(2:0, 1:0, 2:0)

PGE Orlik Opole

GKS Katowice: Owen (Kosowski) - Wanacki, Cakajik, Vozdecky, Rohtla, Themar - Devecka, Martinka, Malasiński, Wronka, Fraszko - Rąpała, Grof, Krężołek, Sawicki, Strzyżowski - Krawczyk, Skokan, Dalidowicz, Michał Rybak, Majoch

PGE Orlik Opole: Auzins (Kieler) - Nowak, Zatko, Satek, Hoog, Durac - Sznotala, Kostek, Przygodzki, Trandin, Meidl - Bychawski, Wąsiński, Kisielewski, Szydło, Lorek oraz Gawlik, Gorzycki.

Hokeiści TAURON KH GKS-u Katowice od efektownego zwycięstwa rozpoczęli fazę play-off. W Satelicie strzelili pięć bramek PGE Orlikowi Opole i objęli prowadzenie w ćwierćfinałowej rywalizacji.

GieKSa od samego początku szturmowała bramkę przyjezdnych. Już w 15. sekundzie bliski szczęścia był Jakub Wanacki, ale wynik spotkania w 3. minucie otworzył Marek Strzyżowski, który popisał się efektownym strzałem z lewej strony tafli. W kolejnych minutach gra nieco się wyrównała, a na kolejną bramkę czekaliśmy do 10. minuty. Bramkarz PGE Orlika odbił strzał Tomasza Malasińskiego, a krążek powędrował prosto pod kij Bartosza Fraszko, który skierował "gumę" do niemal pustej bramki. W kolejnych minutach ataki GieKSy nie ustawały. Swoje szanse mieli Jesse Rohtla, Andrej Themar czy Patryk Wronka, który strzelił w słupek. Mimo swoich szans, wynik do końca tercji nie uległ zmianie.

W drugiej tercji gra się wyrównała. Hokeiści z Opola stworzyli kilka groźnych sytuacji, jednak w bramce GieKSy na wysokości zadania stawał Shane Owen, który popisał się kilkoma efektownymi interwencjami. W 32. minucie hokeiści Toma Coolena wykorzystali grę w przewadze po strzale Dusana Devecki i przed ostatnią częścią spotkania prowadzili 3:0.

Trzecia tercja rozpoczęła się idealnie dla naszego zespołu. Już w 44. minucie Bartosz Fraszko po raz kolejny dobił strzał – tym razem Patryka Wronki – a w 51. minucie wynik meczu ustalił Jakub Wanacki. Sześć minut póżniej goście mieli rzut karny, który jednak zakończył się kapitalną interwencją Shane'a Owena.

Drugie spotkanie obu drużyn zostanie rozegrane już w niedzielę 25 lutego o 17.00, również w Satelicie. Bilety na to spotkanie można nabyć tutaj.

Koniec spotkania! Obejmujemy prowadzenie w rywalizacji ćwierćfinałowej. Drugi mecz już jutro o 17.00!

Rzut karny dla gości, ale po raz kolejny górną nasz bramkarz. Cała Satelita skanduje "Owen, Owen"!

Ależ blisko szczęścia Wronka. Krążek powędrował tuż nad bramką.

Próbujemy podwyższyć wynik spotkania. Czy w Satelicie padnie jeszcze bramka?

Tak jest! Jakub Wanacki trafia!

Gramy w przewadze! Podwyższymy prowadzenie?

Opolanie próbują zdobyć honorową bramkę, ale nasza defensywa na to nie pozwala.

Kolejna okazja Wronki, ale krążek powędrował obok słupka.

Bartosz Fraszko dobija strzał Wronki i mamy 4:0!

Gramy w przewadze. Na ławce kar Trandin.

Zaczynamy ostatnią część meczu.

Koniec drugiej części meczu.

Słupek po strzale Devecki!

Coraz głośniejszy doping w "Satelicie"! Świetna atmosfera na trybunach.

Jakub Wanacki sam na sam, ale górą bramkarz Orlika.

Kolejny okres wyrównanej grt. Goście z Opola szukają swoich szans.

Efektowny rajd Patryka Wronki przez całe lodowisko i strzał tuż obok słupka.

Wykorzystujemy przewagę! Prowadzenie GieKSy podwyższa Dusan Devecka!

Gramy w przewadze. Na ławce kar Nowak.

Trwa power break w drugiej tercji.

Okres zdecydowanej przewagi GieKSy. Goście skutecznie jednak się bronią.

Sawicki mógł podwyższyć wynik, ale nie trafił czysto w krążek.

Wychodzimy z osłabienia obronną ręką. Bardzo dobra gra w defensywie!

Świetna interwencja Shane Owena!

Po raz pierwszy będziemy grali w osłabieniu. Na ławkę kar powędrował Jakub Grof.

Zaczynamy mocnym strzałem na bramę Orlika, ale bramkarz rywali zdołał zamrozić krążek.

Zaczynamy drugą tercję!

Koniec pierwszej tercji spotkania.

Ciągle szturmujemy bramkę Orlika, ale wynk bez zmian. Bliski szczęścia był m.in. Radosław Sawicki.

Efektowne zagranie Themara do Rohtli, ale Fin był na spalonym.

Ładna akcja Malasiński-Wronka, ale zabrakło wykończenia.

Groźny strzał rywali, ale Shane Owen pewnie interweniuje.

Trwa pierwszy power break - dodatkowe czyszczenie lodu.

Słupek ratuje Orlika przed stratą trzeciej bramki! Strzelał Patryk Wronka.

Auzins odbija strzał, krążek wędruje do Bartosza Fraszko, a nasz napastnik trafia praktycznie do pustej bramki!

Bliski szczęścia Themar, następnie mocny strzał Devecki, ale nie podwyższamy wyniku spotkania.

Goście wyrzucają krążek poza taflę. Kolejny raz gramy w przewadze!

Gra się wyrównała. Orlik usilnie stara się strzelić kontaktową bramkę.

Marek Strzyżowski pięknym strzałem otwiera wynik spotkania!

To był prawdziwy szturm na bramkę PGE Orlika, ale w Satelicie bez bramek.

Jakub Wanacki bliski szczęścia już w 15 sekundzie meczu! Teraz kara dla Orlika i pierwsza szansa na bramkę w przewadze!

Zaczynamy zmagania w play-off!

• Trwa prezentacja GieKSy! Trybuny w "Satelicie" prawie zapełnione w stu procentach!

• Trwa pielęgnacja lodu. Pozostało 10 minut!

• Rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw. Dziś i jutro pierwsze mecze w "Satelicie". Następnie rywalizacja przeniesie się do Opola, gdzie w środę i czwartek zostaną rozegrane kolejne spotkania.

• Oba zespoły już na rozgrzewce. Za 20 minut początek spotkania!

• W pierwszej rundzie nasz zespół zmierzy się z PGE Orlikiem Opole.