• Łopuski (57)
  • Wronka (38)

COMARCH Cracovia: Luba (Kowalówka) - Sordon, Kruczek, Domogała, Svec, Sztwiertnia - Noworyta, Rompkowski, Csamango, Vachovec, Bepierszcz - Szurowski, Musioł, Brynkus, Zygmunt, Kamiński - Gajor, Kameneu, Kisielewski.

GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Devecka, Heikkinen, Laakkonen, Rohtla, Łopuski - Cakajik, Wanacki, Wronka, Pasiut, Malasiński - Wysocki, Krawczyk, Fraszko, Urbanowicz, Sawicki oraz Skokan, Michał Rybak, Krężołek

Choć Cracovia nie spisuje się w tym sezonie szczególnie dobrze, to mecz w Krakowie miał szczególne znaczenie dla naszego zespołu. Hokeiści GieKSy z pewnością mieli w pamięci wrześniowe spotkanie z tym rywalem w „Satelicie”. Katowiczanie doznali wówczas pechowej i bardzo bolesnej porażki (4:5). Od tego czasu wygrali aż kolejnych 13 spotkań.

Mecz rozpoczął się od huraganowych ataków TAURON KH GKS-u i kilku doskonałych okazji. Po kilku minutach „Pasy” przejęły jednak inicjatywę, czego efektem było trafienie Stephana Csamango. Katowiczanie nie radzili sobie z wysokim pressingiem krakowskiego zespołu. Do tego w bramce gospodarze świetnie spisywał się Michael Łuba. Sposób na jego pokonanie znalazł dopiero pod koniec drugiej tercji Patryk Wronka, który popisowo wykończył szybką kontrę.

Trzecia tercja to gra nerwów. Oba zespoły starały się zaciekle doprowadzić do wygranej. W efekcie posypały się kary, co sprawiło, że gra była bardzo szarpana. Gdy zanosiło się na dogrywkę, na indywidualną akcję zdecydował się Mikołaj Łopuski. Po jego potężnym strzale krążek wpadł do bramki Cracovii i tym samym los meczu został rozstrzygnięty.

Następne spotkania już w niedzielę. Tego dnia zmierzymy się w Nowym Targu z Podhalem.

Wznawiamy grę i... koniec! Wygrywamy w Krakowie. To był ciężki mecz. Brawo GieKSa!

Koniec pierwszej z trwających kar GKS-u. Gramy 4 na 5

Cracovia w pełnym składzie. A my na 2 minut traci my Tomasza Masińskiego. Kara za przeszkadzanie

Cracovia łapie karę za nadmierną liczbę graczy na lodzie

5 minut kary plus lara meczu dla Krawczyka za niesportowe zachowanie. Do tego 2 minuty kary dla Kamińskiego