• Wronka (4)
  • Laakkonen (2)

Węglokoks Kraj Polonia Bytom: Studziński (Kraus) - Stępień, Bodora, Dybaś, Krzemień, Mularczyk - Stavisskii, Kamieniecki, Sroka, Filip, Wąsiński - Rybak, Gajdzik, Anklewicz, Dudkiewicz, Bajon.

GKS Katowice: Kieler (Lindskoug) - Devecka, Urbanowicz, Rohtla, Krężołek, Cakajik - Wanacki, Laakkonen, Pasiut, Strzyżowski, Tomasik - Krawczyk, Fraszko, Wronka, Sawicki, Tuhkanen oraz Skokan, Starzyński, Rybak.

Wicemistrzowie Polski wrócili do gry po przerwie reprezentacyjnej i na wyjeździe zmierzyli się z Węglokoks Kraj Polonią Bytom. Nasz zespół musiał sobie radzić bez trenera Toma Coolena, który wyjechał z Polski ze względu na sprawy rodzinne i do jego powrotu za drużynę będzie odpowiadał Piotr Sarnik. W ekipie gospodarzy na tafli pojawił się Maciej Rybak, do niedawna hokeista TAURON KH GKS-u Katowice. W pierwszej tercji Polonia wyglądała na kompletnie bezradną. Bramki dla gości strzelali Janne Laakkonen, Patryk Wronka, Grzegorz Pasiut oraz Tomasz Skokan.

W drugiej części GKS ponownie czterokrotnie znajdował drogę do bramki. Tym razem na listę strzelców wpisali się Jesse Rohtla, Bartosz Fraszko, Filip Starzyński i Dusan Devecka. Osiem goli - ośmiu różnych autorów. Polonia tym razem jednak odpowiedziała trafieniem Kacpra Kamienieckiego w 31. minucie. W finałowej odsłonie goście całkowicie kontrolowali przebieg meczu. Kolejnego gola strzelili Rohtla, Devecka i Laakkonen, a w 50. minucie błąd naszych defensorów wykorzystał Bartłomiej Stępień.

To była deklasacja w drodze po 22. ligowe zwycięstwo z rzędu.

Koniec meczu. Deklasacja.

Ostatnią minutę zagramy z przewagą jednego hokeisty.

Urbanowicz nie wykorzystał prezentu obrony Polonii i marnuje szansę sam na sam.

Laakkonen wykorzystuje sytuację sam na sam!

Dobra dwójkowa akcja naszych hokeistów, ale strzał w parkan bramkarza.

Kieler poruszył bramkę przy obronie, nie ma gola.

Tym razem ponownie Laakkonen!

Bramkarz gospodarzy teraz znakomicie zatrzymuje składną akcję GKS-u.

Błąd naszej obrony i gol Bartłomieja Stępnia.

Dusan Devecka także po raz drugi.

Techniczny strzał Wronki, ale bramkarz Polonii łapie.

GKS cały czas w natarciu.

Fantastyczne uderzenie Rohtli. Krążek odbija się od poprzeczki i wpada do bramki.

Kara dla Łukasza Krzemienia, gramy 5 na 4.

Osiem goli i ośmiu autorów. Będą kolejni?

Gramy trzecią tercję!

Koniec drugiej tercji spotkania.

Dusan Devecka także wpisuje się na listę strzelców.

Gramy w przewadze.

Gol! Tym razem Filip Starzyński.

Mocne uderzenie Wronki, krążek przelatuje obok słupka.

Ładne uderzenie w okienko Bartka Fraszki!

Bytomianie atakują teraz z większym animuszem.

Bramka dla gospodarzy. Strzelcem Kamieniecki.

Indywidualna akcja Wronki, który objechał bramkę i szukał podania. Nie znalazł jednak kolegi gotowego wykończyć strzałem.

GieKSa szuka kolejnych bramek, Polonia próbuje nas zaskoczyć szybkimi atakami.

Warto także zauważyć, że w drużynie gospodarzy gra Maciej Rybak, do niedawna hokeista TAURON KH GKS-u. Maciej opuścił naszą drużynę.

Jesse Rohtla na 5:0!

GieKSę prowadzi Piotr Sarnik do czasu powrotu Toma Coolena, który wyjechał z Polski ze względu na sprawy rodzinne.

Przez dwie minuty gramy w przewadze.

Zaczynamy drugą część.

Koniec tercji zdominowanej przez GieKSę.

Gramy już 5 na 5.

Polonia skutecznie się broni mimo nieustających ataków GKS-u.

Kara dla zawodnika gospodarzy, teraz my zagramy w przewadze.

Gol! Skokan na 4:0.

Bez konsekwencji. Wracamy do gry w pełnych zestawieniach.

Ponownie w osłabieniu, kara dla Tomasza Skokana.

Bramka Pasiuta!

Mimo osłabienia wyprowadziliśmy kontrę, ale nie udało się jej zakończyć celnym strzałem.

Bronimy w czterech, kara dla Dusana Devecki.

Instynktowna interwencja naszego bramkarza! Było blisko gola kontaktowego.

Kontra Polonii zakończona strzałem, ale Kieler łapie.

Patryk z łatwością objechał dwóch obrońców i znalazł drogę do bramki Studzińskiego.

Patryk Wronka podwyższa!

Cały czas pracujemy w tercji gospodarzy.

Bardzo widoczna przewaga GKS-u.

Otwieramy wynik! Janne Laakkonen z najbliższej odległości.

Do boju GieKSa!

• Za moment rozpoczynamy.

• Nadal czekamy na wyjazd hokeistów.

• WAŻNE - start meczu się opóźni z powodu prac technicznych na tafli.

• Przed nami starcie z Polonią Bytom, która do tej pory w sezonie 2018/2019 uzbierała zaledwie 15 oczek.

• Po 28 meczach sezonu GieKSa z dorobkiem 76 punktów zajmuje 1. miejsce w tabeli i wyprzedza drugi GKS Tychy o 12 oczek. Jednak hokeiści podczas gali "Złote Buki 2018" obiecali, że nie spoczną na laurach.

• Hokeiści TAURON KH GKS-u Katowice wracają do ligowej rywalizacji i w Bytomiu powalczą o 22. zwycięstwo z rzędu!