Patryk Wronka wraca do GKS-u Katowice

02.06.2021 09:43

To wiadomość, na którą czekało wielu kibiców GieKSy. 25-letni napastnik Patryk Wronka podpisał z naszym Klubem roczną umowę z opcją przedłużenia na kolejny sezon.

Tym samym pięciokrotny medalista mistrzostw Polski i laureat Złotego Buka dla Hokeisty Roku 2017 wraca po dwóch latach do Katowic, gdzie w barwach GKS-u sięgał po srebrny i brązowy medal mistrzostw kraju, a także trzecie miejsce w Pucharze Kontynentalnym. Wronka był wyrażnym liderem punktowych GieKSy w latach 2017-2019, o czym świadczy dorobek w postaci 129 punktów (38 goli + 91 asyst) w 104 ligowych meczach dla naszego Klubu, a także tytuł najlepiej punktującego gracza Polskiej Hokej Ligi w sezonie 2018/19. Po dwóch sezonach spędzonych w Katowicach Patryk Wronka występował w północnoirlandzkim Belfast Giants oraz francuskim Les Rapaces de Gap, zaś ostatni sezon spędził w GKS-ie Tychy. Nasz napastnik ma w swoim sportowym CV także występy w czeskim Orli Znojmo, hokejowej Lidze Mistrzów oraz reprezentacji Polski, w barwach której występował w rozgrywkach dywizji IA i IB.

- Wiemy, że podpisanie kontraktu przez Patryka to elektryzująca informacja dla wielu kibiców GKS-u. W końcu dał się poznać z jak najlepszej strony w trakcie swojego poprzedniego pobytu w Katowicach. Jestem przekonany, że trener Jacek Płachta z powodzeniem wykorzysta największe atuty Patryka, czyli szybkość połączoną z umiejętnością kontroli krążka. Dzięki temu zawodnik ma szanse nawiązać do indywidualnych osiągnięć z wcześniejszych sezonu, co oczywiście pomoże także GKS-owi - stwierdził dyrektor sekcji Roch Bogłowski.

"Wronczi", witamy i życzymy powodzenia!

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner techniczny
Partnerzy