JKH GKS Jastrzębie

• Iossafov (25)

GKS Katowice: Rahm (Kieler) - Wajda, Porseland, Turtiainen, Kolusz, Krężołek - Franssila, Salmi, Cimzar, Makkonen, Rajamaki - Ozols, Tomasik, Lahde, Michalski, Starzyński oraz Jaśkiewicz, Mularczyk, Paszek, Salamon.

JKH GKS Jastrzębie: Marek (Prokop) – Górny, Auvinen, Urbanowicz, Wałęga, Nalewajka Ł. – Kostek, Jabornik, Kasperlik, Rohtla, Iossafov – Michałowski, Gimiński, Nalewajka R., Jarosz, Wróbel – Chorążyczewski, Radzieńczak, Matusik, Virtanen, Pelaczyk.

Na finiszu sezonu zasadniczego w środku tabeli PHL panuje niebywały ścisk. Każdy zdobyty punkt jest więc niezwykle ważny w kontekście korzystnego rozstawienia przed fazą play off. Nic zatem dziwnego, że GieKSa rozpoczęła spotkanie z JKH od bardzo mocnych ataków. Pomimo nieobecności chorego kapitana Grzegorza Pasiuta, dobrze radziliśmy sobie w ofensywie. Sposób na pokonanie bramkarza gości znaleźliśmy w strzałach z dystansu. W pierwszej tercji tak zaskakiwali go Mathias Porseland i Miika Franssila.

Druga odsłona miała podobny przebieg do czasu, gdy sami popełniliśmy fatalny błąd. Grając w przewadze doprowadziliśmy do sytuacji, w której niepilnowany Artem Iossafov łatwo pokonał Robina Rahma. Od tego momentu goście nabrali wiatru w żagle i zaczęli częściej zagrażać naszej bramce. Ich ofensywne zapędy ostudziliśmy w najlepszy możliwy sposób. Tuż po rozpoczęciu trzeciej tercji gola zdobył Tadej Cimzar. Potem  gola dołożył Franssila i było jasne, że  tego dnia punktów już nie stracimy.

W rozgrywkach następuje teraz przerwa związana z występem reprezentacji Polski w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich. Najbliższy mecz ligowy rozegramy 14 lutego w Nowym Targu.

Koniec. GieKSa wygrywa mecz!

Euforia na trybunach. Wygrana już blisko

Jeden z rywali próbuje wyprowadzić z równowagi Ozolsa. Obrońca GKS-u wyjaśnia mu, że tego nie lubi.

Rajamaki sprytnie zagrywa wzdłuż bramki. Marek jednak na posterunku

Trzeba oddać, że - pomimo niekorzystnego wyniku - goście cały czas ambitnie walczą o gole

Rahm mrozi krążek. Nie musimy już forsować tempa.

10 minut do końca spotkania

Kara dla Rohtli

Bardzo mocno i odrobinę niecelnie uderza Starzyński

Franssila zdobywa kolejną ładną bramkę. To jego dzień!

Czteeeeeeeery! Wykorzystujemy grę w przewadze.