Nowe wyzwania GieKSy

17.05.2023 14:33

Za GKS-em Katowice sezon 2022/2023, który przyniósł kolejny wielki sukces, czyli obronę tytułu mistrza Polski. Rozpoczęły się natomiast prace nad budową kadry zespołu na kolejne rozgrywki.

- Kluczowa decyzja dla przyszłości sekcji, czyli zawarcie nowego kontaktu z trenerem Jackiem Płachtą, zapadła zaraz po zakończeniu sezonu ligowego. W porozumieniu ze sztabem podejowane są pierwsze decyzje kadrowe. Mamy jasno opracowane zasady postępowania i działając w oparciu o nie, ponownie chcemy zbudować konkurencyjny zespół na miarę naszych możliwości budżetowych - podkreśla Roch Bogłowski, dyrektor sekcji.

Warto podkreślić, że ważne umowy z GKS-em ma obecnie siedmiu zawodników: bramkarz John Murray, obrońcy Maciej Kruczek, Kacper Maciaś i Jakub Wanacki oraz napastnicy Mateusz Bepierszcz, Grzegorz Pasiut, Bartosz Fraszko. W kolejnych tygodniach zapadną ostateczne decyzje dotyczące ewentualnych przedłużeń kontraktów z pozostałymi zawodnikami mistrzowskiej drużyny. 

Wiadomo już, że barw GKS-u nie będą reprezentować obrońcy Mateusz Rompkowski i Dawid Musioł oraz napastnik Patryk Krężołek. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za występy w barwach naszego Klubu i wkład w sukcesy GieKSy. Szczególne słowa podziękowania kierujemy w stronę Patryka Krężołka, który z Katowicami był związany od 2017 roku i zdobył w barwach naszego Klubu pięć medali mistrzostw Polski, a także został laureatem nagrody Złotego Buka dla Hokeisty Roku w 2020 r.

Dodajmy, że wzorem poprzednich sezonów pierwsza część przygotowań do nowego sezonu będzie realizowana przez zawodników indywidualnie, zgodnie z rozpiskami przygotowanymi przez sztab szkoleniowy. W sierpniu drużyna rozpocznie wspólne treningi na lodzie.

Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner techniczny
Partnerzy
TAURON Hokej Liga