• Pasiut (35)
  • Wajda (4)

Zagłębie Sosnowiec: Filonenko (Czernik) - Khoperia, Syroezhkin, Nikiforow, Vasilev, Bashirov - Naróg, Luszniak, Piotrowicz, Nanunko, Chvanchikov - Gniewek, Klinecky, Sikora, Kozłowski, Bernacki - Sergeev, Opiłka, Piotrowski, Dubinin, Blanik

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Valtola, Fraszko, Pasiut, Wronka - Kruczek, Wajda, Eriksson, Michalski, Krężołek - Hudson, Wanacki, Lehtonen, Kolusz, Saarelainen - Monto, Yakimenko, Bepierszcz, Smal, Wielkiewicz

Stawką ostatniego meczu fazy zasadniczej Polskiej Hokej Ligi w Sosnowcu było utrzymanie fotela lidera tabeli i zapewnienie sobie udziału w Pucharze Kontynentalnym. Równolegle swój mecz rozgrywała oświęcimska Unia z Tauron Podhalem Nowy Targ, dlatego tym ważniejsze były trzy punkty.

Zaczęliśmy bardzo dobrze, bo od bramki Patryka Wajdy w 4. minucie po strzale wymierzonym niemal idealnie w okienko bramki Fiłonenki. Do końca tercji nie padło więcej goli, choć ekipa gospodarzy szukała swoich szans w kontrach, zwłaszcza po karze dla Carla Hudsona. Po stronie GieKSy najlepsze okazje na podwyższenie wyniku mieli Lehtonen i Eriksson.

Obraz gry nie zmienił się zbytnio po zmianie stron. Kolusz i Fraszko mieli szanse strzeleckie, dobijając próby kolegów z obrony, natomiast Zagłębie nie miało pomysłu na rozpracowanie naszej obrony. Aż do 27. minuty i trafienia Wasiliewa oraz karze dla Grzegorza Pasiuta, które skomplikowało nasza sytuację. Rozpędzeni gospodarze mieli kilka szans na kolejne trafienie, ale dopisało nam nieco szczęścia. Okazja do odpowiedzi przyszła po karze dla Luszniaka i szybko dopięliśmy swego dzięki błyskawicznemu podaniu do dobrze ustawionego Grzegorza Pasiuta.

Pozostało utrzymać dobrą grę przez ostatnie 20 minut fazy zasadniczej. Już w pierwszych minutach trzeciej tercji mogliśmy pokusić się o gola numer trzy, korzystając z mniejszej intensywności w grze rywali. Należało być czujnym, bo sosnowiczanie szukali gola na remis po karze dla Kolusza i nacierali nawet w grze w osłabieniu. Zdarzały nam się straty, ale kontrolowaliśmy wynik dzięki reakcjom w obronie w tercji neutralnej. Gra zaostrzyła się wyraźnie w ostatnich minutach meczu, graliśmy wtedy trzech na pięciu, Ostatecznie wytrzymaliśmy napór rywala i wygraliśmy za trzy punkty!

23 lutego zaczynamy fazę play-off PHL! Bilety na dwa pierwsze mecze 1/4 finału można już zakupić na stronie bilety.gkskatowice.eu. Na naszej stronie znajdziecie dokładnie informacje dotyczące cennika na całą fazę pucharową ligi

Koniec! Fotel lidera dla nas!

Ostatnia minuta. Oblężenie naszej bramki.

Czas dla naszej ekipy. Trudny moment.

Kara dla Macieja Kruczka...

Rywal bez bramkarza, gramy 6 na 4.

Na lód zostały rzucone jakieś przedmioty, chwilowa przerwa w grze.

Zagramy dwie minuty bez Erikssona.

Emocje w hali Zagłębia po faulu na Bernackim. Bez kary.

Wielkiewicz, potem Jakimienko. Broni Fiłonienko.

Eriksson bliski przekierowania gumy.

Bezbłędnie radzimy sobie w power play-u rywali.

Kara dla Macieja Kruczka.

Kolejna zabawa z krążkiem we własnej tercji, która mogła nas skarcić.

Michalski z Krężołkiem - to mogło wpaść!

Strata w środku, o mały włos od niepotrzebnej bramki.

Kruczek w kontrze, obok słupka.

Brzydki faul na Fraszce, teraz Zagłębie w osłabieniu.

Uporaliśmy się z grą 4 na 5.

Murray ratuje sytuację po strzale Nikiforowa!

Wasiliew wprasowany w bandy, Kolusz z karą dwóch minut.

Monto bliski dobicia krążka do opuszczonej bramki.

Już gramy w równych składach.

Do boju GKS! Przed 53 sekundy gramy w przewadze jednego gracza.

Kolejna kara dla Zagłębia.

Dużo przypadku pod bramką GieKSy, było nieco groźnie.

Pasiut! Tak jest!

Przeważaliśmy w okresie odłożonej kary dla Zagłębia, zabrakło konkretów.

Szarża GieKSy lewą stroną, Fraszko z dwiema okazjami strzeleckimi.

Gospodarze w natarciu, krążek niebezpiecznie leciał w stronę bramki Murray'a.

Sikora miał akcję do pustej bramki, nie trafił. W odpowiedzi Fraszko minął się z krążkiem. Gramy po 5.

Będzie jeszcze kara dla Pasiuta.

Remis. Wasiliew umieszcza krążek w naszej bramce po podaniu.

Aktywnie Monto i Eriksson w tercji rywala, Wanacki nad poprzeczką.

Nasza obrona nie pozwala Zagłębiu na wiele.

Fraszko dobijał po próbie Rompkowskiego, obiecująca szansa strzelecka.

Czujny Murray po strzale Czwanczikowa.

Koniec tercji,

Zagłębie szuka kontry, wcześniej okazja Fraszki.

Pokaz techniki Krężołka, Jakimienko nad bramką.

Zatrzymany w ostatniej chwili pędzony Eriksson.

Rosyjski golkiper Zagłębia nie pozwala na drugiego gola dla GieKSy.

Lehtonen przed szansą, ale się nie odnalazł w gąszczu zawodników.

Odpowiedź Wajdy na zaczepną akcję sosnowiczan.

Hudson nastrzeliwuje, Eriksson szukał przekierowania do bramki.

Pasiut zrobił rajd na bramkę, objechał ją i podał przed pole bramkowe, ale zabrakło finalizacji.

Wychodzimy obronną ręką z osłabienia.

O włos. Sikora blisko wyrównania.

Carl Hudson na dwie minuty w boksie kar.

Szczęścia spod niebieskiej szukał Jakub Wanacki.

Patryk Wajda idealnie w okienko!

Nieudana odpowiedź Erikssona na akcję wcześniej Wasiliewa.

Nieco aktywniejsi gospodarze, próbował Nikoforow.

Nieudane przejęcie krążka rękawicą mogło otworzyć Zagłebiu drogę do naszej bramki.

Wielkiewicz chciał zaskoczyć bramkarza rywali.

Gramy.

• Obie drużyny już wyjeźdżają na lód.

• GKS Katowice broni pierwszego miejsca w tabeli (2 punkty przewagi nad Re-Plast Unią Oświęcim). Zwycięzca fazy zasadniczej tego sezonu zagra w sezonie 2022/23 w Pucharze Kontynentalnym.

• Witamy przed startem ostatniego meczu fazy zasadniczej PHL w tym sezonie.