• Kapica (19)
  • Kapica (2)

GKS Katowice: Owen (Kosowski) - Wanacki, Cakajik, Vozdecky, Rohtla, Themar - Devecka, Martinka, Malasiński, Wronka, Fraszko - Rąpała, Grof, Łopuski, Sawicki, Strzyżowski - Krawczyk, Skokan, Dalidowicz, Krężołek, Majoch

COMARCH Cracovia: Radziszewski (Łuba) - Chaloupka, Noworyta, Kalus, Da Costa, Sykora - Kolesnikovs, Rompkowski, Drzewiecki, Bryniczka, Urbanowicz - Wajda, Dutka, Kapica, Vorobyev, Domogała - Zygmunt, Szurowski, Sinagl, Słaboń, Dziubiński.

W pierwszej rundzie play-off GieKSa dość łatwo poradziła sobie z PGE Orlikiem Opole. Z góry było jasne, że w półfinałowym starciu z COMARCH Cracovią poprzeczka zostanie zawieszona o wiele wyżej. Zespół z Krakowa ma przecież wielkie doświadczenie w walce o medale, a katowiczanie to nowa siła PHL.

Gol stracony już na początku spotkania można było odebrać jako poważny sygnał ostrzegawczy. Tyle, że nasi zawodnicy ani myśleli potraktować go właśnie w taki sposób. Już po chwili do wyrównania doprowadził bowiem Mikołaj Łopuski. Spotkanie toczyło się w świetnym tempie, a w pierwszej tercji oba zespoły zdołały jeszcze zdobyć po golu.

Druga część meczu to prawdziwy show w wykonaniu TAURON KH GKS-u. Zaczęliśmy ostrożnie, ale z każdą upływającą minutą byliśmy coraz groźniejsi. Efektem tego były aż trzy zdobyte gole. Szczególe wrażenie na kibicach zrobiło trafienie Radosława Sawickiego w czasie gdy graliśmy w osłabieniu. Wypełniony po brzegi „Satelita” eksplodował wówczas ze szczęścia.

Bezpieczne i wysokie prowadzenie GieKSy sprawiło, że w ostatniej tercji emocji było już trochę mniej. Co prawda, kolejnego gola zdobył Sawicki, ale po analizie wideo ostatecznie go nie uznano ze względu na poruszoną bramkę. „Pasy” odpowiedziały trzecim trafieniem Kapicy, ale na pokonanie katowiczan to było za mało.

Mecz numer dwa już w poniedziałek o godz. 18.30. Wszystkie bilety na to spotkanie zostały wyprzedane.

Wiele kar w ostatniej odsłonie. Ostatecznie nie pada jednak żadna bramka i GieKSa wygrywa w pierwszym półfinałowym meczu z COMARCH Cracovią!

Kolejna kara. Ukarany również Patryk Wronka.

Zjeżdża z lodu bramkarz gości. Chwilę później Patryk Wronka zaatakowany przez Petra Kalusa. Kara meczu dla zawodnika Cracovii.

Ładne podanie Martina Vozdeckiego do Jessego Rohtli, jednak bardzo dobrze w bramce gości Rafał Radziszewski.

Kara również dla naszego zespołu. Na ławkę kar zjeżdża Tomek Malasiński. Mimo to w chwili obecnej gramy w 5 na 4.

I znów kara dla gości. Tym razem do boksu zjeżdża Nikita Kolesnikovs.

Dwie kary dla Cracovii w przeciągu dziesięciu sekund. Najpierw na ławkę kar wjechał Teddy Da Costa, po chwili dołączył do niego Damian Kapica. Gramy w przewadze.

Zmiana bramkarza jednak tylko na minutę. W bramce GieKSy z powrotem Shane Owen.

Kara dla naszego zespołu. Na ławce kar melduje się Jesse Rohtla.

Zmiana w bramce GieKSy. Za Shane'a Owena na lód wjeżdża Kamil Kosowski.

Dobitka Damiana Kapicy i mamy trzecią bramkę dla gości.

Gra nieco się uspokoiła. Wciąż bez goli w trzeciej tercji.

Kilka prób zespołu z Krakowa, jednak bez większego zagrożenia dla naszej bramki.

Dobrą akcję naszego zespołu pewnie wykańcza Radek Sawicki. Sędzia jednak po weryfikacji wideo bramki nie uznaje. Wynik bez zmian.

Ładna akcja naszej drużyny nie zakończona jednak strzałem na bramkę gości.

Rozpoczynamy ostatnią odsłonę spotkania.