John Murray nadal w GieKSie

16.05.2022 09:25

Filarem hokejowego GKS-u Katowice na pozycji bramkarza pozostanie na dwa kolejne sezony reprezentant Polski John Murray.

Amerykanin z polskim paszportem był jedną z kluczowych postaci zespołu, który w sezonie 2021/2022 sięgnął po długo wyczekiwane mistrzostwo Polski w hokeju w lodzie. Murray w rundzie zasadniczej ostatniego sezonu Polskiej Hokej Ligi bronił ze skutecznością rzędu 92,7 procenta (2,08 traconej bramki na mecz), a w fazie play-off - 93,7 procenta (1,91 traconej bramki na mecz). Hokejowi eksperci zgodne uznawali, że postawa "Jaśka Murarza" w bramce była kluczowa dla zwycięstwa GKS-u Katowice w ostatnich rozgrywkach o mistrzostwo kraju. Nasz bramkarz utrzymał swoją znakomitą dyspozycję także w barwach reprezentacji Polski, pomagając Biało-Czerwonym uzyskać awans do Dywizji IA po turnieju mistrzostw świata rozgrywanych w Tychach. 

- John w całym mistrzowskim sezonie potwierdził swoje ogromne umiejętności i był kluczowym ogniwem drużyny zarówno w pierwszej części rozgrywek, jak i w fazie play-off. Bardzo cieszymy się, że tak ważna postać zespołu i tak doświadczony zawodnik pozostanie z nami na dwa kolejne sezony i wciąż będzie stanowił o sile obsady naszej bramki wraz z Maciejem Miarką, który ma wazny kontrakt z naszym Klubem - powiedział dyrektor hokejowej sekcji GKS-u Katowice Roch Bogłowski.

Dziękujemy za zaufanie i życzymy powodzenia w kolejnych sezonach!

Tagi:
John Murray
Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner techniczny
Partnerzy