(3:0; 2:0; 1:0)

Stoczniowiec Gdańsk

GKS Katowice: Simboch (Miarka) - Kruczek, Wajda, Michalski, Pasiut, Fraszko - Andersons, Zieliński, Mularczyk, Starzyński, Adamus - Franssila, Krawczyk, Krężołek, Rohtla, Wanat oraz Schmidt, Paszek i Skrodziuk.

Stoczniowiec Gdańsk: Soliński (Kieler) - Romkowski, Liśkiewicz, Vitek, Mocarski, Zając - Lehmann, Zhurauski, Bandarenka, Pesta, Wołoszyk - Wala, Leśniak, Maciej Rybak, Drozd-Niekurzak, Michał Rybak oraz Drąg, Sadowski i Niedźwiecki.

W drugi dzień z rzędu GKS Katowice mierzył się w “Satelicie” ze Stoczniowcem Gdańsk. Po wygranej 2:1 w niedzielnym spotkaniu, tym razem katowiczanie szybko chcieli wypracować przewagę. Udało się już w 2. minucie, gdy za sprawą Mateusza Adamusa gospodarze objęli prowadzenie. Kilka minut później było już 2:0 po trafieniu, które zostało przypisane Kamilowi Paszkowi. Strzelanie w pierwszej tercji zakończył Jesse Rohtla, który wykorzystał grę w przewadze GieKSy. Miejscowi zdominowali rywala.

W 25. minucie na 4:0 podwyższył Filip Starzyński, gdy GKS znów grał w przewadze. Stoczniowiec w żaden sposób nie był w stanie zagrozić bramce Juraja Simbocha. Bezradność i frustracja rywala powodowała, że łapał wiele kar, co tylko pogłębiło dominację katowiczan. Kolejny gol to z kolei doskonała praca Rohtli, który objechał bramkę strzeżoną przez Michała Kielera i doskonale podał do Patryka Krężołka. Zadaniem naszego bramkostrzelnego napastnika było tylko dołożenie kija.

To było zupełnie inne spotkanie w porównaniu z niedzielnym. W grze GKS-u było więcej spokoju, przede wszystkim w operowaniu krążkiem. Dzięki temu unikaliśmy błędów prowadzących do akcji sam na sam, takiej de facto Stoczniowiec nie miał żadnej. Zaraz na starcie finałowej tercji na listę strzelców wpisał się Maciej Kruczek. Więcej goli nie było. GieKSa pewnie wygrywa i inkasuje kolejne trzy punkty.

Koniec meczu, pewna wygrana GIEKSY!

Zamieszanie pod bramką Simbocha, ale wychodzimy obronną ręką.

GKS aktywnie szuka kolejnego gola.

Wracamy do gry 5 na 5, tej szansy nie udało się wykorzystać.

Kieler wygrywa starcie jeden na jeden ze Starzyńskim.

Kara dla Wołoszyka, GieKSa w przewadze.

Wytrzymaliśmy i gramy w pełnym zestawieniu.

Kara dla Adamusa, bronimy się w czterech przez kolejne dwie minuty.

GKS cały czas naciska, Kieler nie ma łatwego życia.

Kieler zatrzymuje Rohtlę po dynamicznej akcji GieKSy.

Minuty zbiera młody Bartosz Schmidt.

Wykorzystaliśmy grę w przewadze, kolejnego gola strzela Maciej Kruczek.

Przed nami ostatnia tercja.

Kara dla Niedźwieckiego, GKS w przewadze. Do końca tercji pozostało 1:15.

Gramy już w pełnych zestawieniach.

Kara dla Kruczka za podcinanie. Szansa dla gości.

Doskonała akcja Rohtla - Krężołek. Fin znakomicie podał po objechaniu bramki, a rolą Patryka było tylko odpowiednie dołożenie kija.

Dobrze ustawiony Kieler łapie kolejne strzały GKS-u.

Kolejna kara dla Lehmanna, przez moment zagramy 5 na 3.

Kara dla Wali. Teraz to my zagramy jednego więcej.

Kontra Rohtla - Krężołek, ten drugi strzela jednak prosto w Kielera.

Kara dla Filipa Starzyńskiego, goście zagrają w przewadze.

Fraszko do Pasiut ten potężnie, ale prosto w Kielera.

Filip Starzyński pewnie wykańcza podanie przed bramkę!

Kara dla Lehmanna. Gramy jednego więcej.

Fraszko oko w oko z Kielerem, górą bramkarz gości.

Solińskiego w bramce gości zastąpił Kieler.

Zaczynamy drugą tercję.

Ukarani Pasiut i Vitek, znów zagramy 4 na 4.

Ogromna przepychanka pod bramką Solińskiego, sędziowie muszą się naradzić...

Indywidualnie Fraszko, znakomicie objechał rywala, ale zatrzymał go bramkarz.

Bandarenka próbował zaskoczyć Simbocha, ale ten na posterunku.

Przez kolejne dwie minuty gramy 4 na 4.

Kruczek wdał się w przepychankę z Lehmannem, obaj usiądą na ławce kar.

Dla odmiany akcja Stoczniowca. Simboch mrozi krążek.

Rohtla wrócił na lód i od razu złamał kij przy próbie strzału.

Adamus przed szansą strzelenia drugiego gola, dobrze zareagowała obrona, gdy nasz zawodnik złapał krążek i chciał szybko postawić go na lodzie.

Problemy z zamknięciem boksu gości, przerwa techniczna.

Do trzech razy sztuka! JESSE ROHTLA!

Dwa razy Rohtla, instynktowne reakcje Solińskiego ratują gości.

Kara dla Romkowskiego za grę wysokim kijem. GKS dwie minuty w przewadze.

Wajda z niebieskiej, ale prosto w Solińskiego.

Bardzo blisko Fraszko, krążek podbity tuż przed strzałem naszego napastnika.

To się musiało tak skończyć. Bramka zapisana Paszkowi!

Dominacja GKS-u, goście mają ogromne kłopoty z opuszczeniem własnej tercji.

Franssila minimalnie obok słupka...

To powinien być drugi gol dla GKS-u, akcja 2 na 1 i zabrakło precyzyjnego podanie.

Stoczniowiec podrażniony, goście szukają wyrównania, ale ich próby chaotyczne.