• Krężołek (65)
  • Krężołek (18)

Re-Plast Unia Oświęcim: Saunders (Lipiński) – Glenn, Luza, McKenzie, Kalan, Brule – Bartley, Pretnar, Szerbatow, Da Costa, Oriechin – Bezuska, Zatko, Garszyn, Trandin, Koblar – Noworyta, Prusak, Kowalówka, Krzemień, Przygodzki

GKS Katowice: Simboch (Miarka) – Paszek, Lamin, Kubalik, Pasiut, Stiepanow – Marttinen, Franssila, Krężołek, Rohtla, Kuronen – Kruczek, Zieliński, Michalski, Starzyński, Fraszko – Mularczyk, Skrodziuk, Wanat, Nahunko, Adamus

GKS Katowice przybywał do Oświęcimia z nadzieją za zgarnięcie cennego zwycięstwa i punktów, które pozwoliłyby mu wyprzedzenie czwartej w tabeli PHL Re-Plast Unii Oświęcim. Ostatni mecz GieKSy w Oświęcimiu zakończył się dogrywką i zwycięstwem po szalonym spotkaniu pełnym zwrotów akcji, dlatego można było spodziewać się podobnego scenariusza w starciu obu klubów w ramach 4. rundy gier. W meczowym składzie drużyny Andrieja Parfionowa doszło do zmian ze względu na uraz ręki Janisa Andersonsa, do gry wrócił za to Jesse Rohtla.

Spotkanie zaczęło się źle dla GieKSy, bo już w 3. minucie Łukasz Krzemień przyłożył dobrze z nadgarstka i strzałem z lewego bulika dał oświęcimianom prowadzenie. Gospodarze stworzyli sobie wiele groźnych akcji, natomiast GKS nie potrafił wykorzystać dwóch okresów zamknięcia rywala we własnej tercji i dwóch minut gry w przewadze. Do tego problemem były krążki tracone w środkowej tercji. Gdy wydawało się, że w pierwszej tercji nie dojdzie do wyrównania, Patryk Krężołek doskonale zachował się po podaniu aktywnego w tej części meczu Rohtli i przymierzył w okienko bramki Clarke'a Saundersa, a tym samym podniósł pewność siebie zespołu.

Z tym że druga część meczu zaczęła się od kary dla Rohtli i wyhamowania zapędów ofensywnych GKS-u. Gospodarze starali się korzystać z gry w przewadze po karach dla Paszka i Pasiuta, ale na ich drodze stał dobrze ustawiający się Juraj Simboch. Dopiero w ostatnich pięciu minutach tercji katowicka drużyna zaczęła na dobre przejmować inicjatywę na lodzie, wtedy też miała swoje okazje za sprawą czterech minut gry 5 na 4. Swoje szanse mieli Franssila i Pasiut, ale wynik po drugiej tercji się nie zmienił i obie ekipy musiał postawić wszystko na jedną kartę w ostatnich 20 minutach.

Dwie kary w pierwszych minutach trzeciej tercji dla oświęcimian były jak podanie ręki GKS-owi, którego jednak nie wykorzystaliśmy przez niedokładności. Akcje po obu stronach rzadko kiedy były płynne, należało więc liczyć na indywidualne zrywy i chwile dekoncentracji jak ta Saundersa, która w 47. minucie mogła nam dać bramkę. Po raz kolejny końcówka tercji była pod znakiem narastającego naporu katowiczan, ale ostatecznie doszło do szóstej dogrywki dla GieKSy w tym sezonie. Ciosy i strzały szły z obu stron tej niezwykle dynamicznej części meczu, jednak mimo wielu obiecujących prób gości nie doszło do zmiany wyniku, a to oznaczało rzuty karne. W nich Simboch dał się pokonać tylko raz, a dwa punkty dla GieKSy zapewnili Stiepanow i Krężołek!

Szerbatow w Simbocha, a zatem wygrywamy!

• Bramka Krężołka!

• Brule pomylił się!

• Ależ piękne wyczekanie i lob Stiepanowa!

• Simboch zostawił parkan na lodzie. Garszyn nie trafił.

• Rohtla też nie znajduje sposobu na bramkarza gospodarzy.

• Trandin strzela do bramki.

• Ale Fraszko przegrał rywalizację z Saundersem.

• Simboch broni parkanem!

• Zaczynamy serię karnych.

A zatem rzuty karne.

Kolejny niecelny strzał katowiczan.

Tak, Bezuska w boksie kar.

Strzał GieKSy, ale obok słupka. Będzie kara dla rywala za nadmierną liczbę graczy dla lodzie. Czas dla GieKSy.

I znowu Simboch nas ratuje po strzale Garszyna.

Bartley blisko, ale nie przyjął krążka czysto.

Saunders wyczekał Franssilę z dalszej odległości.

Fraszko! Krążek podbity poza lodowisko.

Pretnar nie zaskoczył nas objechaniem bramki.

Strzelał McKenzie, broni Simboch.

Zaczynamy dodatkową część meczu.

A zatem dogrywka!

Stiepanow... Obok.

Ostatnia minuta.

Znów krążek poza lodowiskiem. Będzie jednak dogrywka?

Jeszcze raz! Franssila.

Kruczek objechał bramkę i chciał wepchnąć gumę do bramki.

Kolejny raz Saunders musi mrozić krążek.

• Czas dla gospodarzy.

Dobra akcja GieKSy, Michalski blisko powodzenia.

Ostatnie pięć minut, uwolnienie w naszej tercji.

Poziom tercji nieco niższy niż poprzednich, szarpana gra z obu stron.

Ależ przechwyt i najazd Franssili! Było blisko.

Stiepanow odczuł mocno starcie z Brule i banda.

Akcja indywidualna Wanata, krążek jednak nad poprzeczką.

Błąd Saundersa, strzał Kuronena musiał bronić Glenn!

Ukarany został po faulu na Brule'm Tomas Kubalik.

Bezuska strzela po kombinacyjnej akcji w sam środek naszej bramki.

Chyba nic nie będzie z gier na przewagi. Niedokładne podania GKS-u w tercji Unii.

Unia dwa razy wybijała już krążek. Brakuje dokładności po naszej stronie.

Kolejna kara dla Luzy, czyli przez 19 sekund gramy 5 na 3!

Dobra próba Kiriła Lamina.

Niemal błyskawiczna kara dla Bruliego.

Gramy do końca!

Wymiana kontrataków na koniec tercji.

Minuta gry, gramy po 5.

Pasiut chciał zaskoczyć strzałem z prawej strony po wymianie podań.

• W istocie tak się dzieje. Kolejna szansa dla GieKSy.

Nie potrafimy założyć zamka, ale szykuje się kolejna gra 5 na 4 po faulu Luzy.

Franssila! Świetna okazja dwa metry przed bramką.

Ryan Glenn zjeżdża na 2 minuty za celowe posłanie krążka za pole gry.

Okres aktywniejszej postawy GieKSy, brakuje jednak strzałów w światło bramki.

McKenzie po objechaniu bramki Simbocha... Strzał pozornie niegroźny, ale krążek zatrzymał się na linii.

Simboch interweniuje parkanem po strzale Kalana.

Paszek ukarany za zahaczanie.

Gilbert Brule w akcji sam na sam, wynik bez zmian.

Atak 2 na 1 Unii, ale Przygodzki zmarnował okazję. Simboch broni.

Koniec gry w osłabieniu, zaraz po wejściu Pasiuta sporo zamieszania po bramką Saundersa zrobił Stiepanow.

Oriechin nie trafił podaniem, musimy strzec się widzącego sporo na tafli Elizera Szerbatowa.

Kara dla Grzegorza Pasiuta, który nie zgadza się z decyzją arbitra.

Kontra po akcjach Szerbatowa, Rohtla nie zauważył Krężołka po lewej stronie.

Strzał Zielińskiego blokowany, poprawka wyłapana przez bramkarza. Spora ruchliwość GieKSy w tercji rywala.

Gramy w pełnym zestawieniu, dobrze się wybroniliśmy.

Zaczynamy ją od dwóch minut kary dla Rohtli.

Druga tercja - czas start.

Kończymy pierwszą tercję remisem.

Wyrównanie! Ważna bramka Patryka Krężołka!

Przejmujemy krążek, Rohtla próbował strzałem z ostrego kąta.

Unia stwarza więcej zagrożeń. Strzał Bezuszki mija minimalnie bramkę Simbocha.

Da Costa do strzelającego z dalszej odległości Bartleya, znów goręcej pod naszą bramką.

Nie wykorzystaliśmy przewagi, rywale dwukrotnie wybijali krążek ze swojej tercji.

Pierwsza kara dla meczu dla Bartleya, którzy nieprzepisowo zatrzymał Bartosza Fraszkę.

Przejmuje Stiepanow, ale nie miał do kogo odegrać na środek. Znów ruszona bramka Unii.

Mocne uderzenie Bruliego z nadgarstka.

Zdecydowanie tracimy zbyt dużo krążków w tercji neutralnej.

Michalski! Wykorzystał przejęcie i pojechał sam na sam, zabrakło niewiele do pokonania golkipera.

Tomas Kubalik w akcji sam na sam, górą Saunders.

Dobre podanie Rohtli do Kuronena, ale broni bramkarz Unii.

Saunders broni strzał Paszka mimo zasłaniania.

Wciąż jesteśmy w defensywie. Garszyn strzelał z bliskiej odległości.

Simboch uratował sytuację wyjazdem z bramki.

Źle zaczynamy mecz. Łukasz Krzemień zaskakuje strzałem z lewego bulika.

Długo trzymaliśmy gospodarzy w ich tercji, kontrował potem Kalan.

Zaczynamy.

• Punkty zdobyte w starciu z Re-Plast Unią, wyprzedzającą 5. w tabeli PHL GKS Katowice o 2 punkty, będą niezwykle ważne w kontekście kończącej się rundy zasadniczej.

• Przypominamy, że laureatem Złotego Buka 2020 w kategorii Hokeista roku został wybrany Waszymi głosami Patryk Krężołek!

• Czekamy na powrót do składu meczowego kontuzjowanych: Oskara Krawczyka i Patryka Wajdy. Ponadto z powodu kontuzji ręki w Oświęcimiu nie zagra Janis Andersons.