Hokeiści GKS-u Katowice wicemistrzami Polski

14.04.2024 21:47

Hokejowy GKS Katowice zapisał do kolekcji kolejny medal Mistrzostw Polski.

W finale fazy play-off TAURON Hokej Ligi GKS Katowice rywalizował z Re-Plast Unią Oświęcim. Do rozstrzygnięcia tej serii potrzebnych było aż siedem spotkań. W decydującym meczu Unia wygrała w Katowicach 1:0 po dogrywce i tym samym zwyciężyła w całej serii 4:3. Decydująca rywalizacja sezonu 2023/2024 była niezwykle wyrównana i stanowiła doskonałą reklamę polskiego hokeja na lodzie.

Hokejowy GKS Katowice zapisał na koncie swój 29. medal mistrzostw Polski w historii. Katowiczanie mają obecnie w kolekcji 8 mistrzostw Polski, 11 srebrnych medali, a 10 razy stawali na najniższym stopniu podium.

Przypomnijmy, że do fazy play-off THL GieKSa przystępowała po zajęciu pierwszego miejsca w sezonie zasadniczym. W 40 meczach tego etapu rozgrywek GKS zgromadził aż 93 punkty, wygrywając 33 spotkania. W ćwierćfinale GKS Katowice potrzebował sześciu meczów, by pokonać Zagłębie Sosnowiec, z kolei do pokonania w półfinale JKH GKS-u Jastrzębie katowiczanom wystarczyło pięć meczów. Zakończony sezon wiązał się także z udziałem GKS-u Katowice w międzynarodowych rozgrywkach Pucharu Kontynentalnego. Hokeiści GieKSy w efektownym stylu wywalczyli awans do finałów tych rozgrywek podczas turnieju rozgrywanego we włoskim Cortina d'Ampezzo. Z kolei ich występ w finałach Pucharu Kontynentalnego rozgrywanych w walijskim Cardiff zakończył się zajęciem czwartego miejsca.

Wicemistrzostwo Polski GKS-u Katowice oznacza, że drużyna wywalczyła prawo do reprezentowania Polski w kolejnej edycji Pucharu Kontynentalnego.

Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner techniczny
Partnerzy
TAURON Hokej Liga