• Fraszko (28)
  • Lehtonen (20)

TAURON Podhale Nowy Targ: Bizub (Polak) - Kolusz, Mrugała, Bondaruk, Neupauer, Kapica - Wsół, Szurowski, Franek, Bryniczka, Majoch - Sulka, Tomasik, Wielkiewicz, Słowakiewicz, Siuty - Saroka, Kamieniecki, Bochnak.

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Kruczek, Wajda, Wronka, Pasiut, Fraszko - Wanacki, Hudson, Krężołek, Lehtonen, Eriksson - Jakimienko, Rompkowski, Michalski, Monto, Bepierszcz - Krawczyk, Musioł, Mularczyk, Smal, Prokurat.

O pierwszych meczach sezonu mawia się, że stanowią wielką niewiadomą. Co prawda, forma drużyn była regularnie sprawdzana w meczach sparingowych, ale ligowe starcie to przecież zupełnie co innego. W przypadku GKS-u dochodził jeszcze jeden element, czyli wkomponowanie do gry zawodników, którzy dołączyli do zespołu tuż przed startem ligi. W kadrze meczowej znaleźli się Szwed Anthon Eriksson oraz Fin Joona Monto. Nie do końca jasna była też forma rywali. W kadrze Podhala znalazło się wielu młodych graczy, ale ekipa z Nowego Targu nieźle spisywała się w meczach testowych.

Początek spotkania udowodnił, że o punkty wcale nie będzie łatwo. To gospodarze byli groźniejsi w ofensywie i kilkukrotnie przed utratą bramki musiał ratować nas John Murray. Przełomem była sytuacja z ostatniej minuty pierwszej tercji. Po raz pierwszy zyskaliśmy wtedy szansę gry w przewadze. Błyskawicznie zamienił ją na gola Mathias Lehtonen, który efektownie przymierzył z dystansu.

W drugiej części GieKSa zagrała niezwykle skutecznie. Kolejne bramki dołożyli Bartosz Fraszko i Mateusz Michalski. Największym ciosem dla gospodarzy był jednak czwarty gol, którego w trakcie ich gry w przewadze zdobył Grzegorz Pasiut.

Ci, którzy myśleli, że mecz jest w tym momencie rozstrzygnięty, byli w błędzie. „Szarotki” ambitnie walczyły do końca. W trzeciej tercji to gospodarze zaczęli być skuteczni. Dwa razy wykorzystali grę w przewadze i zrobiło się nieco nerwowo. Tuż przed końcem piątego gola zdobył Lehtonen i tym samym na inaugurację GieKSa zapewniła sobie komplet punktów.

• Jutro widzimy się na Bukowej na meczu piłkarek!

• A teraz kibicujemy piłkarzom, którzy zagrają w Łodzi z Widzewem.

Koniec. Kto dziś wygrał ważny mecz?

Lehtonen trafia do pustej bramki!

Kara dla Pasiuta za uderzenie kijem.

Ostatnia minuta.

"Szarotki" bez bramkarza. Rzucają wszystkie siły do ataku.

Strzelał Neupauer, ale Murray bez problemu broni. Czas dla Podhala.

Podhale w komplecie. To już końcówka spotkania.

Zamykamy rywali w ich tercji, ale nasze strzały bronione lub blokowane.

Spora przewaga GKS-u.

Kolejna narada sędziów. Decyzja: 5 minut kary plus kara meczu dla Wielkiewicza.

Wraca nasz kapitan. Tym razem broniliśmy bardzo dobrze w osłabieniu.

Bardzo nerwowo w Nowym Targu. Gospodarze walczą do końca.

Kara dla Pasiuta. Musimy uważać.

Bardzo mocno uderza Bepierszcz, po chwili próbuje Wronka. Dwa razy dobrze broni Bizub.

Bondaruk zdobywa drugiego gola dla gospodarzy.

Rompkowski na ławce na 2 minuty za nadmierną ostrość w grze.

Przerwa w grze. Sędziowie analizują starcie pod bramką rywali.

Nie wykorzystujemy przewagi.

Nadmierna ilość zawodników na lodzie. W efekcie Franek na ławce kar.

Michalski nie wykorzystuje sytuacji sam na sam.

Kolusz zdobywa przepięknego gola strzałem z dystansu.

Czas na trzecią tercję. Zaczynamy w osłabieniu.

• Zapraszamy w sobotę na Bukową na mecz piłkarek GieKSy.

Koniec drugiej tercji. GieKSa prowadzi już 4:0.

Kara dla Krawczyka za przeszkadzanie.

Gramy już w komplecie.

Gramy w osłabieniu, ale wyprowadzamy zabójczą kontrę. Piękny strzał Pasiuta. Czwarty gol!

Eriksson na ławce kar za przeszkadzanie.

Teraz pokazał się Monto w indywidualnej akcji. Jego strzał obroniony.

Kapica z ostrego kąta. Murray bez problemu broni.

Bondaruk marnuje idealną sytuację.

Gol Michalskiego. Po długiej analizie wideo sędziowie uznali, że Bizub złapał krążek po strzale Michalskiego już za linią.

Starcie Majocha i Michalskim. Nerwowo na lodzie.

Fraszko! Pierwsza próba zatrzymana, ale poprawka już bezbłędna!

Krężołek sam na sam. Przegrywa jednak pojedynek z bramkarzem.

Ładna akcja GKS-u. Strzał z dystansu Wajdy i po chwili próba Wronki bez efektów.

Pasiut urwał się obrońcom i przymierzył pod poprzeczkę. Ładnie broni Bizub.

Siudy strzela, Murray broni, ale powstaje wielki kocioł pod naszą bramką. Na szczęście wybijamy krążek.

Rompkowski uderza z dystansu, ale za wysoko.

Neupauer powstrzymany przez naszą defensywę.

Początek drugiej tercji.

Koniec pierwszej tercji.

Gooooooooooooooooooooool! Lehtonen mocno z dystansu. Kapitalne uderzenie.

Kara dla Bizuba za spowodowanie upadku przeciwnika. Gramy końcówkę tercji w przewadze.

I znowu ratuje nas bramkarz. Kapitalna interwencja.

Wronka w idealnej sytuacji! Jego strzał obroniony.