Mateusz Rompkowski w GKS-ie Katowice

30.06.2021 08:45

Roczny kontrakt z naszym Klubem podpisał doświadczony obrońca Mateusz Rompkowski.

Do składu hokejowej GieKSy na sezon 2021/22 dołączył 35-letni hokeista z Gdańska i wychowanek tamtejszego Stoczniowca, w którego barwach w seniorskiej karierze spędził łącznie siedem lat. Rompkowski to absolwent SMS PZHL Sosnowiec, a także były gracz Cracovii i JKH GKS-u Jastrzębie. W okresie występów w tych dwóch klubach nasz nowy gracz zdobył łącznie 6 medali mistrzostw Polski, z czego dwa złote (2016, 2017) i dwukrotnie sięgał po Puchar i Superpuchar Polski.

Jako reprezentant Polski Rompkowski brał udział w dziesięciu turniejach mistrzostw świata, a jednym z jego najważniejszych kadrowych osiągnięć jest awans z naszą reprezentacją do Dywizji I Grupy A MŚ z 2014 roku. W ostatnim sezonie Mateusz Rompkowski zanotował w 35 meczach dla Stoczniowca Gdańsk jednego gola i 11 asyst.

- Mateusz to bardzo doświadczony obrońca, który potrafi z powodzeniem wyprowadzić krążek z własnej tercji, jak również odnaleźć się w ofensywie, także podczas gry w przewadze. Jest bardzo dobrze znany trenerowi Jackowi Płachcie ze wspólnej współpracy w reprezentacji Polski. Rompkowski gwarantuje solidny poziom, który prezentuje już od lat na lodowiskach Polskiej Hokej Ligi - powiedział dyrektor sekcji hokeja na lodzie naszego Klubu Roch Bogłowski.

Witamy w GieKSie i życzymy udanego sezonu!

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner techniczny
Partnerzy