• Nattinen (6)
  • Petterson (22)

GKS Katowice: Kieler (Rahm) - Franssila, Krawczyk, Da Costa, Makkonen, Rajamaki - Salmi, Jaśkiewicz, Lahde, Cimzar, Turtiainen - Tomasik, Kolusz, Mularczyk, Uski, Michalski - Krężołek, Starzyński, Paszek

TAURON Podhale Nowy Targ: Odrobny (Kapica) - Suominen, Seed, Jencik, Willick, Svec - Chaloupka, Kameneu, Pettersson, Neupauer, Różański - Mrugała, Sulka, Dziubiński, Valentino, Nattinen - Wsół, Słowakiewicz, Siuty, Guzik

Po udanym spotkaniu z Naprzodem Janow hokeiści GieKSy zamierzali utrzymać dobrą strzelecką dyspozycję i zrewanżować się Podhalu Nowy Targ za ostatnią, wyjazdową porażkę 1:6. Jak można było się spodziewać, nasza drużyna zaczęła grę od szybkich, agresywnych akcji w tercji rywala i mocnym pressingu, co dało obiecujące próby Jaakko Turtiainena i Jussiego Makkonena. Jednak to rywale strzelili bramkę jako pierwsi: Jussi Nattinen przejechał niepilnowany pod nasza bramkę i wykorzystał okres gry GieKSy w osłabieniu. Siedem minut później wytrwałe starania naszych hokeistów i walka za bramką Odrobnego przyniosły efekt w postaci wyrównującego gola Patryka Krężołka. Świetną okazję na bramkę numer dwa dla naszego klubu miał w pierwszej tercji Nestori Lahde, ale trafił sam na sam w golkipera Szarotek.

Na kolejną tercję w bramce katowiczan pojawił się Robin Rahm, co okazało się dobrą decyzję w przekroju tej części gry. Szwed wybronił bardzo dużo groźnych strzałów rywala, ale nie uchronił zespołu przed stratą bramki w 22. minucie i ostatniej sekundzie gry w osłabieniu. Od tego momentu drużyna przyjezdnych nacierała coraz bardziej na naszą tercję, a GKS-owi pozostało liczenie na wyjścia z kontrami. Druga tercja upłynęła pod znakiem kar dla naszych hokeistów, które wzbudzały sporo kontrowersji zarówno wśród kibiców, jak i sztabu szkoleniowego naszego klubu.

Nie pozostało nic innego, jak atakować do skutku. W 45. minucie Makkonen miał idealna okazje do wyrównania, ale jego strzał z powietrza trafił jednak w bramkarza. GKS nieustannie napierał i odpowiadał na ataki gości, ale ciągle brakowało jednego celnego trafienia do siatki. Niekiedy krążek znajdował się szalenie blisko linii bramkowej Odrobnego, zwłaszcza po próbach Michalskiego i Starzyńskiego. Chociaż GieKSa do ostatniej sekundy walczyła o wyrównanie i chwilami była bliska celu, mecz zakończył sie wynikiem 2:1 dla rywali.

Była walka do końca, ale niestety, przegrywamy.

Znowu jęk zawodu na trybunach po akcji, która mogła zamienić się w gola.

Da Costa jednak nad bramką.

Nieustannie walczymy o bramkę dającą remis.

Najazd z prawej flanki, Petterson w Rahma.

Da Costa z zerowego kąta, Odrobny broni z trudem.

Starzyński, Krężołek... To mógł być gol!

Michalski walczył jak lew o krążek pod bramką Odrobnego.

Jencik nie trafił mimo dogodnej pozycji z prawej strony.

Siuty próbował zaskoczyć nas niesygnalizowanym strzałem.

Mularczyk wyszedł na czystą pozycję, zabrakło tylko strzału.

Bramkarz Podhala zatrzymał strzał Rajamakiego.

Zwolniliśmy tempo wyjścia z tercji.

Makkonen dobijał krążek, ale trafił w Odrobnego.

Strzał Jaśkiewicza złapany w rękawicę.

Sporo walki ciałem, brakuje strzałów.

Strzał spod band, interwencja Rahma.

Da Costa dobrze wyjeżdżał przed bramkę.

Start!

• Wyjątkowy, świąteczny mecz PlusLigi w Spodku!

Koniec tercji.

Większa aktywność w ofensywie GieKSy.

Strzał Nattinena zbity do boku.

Próba Franssili pobudza trybuny.

Jaśkiewicz dwa razy, potem utarczka po upadku bramkarza Podhala.

Svec... i poprzeczka.

Karę otrzymał także Miika Franssila. Jest niebezpiecznie.

Svec na nasze szczęście nie zauważył krążka przed naszą bramką.

Kara dla Robina Rahma. Trener Sarnik dyskutuje z sędziami na jej temat.

Podanie Kolusza zza naszej bramki nie znalazło adresata.

Uski minął się z gumą po podaniu Da Costy.

Kara dla Pettersona.

Gdyby nie refleks Rahma, Neupauer cieszyłby się z gola po błędzie naszej obrony.

Rahm broni strzał Nattinena.

Mamy spore pretensje do arbitrów o brak decyzji o karze dla rywali.

Nieporozumienie pod naszą bramką mógł wykorzystać Willick.

Makkonen mógł wyjechać sam na sam po błędzie rywala, ale był nieco za wolny.

Sporo walki pod bandami o krążek.

Po wznowieniu najbardziej ucierpiał... sędzia.

Tracimy bramkę w ostatniej sekundzie osłabienia.

W bramce naszego klubu tym razem Robin Rahm, który obronił strzał z bardzo bliskiej odległości.

Wracamy na lód. Przez półtorej minuty gramy w osłabieniu.

Przepychanki po syrenie ogłaszającej koniec tercji.

Kara dla Krawczyka, z czym nie zgadza się głośno nasz boks.

Krążek poza lodowiskiem, wcześniej blokowany strzał Sveca.

Dobra dwa zwody Franssili i strzał w kierunki bramki Podhala.

Po bramce dla GieKSy na lodzie zrobiło się intensywniej.

Lahde sam na sam... Wprost w bramkarza. Ale akcja była przednia.

Da Costa mógł szybko zaskoczyć Odrobnego strzałem zza bramki.

Wyrównujemy dzięki dobrej pracy za bramką!

Cimzar i Turtiainen narobili sporo wiatru pod bramką nowotarżan.

Świetnie wyjście z krążkiem Rajamakiego, ale spalony.

Nowotarżanie opanowali naszą tercję.

Bramkarz Szarotek odbija strzał Turtiainena z pięciu metrów.

Strzał rywali w Michała Kielera.

GKS ruszył do ataku, Turtiainen strzelał z bliska.

Nie upilnowaliśmy szybkiego rajdu na naszą bramkę.

Kara dla Marcina Kolusza.

Szarżował Franssila tak mocno, że aż złamał kij rywalowi.

Starzyński nie trafił czysto w krążek.

Agresywny start GieKSy, Da Costa mógł wcisnąć lecący krążek do bramki Odrobnego.