(0:0; 0:0; 1:1, d. 1:0)

• Magee (59)

COMARCH Cracovia: Stojanović (Zabolotny) - Kinuen, Jezek, Kasperlik, Rac, Sawicki - Saur, Guła, Wronka, Polak, Kapica - Krejci, Bdzoch, Nemec, Racuk, Michalski - Dziurdzia, Tynka, Brynkus, Csamango, Arrak.

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Magee - Mikkola, Musioł, Blomqvist, Pulkkinen, Prokurat - Kruczek, Wajda, Olsson, Monto, Hitosato - Lebek, Maciaś, Bepierszcz, Smal, Krężołek.

Podopieczni trenera Jacka Płachty po serii gorszych występów, w meczu 23. kolejki PHL zagrali w Krakowie z miejscową Cracovią. W składzie katowiczan nastąpiło kilka znaczących zmian względem poprzedniego spotkania. Po 20 minutach na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis, ale wydarzeniami z tej części meczu można by obsadzić całe zawody. Po stronie GKS-u Katowice najlepsze szanse mieli Shigeki Hitosato, gdy znalazł się z krążkiem na kiju tuż przed pustą bramką, ale w ostatnim momencie zdążył mu wybić gumę defensor oraz chwilę później Joona Monto. Fin trafił w poprzeczkę, gdy kolega obsłużył go dobrym podaniem. Cracovia natomiast dwa razy grała w przewadze. W obu przypadkach defensywa GKS-u stanęła na wysokości zadania.

Najlepszą okazję dla gospodarzy miał w 14. minucie Martin Kasperlik. Wyjechał przed Johna Murraya i gdy ten odbił pierwszy strzał, Kasperlik szybko ułożył się do drugiego uderzenia. Murray instynktownie przesunął parkan i zatrzymał tę próbę. Na drugą tercję wracaliśmy więc bez goli. Nieco bardziej zdeterminowani byli gracze Rudolfa Rohacka, którzy ruszyli aktywnie do ataku i co chwilę testowali czujność Johna Murraya. Ten jednak radził sobie świetnie, zwłaszcza przecwiko Kasperlikowi, zdecydowanie najgroźniejszemu hokeiście gospdoarzy w tym starciu. Tuż pod koniec drugiej tercji Kasperlik wyjechał oko w oko z Murrayem. Przy dobitce był bardzo blisko, ale ponownie instynktowna interwencja naszego bramkarza uratowała nas przed stratą gola.

Koniec końców bramek w drugiej części również nie oglądaliśmy, co oznaczało, że w trzeciej odsłonie czekało nas sporo emocji w rywalizacji o pełną pulę. Zaraz na starcie Hitosato chciał uderzać po podaniu Hampusa Olssona, niestety nie trafił w krążek najeżdżając z prawej strony. W odpowiedzi Kasperlik znów wyjechał oko w oko z Murrayem i tym razem się nie pomylił. W 44. minucie dał swojej drużynie prowadzenie. Katowiczanie próbowali odpowiedzieć, ale nawet podczas gry w przewadze nie potrafili stworzyć zagrożenia dla bramki Roka Stojanovicia. W 58. minucie szansę miał Mateusz Bepierszcz, ale jego strzał po podaniu Grzegorza Pasiuta przeleciał nad poprzeczką. GKS zdecydował się na grę bez Murraya i to przyniosło efekt, bo na minutę przed końcem gola na dogrywkę strzelił Brandon Magee.

W 63. minucie Vojtěch Polák wykorzystał sytuację sam na sam po tym, jak potknął się Niko Mikkola i precyzyjnym uderzeniem pokonał Murraya dając swojej ekipie wygraną.

Koniec spotkania. Vojtech Polak wykańcza kontrę swojego zespołu.

Gramy!

Zagramy dogrywkę.

Nemec obok słupka. Cracovia podrażniona.

Uff, Sawicki blisko. Dobrze broni Murray.

Gra bez bramkarza przyniosła GieKSie korzyść i gramy dalej!

GOL! MAGEE!

Gramy bez Murraya.

Trener Jacek Płachta poprosił o przerwę.

Bepierszcz uderzał nad poprzeczką po podaniu Pasiuta.

Kolejne akcje GKS-u skutecznie zatrzymywane przez defensorów Cracovii.

Hitosato przed szansą po tym, jak odebrał krążek. Niestety nie trafił w bramkę.

Murray zatrzymuje uderzenie Sawickiego.

Magee pokonał obrońcę i wyjechał przed Stojanovicia. Musiał uderzać z backhandu i nie znalazł miejsca.

Od razu po wyjeździe z ławki kar Cracovia ruszyła z akcją 2 na 1, ale bez rezultatu.

Na razie bez konkretów ze strony GKS-u.

Kara dla Racuka, po raz pierwszy w tym meczu zagramy jednego więcej.

Kapica sprzed Murraya. Próbował przekierować, ale nasz bramkarz dobrze ustawiony.

Magee próbował zaskoczyć Stojanovicia sprzed bramki, ten dobrze odbudował swoją pozycję.

Rompkowski z niebieskiej, łapie Stojanović.

Murray broni strzał Kapicy.

Kasperlik strzela w okienko.

W międzyczasie gratulujemy zwycięstwa siatkarzom GKS-u Katowice, którzy w Nysie pokonali miejscową Stal 3:2.

Olsson znalazł Hitosato, ten nie trafił czysto w krążek w dogodnej sytuacji.

Zaczynamy trzecią tercję.

Dwa razy Kasperlik, przy dobitce było bardzo blisko, wychodzimy z opresji obronną ręką.

Czysta pozycja Mikkoli! Uderza prosto w bramkarza.

Blomqvist przed bramkę do Pulkkinena, Stojanović zdołał zareagować.

Jezek potężnie z dystansu, potem dobitka Polaka, ale obok bramki GKS-u.

Murray zatrzymuje Racuka w akcji jeden na jeden.

Strzał Wronki, odbity od parkanów naszego bramkarza.

Olsson próbował przekierować strzał kolegi, niewiele zabrakło.

Magge i Pasiut wyjechali do kontry. Skończyło się na zablokowanym strzale Kolusza z niebieskiej.

W ostatnich minutach aktywniejsi gospodarze.

Polak uderzał z ostrego kąta. Nie znalazł miejsca.

Najpierw uderzał Kapica, poprawiał Kasperlik, ale pierwsza próba obok bramki, a druga w parkany Murraya.

Teraz Wronka próbował z backhandu, ale dobrze ustawiony Murray zatrzymuje rywala.

Ostatnie minuty na mniejszej intensywności.

Krężołek z backhandu, ale Stojanović zamknął kąt.

Od razu dwie szanse GKS-u, strzał z niebieskiej obok słupka bramki Cracovii.

Strzał Pasiuta odbija Stojanović.

Bomba Kruczka z niebieskiej, odbija bramkarz gospodarzy.

Monto w poprzeczkę!

Magee czarował, trafił w parkany z nieprzygotowanej pozycji.

Pusta bramka, Hitosato z krążkiem na kiju, pewnie sam zastanawia się, w jaki sposób nie był w stanie skierować gumy do bramki.

Dużo emocji w Krakowie podczas pierwszej tercji starcia.

Fraszko bardzo blisko skutecznej dobitki!

Teraz Murray staje na wysokości zadania! Świetna interwencja po strzale Kasperlika.

Bepierszcz do Krężołka i ten w dogodnej sytuacji trafia w parkany.

Mierzył Sawicki, łapie Murray.

Kontra GKS-u, Stojanović broni strzał po najeździe naszego zawodnika z prawej strony. Potem kontra Cracovii, ale skuteczny powrót naszej defensywy uniemożliwia oddanie strzału.

Strzał Krężołka po podaniu kolegi zza bramki. Dobrze ustawiony Stojanović zatrzymuje naszego napastnika.

Szybka akcja Kasperlika, jego strzał zatrzymał Murray.

Fraszko wyjechał sam na sam. Szukał miejsca pod parkanami Stojanovicia, ale bezskutecznie.

Tym razem ukarany Musioł. Cracovia ponownie jednego więcej.

Wytrzymaliśmy i gramy w pełnych zestawieniach.

Kara dla Kruczka za podcięcie Wronki.

Kapica szukał miejsca pomiędzy parkanami Murraya, ten w porę zamknął miejsce.

Teraz Magee próbował z ostrego kąta po podaniu Pasiuta. Krążek zatrzymał się jednak w siatce okalającej bandy.

Blomqvist szukał przed bramką Pulkkinena, niewiele zabrakło, by ten oddał czysty strzał.

Odpowiada Cracovia po groźnym podaniu przed bramkę Murraya. Akcja dynamicznie rozprowadzona przez Patryka Wronkę.

Dogodna szansa Hitosato po podaniu zza bramki. Trafia jednak w Stojanovicia.

• Obie ekipy na lodzie, za moment rozpoczynamy mecz.

• Przed nami spotkanie 23. kolejki PHL. GKS Katowice o przełamanie gorszej serii powalczy z COMARCH Cracovią. Transmisja meczu od godz. 19:30 na POLSKIHOKEJ.TV.