Marma Ciarko STS Sanok

• Ginda (31)

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Magee - Mikkola, Wanacki, Blomqvist, Lehtonen, Pulkkinen - Kruczek, Wajda, Olsson, Monto, Hitosato - Musioł, Maciaś, Bepierszcz, Smal, Krężołek.

Marma Ciarko STS Sanok: Salama (Świderski) - Łysenko, Sienkiewicz, Tamminen, Heikkenen - Karlsson, Valtola, Lorraine E., Mocarski, Harila - Hoglund, Tołstuszko, Filipek, Miccoli, Ginda oraz Wróbel, Dulęba.

W ramach 25. kolejki Polskiej Hokej Ligi podejmowaliśmy Marmę Ciarko STS Sanok, licząc na utrzymanie zwycięskiego kursu po wygranej 8:4 nad KH Energą Toruń. Zaczęliśmy bardzo dobrze, bo od gola Joony Monto w drugiej minucie meczu. Fin sprytnie przekierował strzał Shigekiego Hitosato do bramki Salamy i potwierdził naszą dominację w pierwszych minutach spotkania. Jednak potem pozwoliliśmy gościom na rozkręcenie się po karach dla Igora Smala i Brandona Magee. Nasza defensywa na czele z Johnem Murray'em nie pozwalała sanoczanom na wiele, ale i tak musieliśmy mocno pilnować naszych szyków obronnych po akcjach Eliota Lorraine'a i Samiego Tamminena. Strzał na prowadzenie 2:0 miał aktywny Bartosz Fraszko, ale tym razem gości uratowała interwencja bramkarza. Tym samym nie daliśmy sobie większego komfortu gry, a do tego zaczynaliśmy drugą część gry od osłabienia po karze dla Grzegorza Pasiuta.

Na szczęścia wyszliśmy z opresji i przeszliśmy do kontrofensywy, w której nieraz brakowało nam nieco szczęścia. Swoje sytuacje na drugą bramkę dla GieKSy mieli Lehtonen, Pasiut i Fraszko, ale nie udawało nam się podwyższyć wyniku mimo wyraźnej przewagi w strefie rywala. Sanoczanie wysłali kilka ostrzeżeń w postaci solowych akcji, aż w 31. minucie doprowadzili do remisu po kontrze 2 na 1 i bramce Gindy z podania Tamminena. To trafienie wystarczająco podrażniło mistrzów Polski, gdyż ci w ostatnich minutach tercji dosłownie zamknęli Marmę Ciarko STS w jej tercji i walczyli o odzyskanie prowadzenia, a blisko powodzeni byli Pulkkinen i Bepierszcz. Schodziliśmy z lodu z poczuciem dużego niedosytu i z chęcią poprawy skuteczności.

Nasz cel stał się faktem w 43. minucie, kiedy Christian Blomqvist pewnie wykończył kontrę po błyskawicznych podaniach Lehtonena i Pulkkinena. Goście odpowiadali akcjami Lorraine'a i Heikkenena, ale tym razem GKS wykazywał się dużo większą determinacją i agresją niż w drugiej tercji. Sporym zagrożeniem dla obrony przeciwników był strzelec bramki Blomqvist, inicjujący kolejne groźne akcje GieKSy. W 57. minucie sytuację na dobre uspokoił Fraszko, który spokojnie huknął spomiędzy bulików i dał nam trzeciego gola w meczu. Drugi raz z rzędu zanotowaliśmy komplet punktów!

Trzy punkty dla nas!

Próbował Wajda, ale pewna interwencja bramkarza klubu z Sanoka.

Bartosz Fraszko! Tak jest! Przymierzył niepilnowany między bulikami.

Lehtonen zainicjował dobra akcję w tercji rywala, jednak zabrakło skutecznego finiszu.

Nie wykorzystaliśmy osłabienia rywala.

Krótka przerwa techniczna na poprawienie umiejscowienia bramki po stronie rywala.

Nie trafił dobrze w krążek Blomqvist.

Będzie kara dla Kalle Valtoli.

Fraszko powalony na lód, zwija się z bólu. Oby skończyło się na chwilowej niedyspozycji.

Dwójkowa akcja Blomqvista i Lehtonena, łapie krążek Salama.

Znów stworzył zagrożenie pod bramką rywala Blomqvist.

Kolejna świetna wymiana podań w naszej drużynie, ale Smal został zablokowany.

Niepotrzebna strata krążka pod nasza bramką, ale rywale z tego nie korzystają.

Idziemy za ciosem, ale minął się z bramką Magee.

Ależ wymiana podań, ależ trafienie Blomqvista!

Hitosato sam na sam, ale jego strzał zablokowany.

Magee blisko skutecznego przekierowania krążka do bramki ekipy z Podkarpacia.

Ostatnia tercja, do boju GKS!

Goście zamknięci w tercji, ale z strzech oddanych strzałów żaden nie dał nam prowadzenia. Najbliżej był Pulkkinen.

Groźny strzał Tołstuszki z daleka, a zaraz po nim akcja GieKSy.

Przypomniał o sobie Blomqvist, który uderzał bez sygnalizacji spomiędzy bulików.

Do Sienkiewicza zagrażającego naszej bramce dołączył Filipek.

Dobre zablokowanie strzału przez Bepierszcza. Coraz odważniejsze najazdy przeciwnika na naszą bramkę, musimy uważać.

Akcja 2 na 1 rywali i trafia Damian Ginda.

Szalony rajd Lorraine'a, było blisko trafienia dla sanoczan, ale upilnowaliśmy Szweda.

Cały czas dominujemy w tercji rywala, gola szukał Lehtonen.

Znów nasz kapitan w akcji, tym razem celował w długi róg.

Przed szansą Grzegorz Pasiut, ale minimalnie minął się z krążkiem przed bramką Salamy.

Spadło tempo tego spotkania, najciekawszą sytuację miał w ostatnich minutach Matias Lehtonen.

Hitosato starał się dobić strzał Kruczka spod linii niebieskiej.

Wychodzimy obronną ręką z opresji.

Świetnia interwencja Jaśka Murarza w akcji sam na sam z Tamminenem.

Wracamy do grania.

Koniec tercji, przez 1 minutę i 47 sekund kolejne zagramy w osłabieniu.

Gorąco pod naszą bramką po akcji rywali, było uderzenie w poprzeczkę, do tego notujemy karę mniejszą.

Lehtonen i potem Pulkkinen! Coraz bliżej drugiej bramki.

To powinno być 2:0! Ale Salama jakiś cudem wybronił strzał Fraszki z najbliższej odległości.

Kolejny dobry strzał aktywnego w tej tercji Bepierszcza.

Miccoli nie zaskoczył niczym Murray'a.

Pasiut próbował zwodem oszukać dwóch obrońców, ale został zatrzymany. Od tego czasu na razie bez strzałów z obu stron.

Tamminen celował w lewe okienko naszej bramki, ale bez efektu. Realizujemy swoje zadania w obronie.

Kara dla Brandona Magee.

Trzeci raz w ciągu 30 sekund Murray mrozi krążek przy tafli.

Wybroniliśmy długą akcję sanoczan, zasłużone brawa dla defensywy GKS-u.

Karę mniejszą będzie odsiadywał w boksie Igor Smal.

Świetne obrócił się z krążkiem Magee, zabrakło niewiele!

Fraszko pracuje na swojego kolejnego gola, ale jeszcze nie teraz.

Zagramy w przewadze po karze dla Harili.

Kolusz zadbał o dobre rozprowadzenie krążka, zabrakło niewiele do strzału w światło bramki Salamy.

Świetny start! Joona Monto z trafieniem dla GieKSy.

Odjechał nam Eliot Lorraine, ale jego rajd nie dał gola rywalom.

Zaczynamy mecz!

• Witamy przed startem meczu 25. kolejki PHL z Marmą Ciarko STS-em Sanok. Przystępujemy do spotkania po efektownej wygranej u siebie 8:4 z KH Energą Toruń.