Zaczynamy sezon 2021/2022!

08.09.2021 21:44

Już w piątek 10 września hokejowa GieKSa rozpocznie kolejny sezon Polskiej Hokej Ligi. Zaczynamy wyjazdowym meczem w Nowym Targu, przed nami 40 spotkań rundy zasadniczej.

Po sezonie 2020/2021, zakończonym przez GKS Katowice na 4. miejscu, w sztabie szkoleniowym i składzie drużyny doszło do znaczących zmian. Stery drużyny objął doskonale znany w Katowicach trener Jacek Płachta, który tym samym prowadzi hokeistów naszego Klubu po raz czwarty w swojej karierze. - Wychowałem się tu, zawsze łatwiej wraca się do miejsc, w których się wszystkich zna i gdzie jest dobry klimat do pracy. Rozmawiałem z wieloma osobami, które mają konkretny plan na to, jak konsekwentnie budować drużynę. Mam same dobre odczucia związane z tym, co przed nami. Chcemy się wspólnie rozwijać, a to jest dla mnie bardzo ważne i na pewno pomogło mi podjąć decyzję o powrocie - mówił szkoleniowiec tuż po swoim powrocie do Katowic.

Klub przedłużył umowy z kluczowymi polskimi zawodnikami, to jest kapitanem Grzegorzem Pasiutem, Bartoszem Fraszko, Patrykiem Krężołkiem, Patrykiem Wajdą, Mateuszem Michalskim, Szymonem Mularczykiem, Oskarem Krawczykiem, Maciejem Miarką i Maciejem Kruczkiem. Do kadry zespołu dołączyli: bramkarz John Murray, obrońcy Jakub Wanacki, Carl Hudson (Irlandia/Kanada), Aleksandr Jakimienko (Rosja), Dawid Musioł, Mateusz Rompkowski oraz napastnicy Patryk Wronka, Mateusz Bepierszcz, Anthon Eriksson (Szwecja), Matias Lehtonen (Finlandia) i Igor Smal.

Ponadto formalnie do zespołu GieKSy zostali włączeni czterej zawodnicy. Napastnik Piotr Ciepielewski oraz bramkarz Patryk Świerczyna mają szansę na grę w GKS-ie dzięki umowie o współpracy z ich macierzystym klubem, czyli Naprzodem Janów. Do gry zgłoszeni zostali także napastnicy David Lebek oraz Jakub Prokurat, zawodnicy testowani w trakcie okresu przygotowawczego.

W ramach przygotowań GieKSa rozegrała dziewięć sparingów. Dwukrotnie mierzyliśmy się z Tauron Podhale Nowy Targ (5:2, 3:4), a także Zagłębiem Sosnowiec (2:4, 1:4) i GKS-em Tychy (3:4, 3:2). Mierzyliśmy się także z Re-Plast Unią Oświęcim (1:4) i JKH GKS-em Jastrzębie (2:1) w ramach towarzyskiego turnieju z okazji 75. rocznicy założenia klubu z Oświęcimia. Ostatni mecz towarzyski przed startem nowego sezonu PHL zakończył się porażką 0:4 z KH Energą Toruń.

W piątek 10 września o godzinie 18:00 zespół trenera Płachty rozpocznie sezon 2021/2022 wyjazdowym spotkaniem z Tauron Podhale Nowy Targ. Będzie to pierwsza z sześciu wyjazdowych gier z rzędu naszego Klubu na start nowej edycji rozgrywek. Pierwszy mecz domowy, z KH Energą Toruń, został zaplanowany na 1 października. W "Satelicie" trwa obecnie mrożenie tafli.

W porównaniu do minionego sezonu w stawce ligowych rywali GieKSy zabraknie Stoczniowca Gdańsk. Sezon zasadniczy zakończy się 20 lutego 2022 roku po pięciu rundach i 40 rozegranych spotkaniach. Faza play-off ruszy 25 lutego, a rywalizacja w niej toczyć będzie się do czterech zwycięstw z wyjątkiem spotkań o brązowy medal ligi, które będą rozgrywane do trzech wygranych.

Organizator rozgrywek Polskiej Hokej Ligi zapowiada, że - wzorem poprzednich sezonów - transmisje meczów będzie można oglądać za pośrednictwem platformy PPV polskihokej.tv. Każda transmisja będzie dostępna na stronie dedykowanej poszczególnemu klubowi. Koszt wykupu dostępu jednego meczu wynosi 16 złotych brutto. Aktualności, skróty oraz materiały wideo będą publikowane na oficjalnej stronie polskihokej.eu oraz na polskihokej.tv.

Tagi:
PHL
Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner techniczny
Partnerzy