Zagraniczne wzmocnienia GieKSy

16.08.2017 16:04

Fiński napastnik Jesse Rohtla i słowacki obrońca Martin Cakajik dołączyli do TAURON KH GKS Katowice.

Dobiega końca budowa drużyny GieKSy na sezon 2017/18, który zbliża się wielkimi krokami. W środę zespół Toma Coolena zasilili dwaj zagraniczni hokeiści.

Pierwszym jest Fin Jesse Rohtla. Urodzony w Lahti zawodnik swoją karierę rozpoczynał w juniorskim zespole Kiekkoreipas, a kolejne lata spędził w ojczyźnie grając na różnych szczeblach rozgrywek. Następnie występował w Kazachstanie, Białorusi, a ostatnio w Szwecji.

Osiem lat starszy Martin Cakajik pochodzi z Trenczyna i stawiał swoje pierwsze kroki w miejscowym klubie HK Dukla. W kolejnych grał w klubach z Czech, m.in. Bili Tygri Liberec, HC Pilzno czy HC Znojemsti Orli. Ostatnie sezony spędził w Kazachstanie.

- Po rozmowach z trenerem doszliśmy do wniosku, że trzeba wzmocnić dwie newralgiczne pozycje czyli pozyskać centra i obrońcę. Jesse pasował do naszej koncepcji i jest stworzony do gry kombinacyjnej tak samo jak nasi skrzydłowi. Z kolei Martin będzie jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w naszym zespole i bardzo na niego liczymy w defensywie - mówi Roch Bogłowski, dyrektor sportowy TAURON KH GKS Katowice.

Obaj zawodnicy będą mogli pokazać swoje umiejętności podczas Memoriału Pavla Zabojnika, który od czwartku do soboty zostanie rozegrany w słowackim Zwoleniu.

Tagi:
PHL
Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Złoty
Partner Srebrny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy