Trzech reprezentantów w GieKSie!

12.05.2017 19:15

Tomasz Malasiński, Patryk Wronka i Dariusz Gruszka wzmocnili TAURON KH GKS Katowice.

Trwa budowa hokejowej drużyny GieKSy na kolejny sezon. Niedawno umowę z naszym Klubem podpisał Kamil Kosowski, a umowę o kolejny rok przedłużyli Dominik Nahunko, Dawid Majoch i Radosław Sawicki.

Miło nam poinformować, że kolejnymi zawodnikami, którzy będą reprezentować barwy TAURON KH GKS Katowice są Tomasz Malasiński, Patryk Wronka i Dariusz Gruszka. Wszyscy trzej napastnicy to wychowankowie Podhala Nowy Targ i etatowi reprezentanci Polski. Malasiński i Wronka uczestniczyli w niedawnych mistrzostwach świata dywizji 1A w Kijowie.

Tomasz Malasiński to trzykrotny mistrz Polski. 30-latek w swojej karierze występował w czołowych klubach kraju, a ostatnie sezony spędził w angielskim Swindon Wildcats. - Po powrocie z Anglii ość szybko zdecydowałem się na ofertę TAURONU KH GKS. Cieszę się, że budujemy tutaj bardzo mocny zespół - powiedział popularny "Malaś".

O dwa lata młodszy Dariusz Gruszka dużą część swojej kariery spędził w Nowym Targu, gdzie grał także w ostatnich latach. Ma na koncie dwa tytuły mistrza kraju. - Cieszę się, że podpisałem kontrakt w Katowicach. Buduje się tutaj bardzo mocny zespół, więc mam nadzieję, że stawimy czoła najlepszym drużynom w Polsce - powiedział Dariusz Gruszka.

Patryk Wronka, to 21-letni wielki talent polskiego hokeja. Występował w Podhalu, a ostatni sezon spędził w czeskim klubie Orli Znjomo, z który występował w austriackich rozgrywkach EBEL. - Miałem wiele ofert, ale w Katowicach buduje się naprawdę ciekawa drużyna. Chciałem wziąć udział w tym projekcie. Mamy ambitne plany i chcemy zamieszać w czołówce - dodał młody napastnik.

- Pozyskaliśmy trzech bardzo dobrych zawodników, reprezentantów Polski. Chcemy budować silny hokej w Katowicach i wszystkie nasze działania są ku temu skierowane. W tym roku udało się wcześniej rozpocząć budowę składu i w przyszłym sezonie chcemy walczyć o czołową czwórkę - podsumował Przemysław Plisz, prezes TAURON KH GKS Katowice.

Tagi:
PHL
Oficjalny partner Klubu
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy
Polska Hokej Liga