środa, 04 marca 2026 18:00, Kraków
3. mecz 1/4 play-off TAURON Hokej Liga
COMARCH Cracovia Cracovia
Karjalainen 40 ’
Maki 62’
2
:
1
0:0
1:1
0:0
d. 1:0
GKS Katowice GKS
Verveda 22’
Składy
COMARCH Cracovia: Lipiainen, Klimowski - Jaśkiewicz, Shkrabau, Karjalainen, Montgomery, Kapica D. - Wajda, Jaracz, Tiala, Valtola, Maki - Noworyta, Kruczek, Toussaint, Bezwiński, Mocarski - Michalski, Mętel, Dziurdzia, Kapica F., Gumiński. Trener: Krystian Dziubiński
GKS Katowice: Eliasson, Kieler - Runesson, Lundegard, Fraszko, Pasiut, Bepierszcz - Varttinen, Verveda, Dupuy, Anderson, Wronka - Chodor, Hoffman, Coatta, McNulty, Hofman Ja. - Maciaś, Dawid, Koivusaari, Michalski, Hofman Jo. Trener: Jacek Płachta
Sędzia: Andrzej Nenko (Polska)
Sędzia 2: Paweł Breske (Polska)
Przebieg spotkania
Ćwierćfinałowa rywalizacja GKS-u Katowice z Cracovią przeniosła się do Krakowa. Po pierwszych dwóch meczach obie ekipy miały na koncie jedno zwycięstwo. Stawką meczu na lodowisku im. Adama „Rocha” Kowalskiego było więc objęcie prowadzenia w tej parze.
Pierwsza tercja meczu od początku była wyrównana i toczyła się w dobrym tempie. Już w 2. Minucie Błażej Chodor sprawdził czujność Santeriego Lipiainena strzałem z dystansu. Chwilę później po drugiej stronie tafli pierwszą interwencję zanotował Jesper Eliasson, który zatrzymał próbę Eetu Makiego. Obie drużyny starały się grać ofensywnie, ale długo brakowało konkretów pod bramkami. W późniejszej fazie tercji nie brakowało groźnych sytuacji. Alexis Toussaint próbował z trudnej pozycji, Bartosz Fraszko uderzał niecelnie, a po strzale Macieja Kruczka krążek został podbity tuż przed bramką. Najbliżej gola był Jean Dupuy, który w 17. minucie trafił w słupek. Ostatecznie po pierwszych 20 minutach na tablicy wyników utrzymał się bezbramkowy remis.
Druga odsłona rozpoczęła się od mocnego akcentu GKS-u. Stephen Anderson sprawdził czujność Lipiainena, a po chwili krążek trafił do siatki po zagraniu łyżwą Patryka Wronki. Sędziowie długo analizowali sytuację. Ostatecznie gol nie został uznany i wynik pozostał bez zmian. Chwilę później GKS dopiął swego. Katowiczanie wyszli na prowadzenie po uderzeniu Travisa Vervedy z dystansu, które kompletnie zaskoczyło Lipiainena. W końcówce GieKSa straciła jednak gola po trafieniu Henriego Karjalainena, któremu ładnie asystował Damian Kapica. Druga tercja – tak jak pierwsza – na remis.
Trzecia tercja rozpoczęła się od zdecydowanych ataków GieKSy. Uderzali Anderson czy Dupuy, ale dobrze w bramce Pasów bronił Lipiainen. Tempo rosło z każdą minutą, a emocji nie brakowało także na lodzie. Gracze obu drużyn byli wysyłani na ławkę kar. Pasy miały znakomitą okazję w kontrze trzy na jednego, jednak zabrakło precyzji w kluczowym momencie. GKS grał uważnie w defensywie i szukał swoich szans. Aktywny w tym meczu Verveda oddał groźny strzał, ale ponownie Lipiainen stanął na wysokości zadania. W końcówce swoje szanse miały obydwie drużyny. GieKSa grała nawet w przewadze po karze dla Bezwińskiego, ale nie zdołała jej wykorzystać. Gole w trzeciej tercji nie padły. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.
Pasy zaczęły dogrywkę od gry w przewadze, gdyż w ostatniej akcji trzeciej tercji Zack Hoffman faulował kijem Damiana Kapicę. Rywale skrzętnie wykorzystali przewagę zawodników. Już w drugiej minucie dogrywki Maki strzałem z dystansu pokonał Eliassona i zapewnił gospodarzom zwycięstwo.
Składy
COMARCH Cracovia: Lipiainen, Klimowski - Jaśkiewicz, Shkrabau, Karjalainen, Montgomery, Kapica D. - Wajda, Jaracz, Tiala, Valtola, Maki - Noworyta, Kruczek, Toussaint, Bezwiński, Mocarski - Michalski, Mętel, Dziurdzia, Kapica F., Gumiński. Trener: Krystian Dziubiński
GKS Katowice: Eliasson, Kieler - Runesson, Lundegard, Fraszko, Pasiut, Bepierszcz - Varttinen, Verveda, Dupuy, Anderson, Wronka - Chodor, Hoffman, Coatta, McNulty, Hofman Ja. - Maciaś, Dawid, Koivusaari, Michalski, Hofman Jo. Trener: Jacek Płachta
Sędzia: Andrzej Nenko (Polska)
Sędzia 2: Paweł Breske (Polska)
62
Maki trafia. Cracovia wygrywa.
61
Cracovia zagra cztery minuty z przewagą jednego zawodnika.
61
Gramy!
60
Kara 2+2 dla Zacka Hoffmana. Z przewagą zacznie dogrywkę Cracovia.
60
W ostatniej akcji faulowany był Kapica. Kijem oberwał zawodnik Cracovii. W sytuację zamieszany był Hoffman.
60
Nie było więcej okazji. Mamy dogrywkę pod Wawelem.
60
Uwolnienie GKS-u. Wznowienie pod bramką Eliassona.
60
Fraszko przed bramkę, ale nie sięgnął gumy Koivusaari.
59
Kolejne uwolnienie. W głębokiej obronie Pasy.
59
Uwolnienie Cracovii. Wznowienie w tercji obronnej gospodarzy.
59
Chodor z dystansu, ale krążek podbity.
58
Ostatnie dwie minuty. Emocje na lodzie rosną.
57
Cracovia w komplecie.
55
W przewadze gra GieKSa. Ukarany karą mniejszą Bezwiński.
55
Cracovia w natarciu. Mocarski miał dobrą okazję, ale wybroniła się GieKSa.
53
Valtola z niebieskiej. Strącony krążek przed Eliassonem. Nie ma jednak bramki.
52
Verveda stanął przed szansą i oddał trudny do obrony strzał. Na wysokości zadania stanął jednak Lipiainen.
51
Przerwa reklamowa.
50
Mateusz Michalski dwukrotnie uderza na bramkę. Na raty broni Lipiainen.
49
Jonasz Hofman w akcji indywidualnej. Niestety, został powstrzymany. Lipiainen mrozi krążek.
48
W odpowiedzi GKS i tym razem to Cracovia skutecznie w obronie! Emocje rosną!
47
Wyszła Cracovia 3 na 1, ale zabrakło dokładności pod bramką GKS-u.
46
GieKSa w komplecie.
45
Maki z dystansu i dobrze broni Eliasson.
43
Fraszko faulował Damiana Kapicę. Będzie kara za spowodowanie upadku.
42
Anderson strzela. Krążek jednak obok bramki Lipiainena.
41
Gramy!
40
Koniec drugiej tercji.
40
Odpowiedź GieKSy. Skutecznie broni jednak Lipiainen.
40
Karjalainen trafia do siatki. Damian Kapica zaliczył ładną asystę.
39
Varttinen ponad bramką.
38
Przewrócił się Patryk Wajda i sędziowie przerywają grę.
37
Zamknięta drużyna Cracovii.
37
Maciaś strzela, ale krążek zostaje podbity.
36
Obustronne wykluczenie.
35
Bójka na lodzie. Musieli sobie wyjaśnić pewne sprawy Michalski z Bepierszczem.
34
Chodor strzela i znów krążek poza lodowiskiem. Zaczniemy pod bramką Cracovii.
34
Krążek poza lodem po zagraniu Karjalainena.
32
Mocne uderzenie. Zasłonięty był Lipiainen. Teraz nie ma już żadnych kontrowersji!
32
Goool! Verveda z dystansu i kompletnie zaskoczony Lipiainen!
31
Zagranie krążka wysokim kijem. Przerwa w grze.
30
Przerwa reklamowa.
30
Fabian Kapica z backhandu, ale dobrze ustawiony Eliasson.
29
Katowiczanie w pełnym zestawieniu.
28
Dupuy miał świetną okazję po kontrze, ale dobrze broni Lipiainen.
28
Karjalainen strzela, ale krążek odbity.
27
Maki strzela, ale strzał zablokowany.
27
Runesson ukarany karą mniejszą. W przewadze Cracovia.
26
Nie ma gola. Dalej wynik bezbramkowy.
26
Bramka będzie jednak sprawdzana. Łyżwą, a nie kijem skierował krążek do bramki Wronka.
26
Goool! Patryk Wronka dołożył kij do zagrania Andersona i mamy gola!
25
Uwolnienie. Nie zdążył Valtola do krążka.
25
Zamknięci Katowiczanie. Próbował strzelać Karjalainen, ale został zablokowany.
24
Jaśkiewicz bardzo mocno i trafia w słupek! GieKSa miała szczęście...
22
Anderson ze strzałem! Broni jednak Lipiainen.
21
Gramy!
20
Koniec pierwszej tercji.
19
Anderson z backhandu, ale przegotowany Lipiainen.
18
Pasy w komplecie.
17
Jean Dupuy trafia w słupek.
17
Verveda strzela i odbija Lipiainen.
15
Za atak kijem trzymanym oburącz karą mniejszą ukarany Jaśkiewicz.
15
Kruczek strzela, krążek podbity. Było groźnie, ale nie ma gola.
13
Fraszko przejął krążek i uderzył w kierunku bramki. Niestety niecelnie.
12
Toussaint z trudnej sytuacji zmusił Eliassona do interwencji.
11
Wyrównana jest jak dotąd pierwsza tercja.
10
Przerwa reklamowa.
9
Krążek opuszcza plac gry. Rozpoczniemy pod naszą bramką.
8
Szansa Cracovii. Dobrze ustawiony jednak Eliasson.
7
Boczna siatka po strzale Mateusza Michalskiego.
6
Znów uderzał Chodor. Broni bramkarz Pasów.
5
Pierwsza interwencja Elissona. Próbował Maki.
4
Spalony po stronie GKS-u Katowice.
4
Wajda odebrał krążek Pasiutowi.
2
Chodor uderza z dystansu, ale dobrze broni Lipiainen.
1
Gramy!
Nie będzie dzisiaj kompletu publiczności w Krakowie.
GieKSa jeszcze w szatni.
Krakowianie pojawiają się już na lodzie.
Zespół trenera Krystiana Dziubińskiego zakończył rozgrywki z dorobkiem 37 punktów i bilansem bramkowym 90:146. Ósme miejsce w tabeli oznaczało konieczność rywalizacji z jedną z najsilniejszych drużyn już na etapie ćwierćfinału.
Przypomnijmy, że zawodnicy trenera Jacka Płachty zakończyli sezon zasadniczy na 1. miejscu, gromadząc 85 punktów w 40 spotkaniach. GKS odniósł 28 zwycięstw, z czego 23 w regulaminowym czasie gry. 2 mecze trójkolorowi wygrali po dogrywce, a 3 po serii rzutów karnych.
Stan rywalizacji to 1:1. GKS wygrał pierwsze spotkanie aż 11:1. W drugim meczu lepsza okazała się Cracovia, która wygrała po rzutach karnych.
Dzień dobry! Przed nami trzeci mecz ćwierćfinału pomiędzy GieKSą a Cracovią. Dzisiejsze spotkanie odbędzie się w Krakowie.