• Fraszko (47)
  • Stiepanow (5)

Re-Plast Unia Oświęcim: Saunders (Lipiński) - Pretnar, Swindlehurst, Kalan, Kowalówka, Kolbar - Glenn, Luza, Sherbatov, McKenzie, Brule - Bezuska, Zatko, Garshin, Da Costa, Orekhin - Noworyta P., Noworyta M., Trandin, Krzemień, Przygodzki.

GKS Katowice: Simboch (Miarka) - Kruczek, Wajda, Fraszko, Pasiut, Stiepanow - Marttinen, Franssila, Kuronen, Rohtla, Kubalik - Andersons, Krawczyk, Michalski, Starzyński, Wanat - Mularczyk, Zieliński, Nahunko, Paszek, Adamus.

Po dwóch meczach w Katowicach, GieKSa pojechała do Oświęcimia. Zespoły wróciły do rywalizacji przy stanie 1-1, a przebieg pierwszych spotkań zapowiadał sporo emocji w kolejnej odsłonie tej ćwierćfinałowej batalii. Data starcia nr 3 przypadła na 50. urodziny trenera Andrieja Parfionowa. GieKSa od początku meczu była zepchnięta do obrony. Rywal co chwilę testował czujność Juraja Simbocha. Jednak w 5. minucie Unia popełniła kosztowny błąd. Goście wyprowadzili kontrę, którą na bramkę zamienił Andriej Stiepanow. Od tego momentu gospodarze musieli przycisnąć jeszcze bardziej. Na 6 minut przed końcem tercji ekipy wymieniły się kontrami dwóch na jednego. W pierwszej górą okazał się Simboch, w drugiej Clarke Saunders odbił krążek od parkanów i po chwili zamroził, bowiem mógł do niego dopaść Jesse Rohtla.

Katowiczanie jeszcze pod koniec tercji grali w przewadze po faulu Paula Swindlehursta, ale tej szansy na podwyższenie wyniku nie wykorzystali. Na drugą tercję wracaliśmy więc z jednobramkowym prowadzeniem. Unia szybko przejęła inicjatywę, co w 26. minucie poskutkowało golem Eliezera Sherbatova, który sam wyprowadził kontrę i zakończył ją technicznym strzałem. Sędziowie sprawdzali, czy bramka została strzelona prawidłowo, ale po chwili nie mieli już wątpliwości. Poddenerwowana GieKSa zaczęła robić błędy. W efekcie dwukrotnie w tej tercji broniliśmy w trzech. Jedną z kar oświęcimianie zamienili na bramkę Gilberta Brule, który przekierował strzał kolegi. Goście próbowali odpowiedzieć w samej końcówce podczas gry w przewadze, lecz uderzenie Miiki Franssili zatrzymało się na poprzeczce.

Na finałowe 20 minut wracaliśmy więc z bardzo trudnym zadaniem do wykonania. Pojawiła się szansa, gdy karę otrzymał Peter Bezuska i katowiczanie przez dwie minuty grali jednego więcej. Niestety podopiecznym trenera Parfionowa nie udało się stworzyć na tyle groźnych sytuacji, by zagrozić bramce Unii. W myśl zasady, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, w 47. minucie Danił Orekhin wykorzystał nasz błąd i wyjechał sam na sam z Simbochem. Ten pojedynek nasz bramkarz przegrał. Stracona bramka podrażniła ambicje GKS-u, chwilę później znakomitym trafieniem w kontrze popisał się Bartosz Fraszko i strata znów była jednobramkowa. Bliski doprowadzenia do remisu był Patryk Wajda, gdy po próbie z niebieskiej trafił w słupek. W 56. minucie Grzegorz Pasiut wyjechał oko w oko z Saundersem, ale tuż przed strzałem zdecydował się na podanie i nie była to najlepsza decyzja naszego kapitana. Mecz zakończyło trafienie Semena Garshina po dobrze rozegranej akcji Unii. W serii 2-1 dla oświęcimian.

Koniec meczu, w serii 2-1 dla oświęcimian.

Ostatnie sekundy zagramy bez bramkarza.

Saunders mrozi po strzale Franssili.

Trafienie Garshina najprawdopodobniej kończy ten mecz.

Dobrze celował Michalski, Saunders zdołał odbić parkanem.

Pasiut sam na sam z Saundersem, zdecydował się na podanie i kolega nie był w stanie skończyć akcji...

Garshin wymanewrował naszą defensywę, ale strzela nad bramką.

Stiepanow dostał w twarz krążkiem. Napastnik zjeżdża na ławkę rezerwowych.

Kruczek dostał dobre podanie, jego strzał jednak zatrzymany.

Zamieszanie pod bramką Saundersa, jeden z graczy GKS-u wpada w bramkę i gra zostaje przerwana.

Wajda w słupek!

GieKSa podrażniona, teraz to katowiczanie przejęli inicjatywę.

Szybka odpowiedź GKS-u, piękne trafienie Bartosza Fraszki.

Orekhin sam na sam z Simbochem i kolejny gol gospodarzy.

Gramy 5 na 5, GieKSie nie udało się stworzyć poważniejszego zagrożenia.

Saunders mrozi po strzale Fraszki.

Kara dla Bezuski, GieKSa przez dwie minuty jednego więcej.

Saunders mrozi po lekko nastrzelonym krążku.

GieKSa w tercji rywala, nie potrafimy jednak wyprowadzić strzału.

Skończyła się kara dla gospodarzy, gramy w pełnych zestawieniach.

Zaczynamy finałową tercję. Do boju GKS!

Franssila w poprzeczkę! Ajj, szkoda.

Próbował Marttinen, ale Saunders mrozi.

Tym razem kara dla gospodarzy. W boksie Kowalówka.

Wracamy do gry 5 na 5.

Unia cały czas w naszej tercji, 9 sekund do końca gry w osłabieniu.

Wytrzymaliśmy i bronimy w czterech.

Przez 50 sekund bronimy w trzech, kara dla Simbocha, odsłuży ją Stiepanow. Przez 50 sekund bronimy w trzech.

Kara dla Michalskiego. Kłopotów katowiczan ciąg dalszy.

Błąd Saundersa, podanie przed pustą bramkę, ale nikt z GKS-u nie dopadł do krążka.

Gol dla gospodarzy. Strzelcem Brule, który zdołał przekierować strzał kolegi.

Sędzia pokazywał karę dla Starzyńskiego, ale się z niej wycofał...

GieKSa w czterech. McKenzie nie trafił do pustej bramki...

A Franssila otrzymał karę aż czterech minut... GieKSa w tarapatach.

Złe wieści, kara dla Franssili, przez 24 sekundy bronimy w trzech.

Kontra GKS-u, strzelał Pasiut, ale trafił prosto w Saundersa.

Kara dla Bartosza Fraszki za podcinanie, bronimy się w czterech przez dwie minuty.

Tuż przed golem Sherbatowa kontra GKS-u i strzał w słupek Michalskiego, szkoda.

Bramka uznana, walczymy dalej.

Sędziowie zobaczą, czy gol został strzelony prawidłowo.

Kontra Unii, Sherbatov doprowadza do remisu.

Unia z zaskakującą łatwością wjeżdża w tercję katowiczan i konstruuje okazje na strzał.

Simboch mrozi groźną próbę Zatko.

GKS w tercji rywala, ale nie udało się wyprowadzić strzału.

Sherbatov stracił krążek tuż przed strzałem, uderzenie mogło sprawić Simbochowi sporo problemów.

Wracamy i walczymy dalej.

Koniec pierwszej tercji. Przeważa Unia, ale na prowadzeniu GKS.

Sherbatov nie trafia w krążek tuż przed naszą bramką.

Unia bez problemu obroniła naszą przewagę.

Kara dla Swindlehursta za podcinanie Fraszki.

Unia zadomowiła się w naszej tercji i szuka wyrównania przed przerwą.

Kuronen bardzo bliski zdobycia bramki po uderzeniu z prawej strony.

Mieliśmy szczęście. McKenzie psuje akcję 2 na 1.

Zaczynamy grać odważniej i mecz się wyrównał.

Pasiut przejmuje krążek i uderza, ale obok bramki.

Kolejna bomba Noworyty, ale prosto w bramkarza GieKSy.

GKS na prowadzeniu, ale to Unia cały czas w natarciu.

Szkoda zepsutej kontry. Była szansa na kolejne trafienie.

Gooool! Stiepanow zdobywa bramkę.

Strzela Noworyta, odbija Simboch i krążek poza lodowiskiem.

Od początku GKS zepchnięty do obrony.

Strzał Kalana, ale pewnie broni Simboch.

• Trener GKS-u świętuje dziś 50. urodziny. Wszystkiego najlepszego!

• Przed nami trzeci mecz rywalizacji w ćwierćfinale. Po dwóch spotkaniach w Katowicach, GKS remisuje z Unią 1-1. Kolejne dwa mecze rozegramy w Oświęcimiu. Początek dzisiejszego meczu o godz. 17:00. Transmisja na POLSKIHOKEJ.TV.