• Wanacki (24)

PGE Orlik Opole: Kieler (Nobis) – Sordon, Bychawski, Baranyk, Meidl, Kisielewski – Zatko, Kostek, Przygodzki, Szydło, Demianiuk – Gawlik, Sznotała, Wąsiński, Sikora, Gorzycki – Latal, R. Meidl, Stopiński, Lorek.

GKS Katowice: Kosowski (Studziński) – Cakajik, Wanacki, Strzyżowski, Rohtla, Malasiński – Martinka, Grof, Łopuski, Wronka, Gruszka – Nowak, Rąpała, Themar, Sawicki, Fraszko – Zieliński, Majoch, Nahunko.

Pierwszemu spotkaniu nowego sezonu towarzyszyły spore emocje. Latem GieKSa przeszła przecież wielkie przeobrażania i oczekiwania wobec naszego zespołu znacznie wzrosły. Katowiczanie nieźle spisywali się w sparingach, ale teraz trzeba było to przełożyć na warunki ligowe.

Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami, czyli od mocnych ataków gości. Naszemu zespołowi bardzo brakowało jednak skuteczności. Szczególnie było to widoczne w okresach gry w przewadze, których nie potrafiliśmy wykorzystać. Orlik nie przedostawał się często pod naszą bramkę, ale był skuteczniejszy. W pierwszej tercji poważny błąd naszej defensywy wykorzystał Karol Kisielewski i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Po przerwie, role na lodzie się odwróciły. Opolanie przejęli inicjatywę i często zatrudniali Kamila Kosowskiego. Sprawy w swoje ręce postanowił wziąć jednak obrońca Jakub Wanacki i pięknym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

Końcówka meczu przyniosła mnóstwo emocji. Po golach Andreja Themara i Marka Strzyżowskiego mecz wydawał się rozstrzygnięty. Ambitnie grający gospodarze tuż przed końcem zdołali jednak wyrównać. Dogrywka nie przyniosła goli i zwycięzcę musiały wyłonić rzut karne. W nich świetnie spisywali się obaj bramkarze. Decydujący cios zadał wykonujący karnego jako ostatni Themar.

Kolejny mecz TAURON KH GKS-u już w piątek. Tego dnia o godz. 18.00 zmierzymy się w Oświęcimiu z Unią.

Kara dla Wanackiego

Grający w osłabieniu GKS wyprowadza zabójczą kontrę! Bramka Strzyżowskiego. Asysty Sawickiego i Martinki

Trzecia bramka GieKSy!

Przetrwaliśmy karę Martinki, ale... karę dostaje Malasiński

Kara dla Martinki

Sporo się dzieje na lodzie. Groźnie uderzał Rohtla. Po chwili w słupek trafia Baranyk. Ten mecz jeszcze nie jest rozstrzygnięty

Gorąco pod naszą bramką. Groźny jest dziś Baranyk

W końcu wykorzystujemy grę w przewadzę. Gol Themara!

Gooool!

Rozpoczynamy trzecią tercję

Koniec drugiej tercji

Zatrzymany strzał Wanackiego. Mamy też karę dla Bychawskiego

Niezły strzał Wronki. Znów broni Kieler

Kosowski ma mnóstwo pracy. Słabszy moment naszego zespołu

Kara nałożona na naszego bramkarza Kamila Kosowskiego. Gospodarze polują na drugiego gola

Zatko i Strzyżowski z karami

Było blisko kolejnego gola dla gospodarzy

Piękny strzał naszego obrońcy, który zapędził się pod bramkę rywali. Asysta Majocha

Goool! Mamy wyrównanie!

Początek drugiej tercji

Koniec pierwsze tercji

Obustronne wykluczenie: Strzyżowski i Kostek

Kara dla Vaclava Meidla. Teraz wykorzystamy przewagę?

Grof zasypuje bramkę rywali potężnymi strzałami, ale efektu nie ma

Przetrwaliśmy trudniejszy okres. Teraz znów gramy z przewagą zawodnika (kara dla Bychawskiego). Trener Coolen posyła w bój czterech napastników

Faul Wanackiego. Kara

Przewaga GKS-u, ale... tracimy gola. Gapiostwo w naszej obronie wykorzystuje Kisielewski.