2-1
(0:0, 0:0, 2:1)

• Dupuy (49)

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Valtola, Fraszko, Pasiut, Wronka - Kruczek, Wajda, Monto, Michalski, Krężołek - Hudson, Wanacki, Lehtonen, Kolusz, Saarelainen - Wielkiewicz, Prokurat, Bepierszcz, Smal, Eriksson

GKS Tychy: Fucik (Israelsson) - Zheldakov, Smirnov, Gościński, Galant, Jeziorski - Seed, Kotlorz, Sergushkin, Feofanov, Dupuy - Bizacki, Pociecha, Szczechura, Cichy, Mroczkowski - Biro, Witecki, Wróbel, Starzyński, Marzec

Piąty mecz półfinału przyniósł bardzo dobrą wiadomość dla hokejowej GieKSy. Po krótkiej chorobie do składu wrócili Kalle Valtola, Matias Lehtonen i Anthon Eriksson. „Satelita”, czego można było się spodziewać, wypełniła się do ostatniego miejsca w oczekiwaniu na kolejnej sportowe święto i wygraną przybliżającą drużynę Jacka Płachty do finału.

Chociaż było wyczuwalne duże napięcie po obu stronach lodu i chęć zdominowania pola gry, pierwsze 20 minut meczu upłynęło pod znakiem destrukcji i unikania błędów, z tego powodu ani jeden hokeista nie wylądował w boksie kar. Najgroźniejsze sytuacje dla GieKSy, imponującej szybkością poczynań i skutecznością przechwytów, stworzyli Wronka i Eriksson, zaś po stronie tyskiej bliski powodzenia był Jean Dupuy, ale nie wykorzystał on najdogodniejszej okazji gości na objęcie prowadzenia. Choć GKS wydawał się aktywniejszy na lodzie i więcej strzelał, na drugą tercję wchodziliśmy z wynikiem 0:0.

Ostrzeżeniem na start kolejnej części meczu był strzał w słupek Galanta, ale zaraz potem pojawiła się okazja na odpowiedź, gdy Żełdakow i Kotlorz musieli odsiedzieć minuty karne. Nie wykorzystaliśmy jej jednak i spotkanie znowu wytraciło raz zyskany impet. Oglądaliśmy głównie walkę przy bandach, wyłuskiwanie krążka w okolicach bramek i strzały wprost w golkiperów. Za niepotrzebną stratę mógł nas skarcić Jeziorski, w odpowiedzi krążek o centymetry mijał bramkę gości po akcjach Wronki albo trafiał w słupek po zagraniu Krężołka. W ostatnich minutach wzmogła się ofensywa przeciwnika, ale nie pozwoliliśmy GKS-owi Tychy na trafienie mimo gry w osłabieniu po karze dla Wanackiego.

Należało się spodziewać, że w ostatniej tercji będziemy oglądać klasyczny, twardy mecz play-offu bez festiwalu strzeleckiego. W 46. minucie pojawiła się kolejna dogodna okazja po karach dla Kotlorza i Żełdakowa, tym razem ją wykorzystaliśmy! Anthon Eriksson przekierował krążek lobem po ostro bitym dograniu, a gola zapisano Miro-Pekka Saarelainenowi. Nasza radość nie trwała długo, bo trzy minuty później nasz okres gry w osłabieniu zakończył się trafieniem Jeana Dupuya. Spotkanie wyraźnie się ożywiło, a kolejna erupcja emocji nastąpiła po bramce Patryka Wronki w 54. minucie, który w swoim stylu zakończył najazd na bramkę sprytnym strzałem! Wytrzymaliśmy grę w osłabieniu na pięć minut przed końcową syreną i ostatecznie wygraliśmy mecz numer 5!

KONIEC! TAK JEST!

Czas dla rywali.

Rywale grają bez bramkarza.

Trzymamy wynik...

Bronimy się! Tyszanie nie stworzyli dużego zagrożenia przez ostatnie 2 minuty.

Lehtonen mógł dostać krążek sam na sam...

Kocioł pod nasza bramką. Będzie kara dla Rompkowskiego.

PATRYK! WRONKA! Tak jest! Zmieścił pod parkanami Fucika!

Kolejny spalony w ostatnich kilkudziesięciu sekundach.

Blokowane strzały Krężołka i Michalskiego.

Niestety, wyrównał strzałem do opuszczonej bramki Dupuy.

Wronka odesłany do boksu kar za potraktowanie ostro Żełdakowa przy bandzie.

Fraszko, ale prosto w golkipera.

Bramka uznana przez sędziów po weryfikacji wideo!

ERIKSSON! Ależ to zmieścił lobem! Bramka zapisana jednak Miro-Pekka Saarelainenowi.

Monto z bliska! W międzyczasie trzecia w tym meczu kara dla Kotlorza.

Żełdakow przewracał Wronkę, musiała być kara.

Aktywniejsi teraz tyszanie, Murray obronił próbę Cichego.

Hudson bliski szczęścia po strzale spod niebieskiej.

Gramy!

Bez bramek także w tej tercji.

Szczechura minął się z krążkiem lecącym do pustej bramki.

Wychodzimy obronną ręką z zamka.

Wanacki ukarany za spowodowanie upadku.

Zrobiło się ciekawiej. Najpierw Sergiuszkin, potem kontra GKS-u i zabrakło niewiele. Krężołek w słupek.

Tracimy krążek, a Jeziorski mógł nas za to ukarać. Krążek musnął słupek.

Znów Kotlorz na ławce kar.

Brawa dla duetu Bepierszcz i Monto, który wywalczył gumę blisko bramki tyszan.

Dupuy i tym razem nie miał sposobu na Jaśka Murarza. Wcześniej Patryk Wronka nie wykorzystał dogodnej okazji.

Żadna z drużyn nie stworzyła na razie absolutnie stuprocentowej okazji strzeleckiej.

Monto, Smal... Obok bramki.

Oddychamy z ulgą, zatrzymany strzał Kotlorza ze slotu.

Wajda nie dał przejść Jeziorskiemu.

Mecz nieco stracił impet. Niegroźny strzał Żełdakowa.

Hudson poruszył bramkę tyszan w próbie wywalczenia krążka.

Zgubiony krążek po długim rozprowadzaniu...

I zagramy 5 na 3! Kolejna kara dla rywala.

Żełdakow z pierwsza karą w tym meczu.

Jaka szkoda. Eriksson nie wykorzystał okazji na sam sam.

Więcej okazji GKS-u Tychy, ale obraz gry się nie zmienił.

Słupek po strzale Galanta.

Czas na drugą tercję.

Bez goli po pierwszej tercji.

Spokojna obrona strzału Marka Biro.

Wronka zwija się z bólu po zagraniu Smirnowa. Konieczna interwencja fizjoterapeuty.

Najgroźniejsza okazja tyszan, ale pudłują rywale.

Odzyskujemy krążek, sprytne podanie do Lehtonena, ten uderza wprost w Fucika.

Kolejna interwencja Murray'a, tym razem musiał się wykazać po strzale Dupuya.

Galant nie zaskoczył naszego bramkarza.

Murray trochę za długo tańczył z krążkiem za bramką, ale bez konsekwencji.

Wronka! Przechwycił w naszej tercji, wyruszył sam na sam, strzelił obok prawego słupka.