Janis Andersons hokeistą GieKSy

16.06.2020 09:17

Do drużyny GKS-u Katowice na sezon 2020/21 dołączył łotewski obrońca Janis Andersons.

GKS Katowice zakontraktował trzeciego obrońcę do zespołu na kolejny sezon Polskiej Hokej Ligi. Jest nim wieloletni reprezentant kraju i sześciokrotny uczestnik mistrzostw świata Łotysz Janis Andersons.

33-letni obrońca rozpoczynał swoją karierę w rodzimym Prizma Riga, by następnie przenieść się do ligi szwedzkiej. Siłą nowego gracza hokejowej GieKSy jest ogromne doświadczenie międzynarodowe: w kolejnych latach Andersons występował w barwach klubów z Czech, Ukrainy i Niemiec. Łotewski gracz spędził ostatnie sześć lat w lidze słowackiej, a jego ostatnim klubem był HC Detva 07, rywal GieKSy w ćwierćfinale ostatniej edycji Pucharu Wyszehradzkiego. GKS Katowice po pasjonującym dwumeczu (2:1, 3:3 d.), pokonał ówczesną drużynę Janisa Andersonsa i awansował do półfinału rozgrywek. 

- Po informacjach, iż Marcin Kolusz i Oskar Jaśkiewicz nie zostają z nami na kolejny sezon, musieliśmy przemodelować plany dotyczące obrony. Jej silnym punktem ma być Janis Andersons, który posiada bogate doświadczenie zarówno reprezentacyjne, jak i ligowe. Liczymy na jego solidna grę w defensywie oraz możliwość wykorzystania jego umiejętności w formacjach specjalnych - ocenił dyrektor sportowy sekcji Roch Bogłowski.

Życzymy Janisowi udanych występów w barwach GieKSy!Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Złoty
Partner Srebrny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy