• Malasiński (44)
  • Gruszka (24)

JKH GKS Jastrzębie:

GKS Katowice: Kosowski (Studziński) – Wanacki, Cakajik, Malasiński, Rothla, Strzyżowski – Rąpała, Martinka, Gruszka, Wronka, Łopuski – Kowalówka, Krawczyk, Fraszko, Sawicki, Majoch – Zieliński, Nowak, Lymansky, Rutkowski, Nahunko.

W meczu kontrolnym TAURON KH GKS Katowice wygrał na wyjeździe z JKH GKS Jastrzębie 3:2 (0:1, 1:1, 2:0).

Trójkolorowi starali się od początku atakować i bywać częściej w tercji obronnej rywala. Niestety dla nich, zaczęli łapać niepotrzebne kary, które sprawiły, że musieli oddać pole i skupić się na defensywie. Wykorzystali to gospodarze. Pierwszą bramkę (5:48) zdobył w przewadze doświadczony, 36-letni, czeski obrońca Jan Homer. GieKSa musiała wytrzymać napór rywali w końcówce i poprawić swoją grę po przerwie.

Katowiczanie szybko odpowiedzieli w drugiej tercji wyrównującym trafieniem. Bramkę zdobył Dariusz Gruszka (24:25). Gdy wydawało się, że GieKSa pójdzie za ciosem (po strzałach Mikołaja Łopuskiego i Patryka Wronki) to jastrzębianie zadali drugi cios za sprawą Tomasza Kominka (32:47). Mimo to hokeiści TAURON KH GKS-u nie zrazili się i stwarzali kolejne groźne sytuacje. Zabrakło jednak precyzji. Mikołaj Łopuski trafił w słupek, pudła przytrafiły się także Bartoszowi Fraszce, Radosławowi Sawickiemu i Dawidowi Majochowi.

Decydująca partia rozpoczęła się od natarcia GieKSy. Z karnego spudłował jeszcze Yevgeniy Lymansky, ale już w 44:34 Tomasz Malasiński doprowadził do wyrównania. Trzy minuty później mogło być już 3:2 dla gości, lecz Marek Strzyżowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Ostatecznie Trójkolorowi zdobyli bramkę w ostatnich sekundach (58:42) po próbie Jessego Rothli, jednak wciąż muszą popracować nad tym, by forma była taka, jakiej od siebie oczekują.

Był to już piąty mecz testowy trójkolorowych hokeistów. Wcześniej zajęli piąte miejsce w słowackim turnieju w Zwoleniu i wygrali na polskiej ziemi w Opolu z Orlikiem 6:5. Trójkolorowi mają do rozegrania jeszcze dwa sparingi z Podhalem Nowy Targ (2.09) i JKH GKS Jastrzębie (5.09). Potem już tylko inauguracja PLH z Orlikiem w Opolu (11.09).

• 60:00 min

Koniec sparingu.

• 58:42 min

Zdobywamy bramkę w przewadze!

Do końca spotkania 5 minut. Jakie będzie rozstrzygnięcie?

Strzyżowski nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z bramkarzem.

• 44:34 min

Malasiński daje nam drugą bramkę!

• 42:54 min

GieKSa nie wykorzystuje rzutu karnego.

Start 3. tercji.

• Do boju GieKSo, czas wykorzystywać okazje, których nie brakuje!

• 40:00 min

Koniec II tercji.

TAURON KH GKS był bliski zdobycia drugiej bramki po strzałach Fraszki, Sawickiego i Majocha.

GKS chce wyrównać, prze chwilą Łopuski trafił w słupek.

• 32:47 min

Znów tracimy bramkę w osłabieniu.

Tylko dobre interwencje bramkarza gości uchroniły JKH przed stratą drugiej bramki.

GKS po zdobytej bramce ruszył do ataku i jego gra lepiej wygląda. Katowiczanie po strzałach Łopuskiego i Wronki w natarciu!