Piotr Sarnik nowym trenerem GKS-u Katowice

02.12.2019 11:28

Piotr Sarnik objął obowiązki nowego szkoleniowca hokejowej GieKSy. W pracy będzie mu pomagał Tommi Satosaari.

42-letni Sarnik, dotychczasowy drugi trener, związał się z klubem nową umową, która będzie obowiązywać do końca sezonu. Sarnik zastąpił na stanowisku pierwszego trenera Risto Dufvę, którego kontrakt został przez klub wypowiedziany. W sztabie szkoleniowym, w roli trenera bramkarzy, pozostaje Tommi Satosaari.

Nowy szkoleniowiec GKS-u to były reprezentant Polski. Siedem razy reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Świata. Przez wiele lat kariery zawodniczej należał do czołowych polskich napastników. Wielokrotnie sięgał po medale mistrzostw Polski, w tym w barwach GieKSy. Po zakończeniu kariery sportowej, rozpoczął pracę w roli trenera. Pierwsze doświadczenia zdobywał w Szkole Mistrzostwa Sportowego, a następnie w Zagłębiu Sosnowiec. Od lipca 2017 r. pracuje w GKS-ie. Najpierw pomagał w pracy Tomowi Coolenowi, a następnie Risto Dufvie. Jednocześnie od czerwca 2018 r. jest selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 20.

- Piotr Sarnik to jeden z najzdolniejszych polskich trenerów młodego pokolenia. W ostatnich dniach bez zastrzeżeń wywiązywał się z roli pełniącego obowiązki pierwszego trenera. Znakomicie zna też klimat naszego klubu. Z GKS-em związany był przecież jako zawodnik, a od ponad dwóch lat także jako jeden z trenerów. Mimo braku awansu do turnieju finałowego Pucharu Polski, nie chcemy wprowadzać znaczących zmian w organizacji gry, drużyna nie potrzebuje żadnego wstrząsu, a jedynie drobnych korekt w sposobie gry. Skoncentrujemy się na przygotowaniu motorycznym zawodników do drugiej części rozgrywek. Wspólnie z trenerami będziemy też oceniać przydatność zawodników,  szczególnie obcokrajowców, do najważniejszej części sezonu, jaką jest faza play off. Wierzę, że Piotrek w duecie z Tommim Satosaarim z powodzeniem poprowadzą nasz zespół w dalszej części sezonu zasadniczego i przygotują najlepiej do rywalizacji w play off  – mówi Wojciech Tkacz, dyrektor sekcji hokeja na lodzie GKS-u.

Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner motoryzacyjny
Partner techniczny
Partnerzy