Mateusz Rompkowski: Teraz odczuwam to jeszcze mocniej

12.10.2021 12:48

Po meczu z Ciarko STS-em Sanok zamieniliśmy kilka słów z Mateszuem Rompkowskim, jednym z najbardziej doświadczonych graczy naszego składu.

W drugiej tercji meczu z Sanokiem zabrakło przede wszystkim koncentracji? 

Dobrze ten mecz zaczęliśmy, zdecydowanie lepiej niż poprzedni z Podhalem, co mnie cieszy. Nie da się jednak ukryć, że druga tercja była w naszym wykonaniu bardzo słaba. Rywal po prostu wykorzystał swoje sytuacje. Myślę, że tak, to był głównie brak koncentracji. Dobrze jednak, że potrafiliśmy się podnieść. W trzeciej tercji pokazaliśmy, że jesteśmy bardzo dobrą drużyną i gramy jak kolektyw. Ostatecznie liczy się zwycięstwo. 

Trzecia tercja była swego rodzaju sprawdzianem dla tej drużyny? 

No tak, nie w każdym meczu wszystko będzie szło po naszej myśli od początku do końca. Naprawdę cieszymy się z tego, że potrafiliśmy po tej drugiej tercji zareagować w tak efektywny sposób. Kluczem od samego początku było to, by po ostatniej tercji cieszyć się z trzech punktów. 

BILETY NA KOLEJNE MECZE GIEKSY W "SATELICIE"!

Byłeś częścią wielu zespołów. Jak Twoim zdaniem przebiega w Katowicach budowanie kolektywu, o którym wspomniałeś? 

Odnoszę wrażenie, że z meczu na mecz gramy coraz lepiej. Cały czas nasze piątki się dogrywają. W meczu z Sanokiem podobało mi się to, jak funkcjonowała nasza gra w przewagach, zwłaszcza w wykonaniu pierwszej piątki. Na pewno przyjdą słabsze chwile, ale uważam, że zmierzamy w naprawdę dobrym kierunku. Sezon jest długi, ale ważne jest to, byśmy na ewentualne problemy potrafili odpowiednio zareagować. Musimy cały czas robić to, co do nas należy, tylko w ten sposób potwierdzimy, że jesteśmy naprawdę dobrym zespołem. 

Dobre wyniki budują też dobrą atmosferę…

To normalne, że jak wygrywasz większość spotkań, to atmosfera sprzyja. Razem się cieszymy po zwycięstwach i razem analizujemy rzeczy, które jeszcze można poprawić. 

Na dobre wróciliśmy do “Satelity”. Grałeś tu już wiele razy, ale jak odbierasz te silne wsparcie z trybun już jako zawodnik GieKSy?

Oczywiście wcześniej grałem na tej tafli jako rywal GKS-u i już wtedy byłem pod dużym wrażeniem atmosfery, jaka panuje tutaj na trybunach. Teraz odczuwam to jeszcze mocniej. Mam nadzieję, że z każdym kolejnym meczem kibiców będzie coraz więcej. Momenty, gdy po spotkaniach zakończonych zwycięstwem możemy się razem cieszyć i razem śpiewać dla każdego są wyjątkowe. 

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner techniczny
Partnerzy