Mularczyk i Wyśnik pozostają w GieKSie

30.06.2020 12:19

Roczne umowy z GKS-em Katowice podpisali dwaj hokeiści młodego pokolenia, Szymon Mularczyk i Marcin Wyśnik.

- Bardzo podobała mi się atmosfera w drużynie z poprzedniego sezonu, a skład budowany na kolejny sezon zapowiada się naprawdę dobrze i to miało wpływ na moją decyzję. Usłyszałem wiele podpowiedzi i rad ze strony starszych kolegów, dlatego mam nadzieję dać z siebie jeszcze więcej. Moim celem jest pomoc zespołowi na każdym kroku; chcę, by inni zawodnicy zawsze mogli na mnie liczyć - stwierdził Szymon Mularczyk, który zdecydował się na podpisanie umowy z naszym Klubem. 20-letni napastnik pochodzący z Bytomia spędził większość swojej dotychczasowej kariery w rodzinnym mieście i miejscowej Polonii, by w sezonie 2019/2020 dołączyć do GKS-u Katowice. Mularczyk, młodzieżowy reprezentant Polski, zakończył poprzednią edycję rozgrywek z dorobkiem 4 bramek i 7 asyst w 31 spotkaniach dla GKS-u.

Kolejny sezon w barwach hokejowej GieKSy czeka także bramkarza Marcina Wyśnika. 18-letni katowiczanin zaczynał przygodę z hokejem w młodzieżowych rocznikach HC GKS-u Katowice, ale z uwagi na ich rozwiązanie przeniósł się do Zagłębia Sosnowiec, gdzie grał kolejne trzy lata. W poprzednich rozgrywkach przez moment reprezentował barwy Podhala Nowy Targ, zaś sezon 2019/2020 spędził już w barwach naszego Klubu. Wyśnik doczekał się debiutu w Polskiej Hokej Lidze 25 października 2019 roku w spotkaniu z Kadrą PZHL U-23 (8:0), notując w nim czyste konto. - Wykonywałem dobrą pracę na treningach z trenerem Saatosarim i myślę, że to dobra opinia trenerów zaważyła na moim pozostaniu w GieKSie. Skład, który szykuje się na przyszły sezon, zapowiada się na mocniejszy i nie pozostaje nam nic innego, jak walczyć o wysokie cele - skomentował swoją decyzję młody bramkarz.

- Zarówno Szymon, jak i Marcin, zrobili spory postęp w zeszłym sezonie i liczymy na ich dalszy rozwój. Jako młodzieżowcy muszą solidnie trenować aby grać coraz więcej, ale są to bardzo ambitni i pracowici gracze, dla których każdy sezon będzie sporym doświadczeniem - powiedział dyrektor sportowy sekcji Roch Bogłowski.

Szymonie, Marcinie - powodzenia! Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner techniczny
Partnerzy