Powołania do kadry narodowej

21.10.2020 17:52

Na początku listopada kadra narodowa seniorów odbędzie zgrupowanie w Jastrzębiu-Zdroju, następnie wyjedzie na Węgry, gdzie rozegra dwa mecze towarzyskie z miejscową reprezentacją. Do kadry pod wodzą Roberta Kalabera zostało powołanych ośmiu graczy GieKSy.

Jak podaje strona Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, zbiórka zawodników kadry Polski w Jastrzębiu-Zdroju zaplanowana jest na 1 listopada, a trzy dni później Biało-Czerwoni pojadą do Budapesztu, gdzie będą przebywać do 7 listopada. Reprezentacja Polski rozegra sparingi z Węgrami w czwartek 5 listopada (godz. 20.00) i w sobotę 7 listopada (godz. 14.10).

W gronie powołanych na zgrupowanie kadry Polski znaleźli się hokeiści GKS-u Katowice: Oskar Krawczyk, Patryk Krężołek, Maciej Kruczek, Grzegorz Pasiut, Filip Starzyński i Patryk Wajda. Ponadto na liście rezerwowych znaleźli się Bartosz Fraszko i Mateusz Michalski. Rolę asystenta głównego trenera kadry seniorów pełni drugi trener GKS-u Ireneusz Jarosz.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną PZHL opracował procedury oraz rekomendacje sanitarne dotyczące organizacji kadr narodowych. Szczegóły na stronie PZHL.

Gratulujemy powołanym i życzymy udanych występów w biało-czerwonych barwach!  

Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner techniczny
Partnerzy
TAURON Hokej Liga