GKS Tychy

• Jaśkiewicz (4)
  • Sedivy (49)

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Hitosato - Mikkola, Wanacki, Blomqvist, Smal, Krężołek - Kruczek, Wajda, Magee, Lehtonen, Pulkkinen - Musioł, Maciaś, Bepierszcz, Olsson, Prokurat

GKS Tychy: Fucik (Lewartowski) - Ciura, Pociecha, Bukowski, Galant, Jeziorski - Bizacki, Kaskinen, Sedivy, Komorski, Mroczkowski - Jaśkiewicz, Bagin, Szturc, Ubowski, Wróbel - Kasperek, Younan, Marzec, Starzyński, Gościński

W ostatnim sparingu przed rozgrywkami Hokejowej Ligi Mistrzów mierzylismy się na lodowisku Jantor z GKS-em Tychy, z którym przegraliśmy w wyjazdowym meczu towarzyskim 0:2. W naszym składzie wciąż brakowało kontuzjowanego Joony Monto.

W pierwszych minutach obie ekipy postawiły na agresywną grę w tercji rywala i szukanie szans po błędach. Niestety już w 4. minucie Oskar Jaśkiewicz strzałem spod linii niebieskiej zaskoczył Johna Murray'a i dał prowadzenie gościom. W odpowiedzi kapitalną okazję miał przed bramką Fucika Igor Smal, ale zabrakło mu dokładności. Do końca tercji aktywniejszą stroną widowiska była GieKSa, która raziła rywali strzałami Lehtonena i Magee. Jednak mimo dwóch okresach gry w przewadze wynik po pierwszej tercji był niekorzystny.

Szybko udało się wyrównać stan gry, bo już w 21. minucie Hampus Olsson z bliska umieścił krążek w bramce po kontrze i podaniu Lehtonena. Przez długi czas wydawało się, że będzie to jedyna bramka w tej tercji, bo tyszanie głównie obijali słupki bramki Johna Murray'a, zaś katowiczanie nie korzystali z szybkich kontrataków lub gubili krążek w ostatniej chwili. Jednak na dwie minuty przed końcem tercji Bartosz Fraszko wykorzystał kawałek wolnego lodu pod bramką Fucika, minął golkipera rywali i sprawnie wyprowadził nas na prowadzenie.

Dynamiczny start ostatniej części gry zwiastował spore emocje do końca, a do tego odważnym i efektownym zagraniem popisał się... John Murray, który wyjechał daleko z bramki i oszukał zwodem napastnika rywali, wyprowadzając skutecznie krążek do gry. Dążący do remisu rywalem co chwila sprawdzali naszą czujność ze szczególnym uwzględnieniem Mroczkowskiego. W 49. minucie Ondrej Sedivy dopadł do krążka odbitego za naszą bramką i doprowadził do remisu, co ożywiło i tak bardzo energetyczne starcie. Na ripostę nie czekaliśmy długo, bo już 4 minuty później Mateusz Bepierszcz sfinalizował szybką wymianę podań w tercji tyszan i odzyskał prowadzenie dla GieKSy! Wynik ustalił  na dwie minuty przed końcem Christian Blomqvist po asyście Pulkkinena.

Nadszedł czas na Hokejową Ligę Mistrzów! Pierwszym rywalem GieKSy w fazie grupowej rozgrywek będzie szwedzki zespół Rögle Ängelholm (czwartek 1 września, godz. 18:05), czyli obrońca tytułu. Następnie zmierzymy się ze szwajcarskim ZSC Lions Zurych (sobota 3 września godz. 18:00). Ostatnim przeciwnikiem będzie węgierski Fehérvár AV19 (wtorek 4 października, godz. 18:00). Wszystkie mecze będą rozgrywane w Ośrodku Hokejowym Jantor przy ul. Nałkowskiej w Katowicach.

Bilety można zakupić na stronie bilety.gkskatowice.eu, w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej (Katowice, Rynek 13) oraz w kasie Stadionu Miejskiego przy ul. Bukowej (sobota 27 sierpnia g. 10-15, w niedzielę przy okazji meczu GKS-Arka od godz. 10.40). W dni meczowe czynna będzie także kasa na lodowisku Jantor. Każdy kibic, który zakupi bilet na mecz Hokejowej Ligi Mistrzów, otrzyma od nas w hali pamiątkowy szalik. Na każde ze spotkanie przygotowaliśmy osobny wzór, więc do zdobycia są trzy jego rodzaje. Więcej informacji na temat biletów na naszej stronie internetowej (LINK)