Czas na sezon 2020/2021!

10.09.2020 12:36

Już w najbliższy piątek hokejowa GieKSa rozpocznie kolejny sezon Polskiej Hokej Ligi. Przed nami 38 meczów rywalizacji o play-off.

GKS Katowice zakończył budowę składu na kolejne rozgrywki na początku września, gdy do drużyny dołączyli Szymon Skrodziuk i Mateusz Adamus, którzy pomyślnie przeszli testy pod okiem trenera Piotra Sarnika. Do walki przystąpimy w 23-osobowym składzie, w którym znalazło się siedemnastu Polaków oraz sześciu obcokrajowców. Do drużyny po rocznej przerwie wrócili Jesse Rohtla oraz Bartosz Fraszko. Natomiast poza wspomnianymi Skrodziukiem i Adamusem skład wzmocnili bramkarz Juraj Simboch, obrońcy Maciej Kruczek, Janis Anderson, Matej Cunik i Mateusz Zieliński oraz napastnicy Filip Stoklasa i Dariusz Wanat. Kapitanem GieKSy pozostał Grzegorz Pasiut.

W ramach przygotowań GieKSa rozegrała cztery sparingi pokonując GKS Tychy (2:1), Zagłębie Sosnowiec (6:2), Unię Oświęcim (5:4) i ponownie Zagłębie (7:4). Planowane pierwotnie mecze sparingowe z Re-Plast Unią Oświęcim (28.08), JKH GKS-em Jastrzębie (1.09) i GKS-em Tychy (4.09) zostały odwołane. Decyzja była podyktowana sytuacją epidemiczną i troską o zdrowie zawodników reprezentujących nasz Klub.

To oznacza, że GieKSa rozpocznie sezon 2020/2021 po siedemnastu dniach od rozegrania ostatniego meczu kontrolnego. 11 września o godz. 18:30 katowiczanie zainaugurują rozgrywki wyjazdowym meczem z Energą Toruń. W związku z przekazaną przez operatora lodowiska „Spodek” informacją na temat kłopotów technicznych z mrożeniem tafli i późniejszym terminie oddania obiektu do użytku, harmonogram gier naszego zespołu uległ zmianie.Klub oczekuje na informację na temat możliwego terminu powrotu do „Satelity”. Gdy tylko ją otrzymamy, niezwłocznie Wam ją przekażemy, a także rozpoczniemy sprzedaż karnetów i biletów. Aktualny terminarz TUTAJ.

Sezon zasadniczy potrwa do 19 lutego. Pierwsze mecze fazy play-off zaplanowano w dniach 23-24 lutego, a całość rozgrywek zakończy się na przełomie marca i kwietnia. Do grona drużyn biorących udział w rozgrywkach dołączyły Stoczniowiec Gdańsk oraz STS Sanok. Wycofał się natomiast PKH Gdańsk, a to oznacza, że o mistrzostwo Polskiej Hokej Ligi rywalizować będzie dziesięć zespołów. Liga wycofała się z pomysłu rozgrywania piątej rundy spotkań, ponadto w rozgrywkach nie będzie brała udziału kadra PZHL U-23. To oznacza, że wracamy do tradycyjnych czterech rund sezonu zasadniczego.

Mecze Polskiej Hokej Ligi będzie można oglądać na żywo w internecie. Wszystkie spotkania będą pokazywane za pośrednictwem polskihokej.tv Każda transmisja będzie dostępna na stronie dedykowanej poszczególnemu klubowi. Koszt wykupu dostępu jednego meczu wynosi 16 złotych brutto. Aktualności, skróty oraz materiały wideo będą publikowane na oficjalnej stronie polskihokej.eu oraz na polskihokej.tv.Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Złoty
Partner Srebrny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy