Dwóch nowych zawodników w GieKSie

10.09.2019 14:51

Z przyjemnością informujemy, że tuż przed startem nowego sezonu Polskiej Hokej Ligi do składu GKS-u Katowice dołączyło dwóch nowych graczy.

Tadej Cimzar, który zdążył już rozegrać dwa spotkania w barwach GKS-u (sparing z Re-Plast Unią Oświęcim i mecz Pucharu Wyszehradzkiego z Ferencvarosi-TC), to 27-letni reprezentant Słowenii, który swoją dotychczasową karierę spędził w dwóch rodzimych klubach: Triglav Kranj i HDD Jesenice. W swoim ostatnim sezonie Alpejskiej Ligi Hokejowej Cimzar strzelił 24 bramki w 46 meczach i zanotował 33 asysty, co dało mu 9. miejsce w klasyfikacji punktowej rozgrywek. Do jego najważniejszych osiągnięć w karierze należą dwa złote medale ligi słoweńskiej (2017, 2018). Zagraniczny napastnik podpisał roczny kontrakt z GieKSą.

- Tadej Cimzar ma za sobą dwa udane sezony, był najlepszym strzelcem swojej drużyny, a potwierdzeniem jego dobrej dyspozycji był debiut na mistrzostwach świata. Liczymy, że wzmocni naszą siłę w grze ofensywnej - ocenił dyrektor sportowy hokejowego GKS-u Katowice Wojciech Tkacz.

Nowe ceny karnetów na sezon 2019/2020!

Do grona hokeistów GieKSy dołączył także doskonale znany kibicom polskiego hokeja na lodzie Marcin Kolusz, którego ostatnim klubem przez dwa sezony było Podhale Nowy Targ. 34-letni gracz, który występował w swojej karierze zarówno w obronie, jak i ataku, to wielokrotny reprezentant Polski i jeden z autorów awansu naszej kadry do I Dywizji mistrzostw świata w 2014 roku. Kolusz zdobył 8 medali mistrzostw Polski (3 złote, 2 srebrne i 3 brązowe), do tego 4 razy sięgał po Puchar Polski, a w 2016 roku cieszył się z brązowego medalu Pucharu Kontynentalnego w barwach GKS-u Tychy. Nasz nowy zawodnik zdobył w ligowym sezonie 2018/2019 6 bramek i asystował 13 razy. Kolusz, podobnie jak Cimzar, związał się z naszym klubem rocznym kontraktem.

- Marcin Kolusz od początku był na naszej liście życzeń transferowych. Nie trzeba go przedstawiać, bo wszyscy kibice hokeja w Polsce go znają. Liczę na jego doświadczenie i uniwersalność: to nominalny napastnik, ale w zeszłym sezonie pokazał, ze dobrze czuje się też na pozycji obrońcy - powiedział dyrektor Tkacz.

Witamy Tadeja i Marcina w hokejowej GieKSie!

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Złoty
Partner Srebrny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy