Roch Bogłowski dyrektorem sekcji hokeja

04.05.2020 09:05

Nowy dyrektor sportowy hokejowej GieKSy.

Informujemy, że obowiązki dyrektora sportowego sekcji hokeja na lodzie GKS-u Katowice objął Roch Bogłowski. Dla 34-letniego Bogłowskiego to powrót na to stanowisko. W latach 2017-19 współtworzony przez niego zespół sięgnął po dwa medale mistrzostw Polski oraz medal Pucharu Kontynentalnego. Z GKS-em Katowice jest związany od wielu lat, ostatnio pełnił funkcję menedżera sekcji. Bogłowski współpracuje też ze sztabem hokejowej reprezentacji Polski.

- Dziękuje bardzo Zarządowi oraz właścicielowi Klubu za zaufanie. Stajemy obecnie przed trudnym zadaniem odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Przed nami dużo ciężkiej pracy, ale trzeba to potraktować jako kolejne wyzwanie, któremu trzeba stawić czoła. Sekcja pozostanie na hokejowej mapie Polski i to jest najważniejsze. Naszym zadaniem będzie sprawić, aby ta drużyna dostarczała emocji i cieszyła oko kibiców - mówi nowy dyrektor.

Pragniemy serdecznie podziękować za pracę na rzecz GKS-u dotychczasowemu dyrektorowi sekcji Wojciechowi Tkaczowi. Informujemy jednocześnie, że z naszym klubem pozostanie związany jako doradca zarządu ds. hokeja. – Dziękuję zawodnikom i całemu sztabowi za pracę w ostatnim roku. Ukłony kieruję w stronę kibiców, którzy wspierali drużynę niewiarygodnym dopingiem. Jestem przekonany, że zespół mógł sprawić jeszcze bardzo dużo radości naszym fanom. Żałuję, że nie było nam dane dokończyć rozgrywek, jednak w play-off najważniejsze jest zwycięstwo w ostatnim meczu, a my zakończyliśmy sezon serią czterech wygranych i przez ten pryzmat będę oceniał naszą postawę w sezonie 2019/20. GKS to dla mnie klub szczególny i dlatego - już w nowej roli, która została podyktowana względami osobistymi i zdrowotnymi - będę starał się pomóc mu w obecnych, trudnych dla sportu, czasach – mówi Tkacz.

Nowemu dyrektorowi sportowemu hokejowej GieKSy życzymy powodzenia!

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Złoty
Partner Srebrny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy