• Strzyżowski (34)
  • Starzyński (4)

PGE Orlik Opole: Nobis (Smolin) - Bychawski, Miettinien, Pelaczyk, Szydło, Świerski - Kandzyuba, Sznotala, Rzekanowski, Skrodziuk, Gorzycki - Wojdyła, Chorążyczewski, Svitac, Ostapchuk, Zorin oraz Obrał

GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Devecka, Jass, Laakkonen, Rohtla, Malasiński - Tuhkanen, Tomasik, Strzyżowski, Wronka, Urbanowicz - Skokan, Krawczyk, Krężołek, Starzyński, Sawicki

W zaległym meczu 30. kolejki TAURON KH GKS Katowice mimo problemów kadrowych wygrał w Opolu z PGE Orlikiem 4:0.

O trudnej sytuacji kadrowej w ekipie wicemistrzów Polski informował niedawno dyrektor sportowy Roch Bogłowski w rozmowie z GieKSa TV. Dodatkowo w ostatnich dniach z gry w Opolu zostali wykluczeni Mikołaj Łopuski oraz Bartosz Fraszko. Ten pierwszy wróci do gry już niebawem, z kolei Bartosza Fraszkę czekają szczegółowe badania w najbliższych dniach. W GieKSie nie ma już także Michała Rybaka, którego kontrakt rozwiązano za porozumieniem stron. Z kolei okazję do debiutu w TAURON KH GKS-ie Katowice otrzymał Maris Jass, który niedawno zasilił szeregi naszego zespołu. Łotysz pokazał się z dobrej strony i potwierdził, że będzie wzmocnieniem linii defensywnej GieKSy.

Mimo okrojonego składu GieKSa nie miała problemów z wywiezieniem trzech punktów z Opola. Już w czwartej minucie wynik spotkania otworzył Filip Starzyński, który popisał się rajdem z prawego skrzydła, minął bramkarza i mocno strzelił pod poprzeczkę. W kolejnych minutach katowiczanie dążyli do podwyższenia prowadzenia, ale w ich poczynaniach zabrakło skuteczności. W efekcie po 20 minutach gry prowadzili jedną bramką.

W drugiej tercji TAURON KH GKS również kontrolował wydarzenia na tafli. W poczynaniach zespołu Toma Coolena zawodziła jednak skuteczność, bowiem mimo licznych okazji ponownie udało się strzelić zaledwie jedną bramkę. GieKSa wykorzystała grę w przewadze, a na listę strzelców wpisał się Marek Strzyżowski. Do końca drugiej części opolanie umiejętnie się bronili i nie pozwolili sobie na stratę kolejnej bramki.

Obraz gry nie zmienił się w trzeciej tercji. Wicemistrzowie Polski nadal byli stroną dominującą, co potwierdzili strzelając kolejne dwie bramki. Najpierw w 46. minucie gola zdobył Maciej Urbanowicz, a osiem minut później Jesse Rohtla, który ustalił wynik meczu.

Kolejny mecz GieKSa rozegra w piątek, 25 stycznia. O godzinie 18:30 podejmie w "Satelicie" GKS Tychy. Spotkanie to najprawdopodobniej zadecyduje o tym, kto wygra sezon zasadniczy. Podczas derbów z Tychami obędzie się również kolejna edycja akcji Tedy Bear Toss. Zachęcamy wszystkich do wspólnej zabawy!

Koniec spotkania. pewne zwycięstwo GieKSy.

Spokojna i pewna gra naszego zespołu. Rywale nie byli w stanie stworzyć klarownej sytuacji bramkowej.

Filip Starzyński na ławce kar.

Mamy kolejną bramkę dla GieKSy! Celny strzał Jesse Rohtli.

Rywale konstruują coraz groźniejsze akcje. Na szczęście nasza defensywa spisuje się dzisiaj bez zarzutu.

Groźna kontra opolan, którzy oddali niecelny strzał na bramkę Lindskouga.

Niebezpiecznie teraz pod bramką Lindskouga. Poruszona bramka GieKSy.

Strzał Marisa Jassa wybroniony przez Nobisa.

Maciej Urbanowicz podwyższa prowadzenie GieKSy. Mocny strzał z dalszej odległości i bramkarz rywali był bezradny.

Tym razem nie udało się wykorzystać gry w przewadze.

Będzie kara dla Orlika za spowodowanie upadku.

Kolejny strzał GieKSy. Niestety, ponad bramką.

Początek trzeciej tercji. Jeszcze przez 17 sekund będziemy grać w osłabieniu.

Będziemy grać w osłabieniu. Na ławce Rad Radosław Sawicki za zahaczanie.

Strzał Patryka Wronki spod niebieskiej linii, ale broni Nobis.

Niko Tuhkanen trafia w słupek.

Bliski szczęścia Maciej Urbanowicz, ale Nobis paruje krążek poza bramkę.

Udało się! Zamknęliśmy rywali w zamku, a Marek Strzyżowski skierował krążek do bramki.

Ponownie będziemy grać w przewadze.

Ponownie Lindskoug! Znów zrobiło się niebezpiecznie pod naszą bramką.

Niebezpieczna odpowiedź Orlika, na szczęście Kevin Lindskoug czujnie w bramce.

Niestety, nie udało się zdobyć drugiej bramki. Orlik gra już w pełnym zestawieniu.

Kara dla opolan. Po raz wpierwszy gramy w przewadze.

Troszkę chaosu w obu drużynach. Nam brakuje celnego strzału, z kolei rywale nie potrafią wybić krążka poza swoją tercję.

Umiejętnie się bronimy i znów wychodzimy z osłabienia bez szwanku.

Maris Jass łapie pierwsza karę w Polskiej Hokej Lidze.

Zaczynamy drugą część spotkania.

Gramy w pełnym zestawieniu.

Radosław Sawicki stanął przed szansą strzelenia bramki w osłabieniu, ale ponownie zabrakło celności.

Będziemy grać w osłabieniu. Na ławce kar Jesse Rohtla.

Patryk Wornka zgubił obrońców i podał krążek do Damiana Tomasika. Ten jednak strzelił wprost w bramkarza.

Dobrze się zapowiadająca dwójkowa akcja Malasiński-Rohtla również nie dała drugiej bramki GieKSie.

Mocny strzał Marka Strzyżowskiego. Broni Nobis.

Efektowna akcja Patryka Krężołka pod bramką Orlika, ale zabrakło precyzji.

Na zbyt wiele pozwalamy gospodarzom, którzy są teraz w naszej tercji obronnej.

Rywale odzyskali teraz równowagę i dwukrotnie zaatakowali bramkę Kevina Lindskouga. Bez efektów.

Filip Starzyński miał okazję zdobyć swoją drugą bramkę w dzisiejszym meczu, ale w starciu górą bramkarz rywali.

Minimalnie niecelny strzał Macieja Urbanowicza.

Nasi zawodnicy po strzelonej bramce złapali wiatr w żagle i chcą podwyższyć prowadzenie.

Bliski szczęścia był Patryk Wronka, jednak nie wykorzystał zamieszania pod bramką rywali.

Filip Starzyński otwiera wynik spotkania! Rajd naszego napastnika prawą stroną, minięcie bramkarza i strzał pod poprzeczkę.

Strzał Marka Strzyżowskiego z dystansu, ale krążek wędruje obok bramki.

Spokojny początek w wykonaniu obu zespołów.

Zaczynamy meczu w Opolu!

• Wobec wszelkich problemów nasz zespół został wzmocniony przez byłego reprezentanta Łotwy - Marisa Jassa.

• W GieKSie nie ma już także Michała Rybaka. Jego kontrakt rozwiązano za porozumieniem stron.

• W Opolu nie zagrają także Mikołaj Łopuski oraz Bartosz Fraszko. Ten pierwszy wróci do gry już niebawem, z kolei Bartosza Fraszkę czekają szczegółowe badania w najbliższych dniach.

• Roch Bogłowski, dyrektor sportowy TAURON KH GKS Katowice, wspominał na kanale GieKSa TV trudną sytuację kadrową naszego zespołu.

• W zaległym meczu 30. kolejki Polskiej Hokej Ligi TAURON KH GKS Katowice zmierzy się w Opolu z PGE Orlikiem.