(2:0, 2:0, 4:0)

KADRA PZHL

GKS Katowice: Kieler (Wyśnik) - Cakajik, Devecka, Da Costa, Pasiut, Kolusz - Franssila, Wajda, Lahde, Makkonen, Turtiainen - Salmi, Jaśkiewicz, Michalski, Uski, Cimzar - Tomasik, Krawczyk, Krężołek, Starzyński, Paszek.

KADRA PZHL: Lipiński (Kotula) - Domogała, Opiłka, Płachetka, Wróblewski, Krzyżek - Kot, Luszniak, Gruźla, Bochnak, Ubowski - Gosztyła, Kasperek, Kasprzyk, Mularczyk, Chabior oraz Dziurdzia, Augustyniak, Bezwiński i Zając.

GieKSa w ramach 13. kolejki sezonu PHL, zmierzyła się z kadrą PZHL U-23. To był ostatni mecz katowiczan przeciwko młodym reprezentantom Polski. W bramce stanął Michał Kieler i w pierwszej tercji się nie napracował. Wynik w 13. minucie otworzył Teddy Da Costa, a pięć minut później podwyższył Tadej Cimzar. Na przerwę GieKSa zjeżdżała z dwubramkowym prowadzeniem. Podopieczni Risto Dufvy cały czas napierali. Michał Kieler był praktycznie bezrobotny, choć musiał uważać na kontrataki rywala.

Za to na nudę nie mógł narzekać Sebastian Lipiński, którego czujność hokeiście GieKSy testowali kilka razy na minutę. W drugiej tercji pokonywali go Teddy Da Costa i Nestori Lahde, ale bramkarz kadry uchronił swoją drużynę przed znacznie większą stratą bardzo pewnymi interwencjami. Na ostatnią tercję katowiczanie wyjechali z czterobramkowym prowadzenie i trener Dufva postanowił, że w bramce stanie debiutujący dla GKS-u Marcin Wyśnik.

W połowie finałowej tercji kadra grała w przewadze, co oznaczało dla Marcina poważną próbę. Pierwszy strzał na jego bramkę zatrzymał się w rękawicy naszego bramkarza, za co ten dostał brawa od kibiców. Na trzy strzały w jego kierunku zatrzymał wszystkie trzy. W międzyczasie Tadej Cimzar, Martin Cakajik, Marcin Kolusz i Jussi Makkonen powiększyli przewagę GKS-u. Mecz zakończył się wygraną GKS-u 8:0.

Kara dla Bochnaka, gramy w przewadze.

Na listę strzelców wpisuje się także Jussi Makkonen.

7:0. Martin Cakajik.

Koniec kary, gramy 5 na 5.

Pierwsza interwencja Marcina. Łapie krążek prosto w rękawice.

Kara dla Cakajika. Gramy w czterech.

Cimzar z drugą bramką tego wieczoru.

Marcin Wyśnik!

Tymczasem Marcin Kolusz strzela piątą bramkę.

Wracamy na finałową tercję i mamy niespodziankę - debiut Marcina Wyśnika!

Koniec drugiej części meczu.

Lipiński znów popisuje się refleksem przy kolejnych uderzeniach.

Mecz się toczy swoim rytmem... Michał Kieler na razie bezrobotny.

Piękny strzał Lahde prosto w okienko bramki Lipińskiego.

Makkonen obija słupek.

Efektowny rajd jednego z rywali, ale jego strzał zatrzymany przez obrońcę GKS-u.

Należy pochwalić Lipińskiego za dobrą postawę w bramce.

Po raz drugi Da Costa.

Kara za opóźnianie gry dla Kasperka, znów zagramy w przewadze.

5 na 5

GKS przez prawie 2 minuty będzie grał w przewadze.

Wracamy na drug część meczu.

Koniec pierwszej tercji meczu.

Kara dla Augustyniaka.

Lahde z niebieskiej prosto w poprzeczkę.

Druga bramka! Strzelcem Cimzar.

Kilka prób ze strony kadry, ale Kieler na posterunku.

Da Costa na 1:0!

Da Costa wyraźnie sfrustrowany swoją nieudaną sztuczką... Szukamy gola nr jeden.

Kieler mrozi krążek po technicznym strzale Augustyniaka.

Franssila tuż obok słupka.

Krężołek zakręcił się z krążkiem tuż przed bramką, ale strzału ostatecznie nie oddał.

Kotłuje się pod bramką Lipińskiego, ale na razie bez gola otwierającego wynik.

Szansa Kolusza, który zamiast na strzał zdecydował się podawać i obrońca skutecznie interweniował.

Jaśkiewicz strzela tuż obok słupka.

• Przed GieKSą ostatni mecz w sezonie przeciwko młodej Kadrze PZHL. Nasz rywal rozgrywa wyłącznie dwie rundy rozgrywek zasadniczych.