Trzech obcokrajowców wzmacnia GieKSę

16.07.2018 10:33

Finowie Janne Laakkonen i Eetu Heikkinen oraz Szwed Kevin Lindskoug podpisali roczne kontrakty z TAURON KH GKS-em Katowice.

Janne Laakkonen to urodzony w 1982 roku lewoskrzydłowy. Fiński napastnik przez większość swojej kariery występował na różnych poziomach ojczystych rozgrywek. Zaliczył również grę w Kazachstanie oraz w rosyjskiej lidze VHL. W swoim CV ma również występy w Nomanie Grodno, gdzie grał w ataku z Grzegorzem Pasiutem. Ostatni sezon spędził we francuskim Amiens.

Eetu Heikkinen to doświadczony obrońca. 30-letni defensor większość kariery również spędził w Finlandii, a następnie grał w Kazachstanie oraz Szwecji. W poprzednim sezonie reprezentował barwy włoskiej Fassy, występującej w Lidze Alpejskiej.

Z kolei Kevin Lindskoug to utalentowany bramkarz. 25-letni Szwed rozegrał blisko 120 spotkań w drugiej lidze szwedzkiej. Grał także w białoruskim Szachciorze Soligorsk, a ostatni sezon spędził w lidze duńskiej. W barwach Rungsted Seier Capital rozegrał 47 spotkań.

Wszystkim trzem zawodnikom życzymy powodzenia w barwach GieKSy!

Przypominamy, że wcześniej do drużyny dołączyli Grzegorz Pasiut, Maciej Urbanowicz, Damian Tomasik, Patryk Jóźwik i Michał Kieler. Z kolei kontrakty przedłużyli Tomasz Malasiński, Patryk Wronka, Bartosz Fraszko, Marek Strzyżowski, Dusan Devecka, Oskar Krawczyk, Radosław Sawicki, Jakub Wanacki, Mikołaj Łopuski, Martin Cakajik, Jesse Rohtla, Tomasz Skokan, Kamil Berggruen, Patryk Krężołek oraz Michał i Maciej Rybakowie.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner techniczny
Partnerzy