercji, ale brakuje agresji i szybkości.

Zablokowany strzał Pasiuta, potem nieudana próba przekierowania strzału Kruczka.

Mocarny strzał Gatijatowa i mamy dwie bramki prowadzenia Kazachów,

Wanacki przerwał rozgrywania zamka hokejowego przez Nomad, duże brawa z trybun.

Okres szarpanych ataków rywali z Kazachstanu i naszych twardych interwencji. Kara dla Macieja Kruczka.

Nie ma bramki dla Kazachów, ostateczna decyzja.

Niepewna obrona strzału Magnisbajewa, ale bez konsekwencji. Sytuacja sprawdzana challenge'm..

Bronimy strzał Szulgi, a potem niestety marnujemy okazję 2 na 1.

Poprzeczka po strzale Kasenowa. Zawodnik prosił sędziego, żeby sprawdzić ten strzał na kamerach, ale arbiter jasno stwierdził, że gola nie było.

Kara dla Olssona.

Nieprzyjemne uderzenie Borissewicza, odbijamy w bok.

Koponen w klasycznym uderzeniu z prawego bulika, potem znowu o swoje walczy Igor Smal.

Ta próba Gatijatowa nie mogła zaskoczyć naszego bramkarza.

Koponen w ostatniej chwili przerywa niebezpieczną akcję Nomada lewą stroną lodu.

Zaczynamy od bramki dla Nomada, 17 sekund od startu. Bojko wykorzystał serię szybkich podań w przewadze.

Ostatnia tercja, 1:21 w osłabieniu.

Próba gości, Cybin szukał okazji upadając na lód.

Wracamy do gry, 4 na 5.

Mamy zamieszanie na lodzie, czekamy na decyzje arbitrów.

Wideoweryfikacja zaraz po karze nałożonej na Smala. Kara potwierdzona.

Igor Smal, druga próba po rykoszecie... To musiało być 2:0.

Nomad nie wybacza takich strat jak ta ostatnia. Kontra, podanie do Musorowa i remis.

Spokojniejsze tempo gry obu ekip.

TAK JEST! Ryan Cook pięknie uderza z prawej strony!

Odgryzają się Kazachowie, Butenko sprytnie wyminął nasze zasieki w obronie.

Najpierw Hitosato, potem Michalski. Coraz bliżej bramki, coraz bliżej...

Strzał Kruczka stworzył spore zagrożenie dla obrony Nomada.

Maciaś skutecznie wypchnął napastnika rywali z przestrzeni bliskiej naszej bramki.

Monto! Powinien wykorzystać ogromny błąd obrony Nomada, która zostawiła trzech naszych graczy przed Amirbekowem.

Skontrowali nas gracze Nomada, Boiko obok prawego słupka. Gramy po pięciu.

Pasiut nad poprzeczką.

Fraszko nie trafia do pustej bramki z dobitki po strzale Koponena...

Carjow słusznie odesłany na ławkę kar za natarcie na Cooka.

Dynamicznie wjeżdżał w lewą stronę Varttinen, ale jego strzał został przekierowany po kiju obrońcy.

Kieler zbija do boku strzał z ostrego kąta.

GieKSa naciska, czasem traci krążek, czasem go odzyskuje, kibice pięknie śpiewają. Tymczasem Marklund odreagował na bandzie nieudane zagranie na krótki słupek.

Odważne zagranie zza bramki do Olssona, zabrakło trochę szczęścia.

Fraszko szukał dłuższy czas miejsca do podania przed bramkę.

Czas na drugą tercję.

Bez bramek po tercji numer jeden.

Urwał się Gatijatow, ale uderzył w Kielera.

Wanacki wściekle po lodzie, ale obok bramki.

Dominujemy na lodzie, brakuje przełożenia na celne strzały. Dogranie Varttinena po szerokości lodu nie znalazło adresata.

Okres spokoju na lodzie przerwała walka Marklunda o wybicie krązka obrońcy przed bramką Amirbekowa.

I gramy już po pięciu. Bardzo solidny pokaz obrony GieKSy.

Boiko liczył na bramkę z pierwszego krążka z bliska, na posterunku Kieler.

Iisaka genialne wymanewrował rywala, potem miał dwie okazji na gola! Kazachowie wybijali gumę z okolic linii bramkowej.

I to będzie kara dla Szweda.

Pomknął Olsson po dograniu krążka górą! Ale przy okazji sforsował bramkarza Nomada.

Kruczek miał bardzo dobrą sytuację po krótkiej serii podań. Jesteśmy w stanie prowadzić dobrą ofensywę.

Kieler czujnie zastopował Musorowa, który czyhał na dobicie krążka końcówką łopatki kija.

Gramy w pełnych formacjach.

Skiksował Koponen, który miał dogodną sytuację po dograniu między obrońcami.

Zbyt lekka próba Pasiuta po rozegraniu wokół bramki.

Zagramy w przewadze. Butenko nieprzepisowo przewrócił naszego gracza.

Dobre wyłuskał krążek Bepierszcz, ale nie był w stanie wygrać walki o pozycję z obrońcą.

IIsakka z Monto ostro pracowali na bramkarzu Nomada.

Dość spokojne tempo meczu, Kruczek robi co może w tercji ataku.

Guseinow nad bramką.

Sporo chaosu w naszej tercji, blokujemy próby Kazachów.

Startujemy z ostatni meczem turnieju w Cardiff!

• Za chwilę zobaczymy oba zespoły na lodzie. W bramce GieKSy Michał Kieler.

• Przed nami ostatni mecz finałów Pucharu Kontynentalnego z Nomadem Astana, który za sprawą zwycięstw nad Herning Blue Fox i Cardiff Devils zapewnił sobie pierwsze miejsce w turnieju. GKS Katowice walczy o miejsce na podium Pucharu.