Grzegorz Pasiut w GieKSie!

04.07.2018 13:01

Jeden z najlepszych polskich napastników związał się kontraktem z TAURON KH GKS Katowice.

Grzegorz Pasiut to postać doskonale znana w świecie hokeja. 31-latek jest wychowankiem KTH Krynica. Następnie występował w Comarch Cracovii, GKS-ie Tychy, JKH GKS-ie Jastrzębie, ponownie w drużynie z Krakowa, a ostatnie dwa sezony spędził w lidze białoruskiej reprezentując zespół HK Noman Grodno. Na swoim koncie ma pięć tytułów mistrza Polski wywalczonych z Cracovią oraz jeden Puchar i Superpuchar Polski. Z drużyną z Grodna dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Białorusi, a w 2016 roku zdobył również krajowy puchar.

Nowy napastnik TAURON KH GKS Katowice to również etatowy reprezentant Polski. W biało-czerwonych barwach Grzegorz Pasiut występował już w młodzieżowych kategoriach, a w seniorskiej drużynie gra z orzełkiem na piersi nieprzerwanie od 2007 roku. Hokej to dla niego dyscyplina rodzinna. Jego ojciec Andrzej również był wybitnym zawodnikiem, a ten sport uprawia również jego siostra Karolina.

- Grzegorz to w tej chwili czołowa postać polskiego hokeja. Bardzo się cieszymy, że udało się przekonać go do gry w Katowicach i sfinalizować transfer, bo ofert miał sporo. To pokazuje, że projekt GieKSy idzie w dobrą stronę. Zawodnicy widzą, że wszystko w klubie jest poukładane. Mam nadzieję, że z każdym rokiem będziemy coraz bardziej zauważalni w kraju i w Europie. Przyjście Grzegorza Pasiuta z pewnością to ułatwi. To duże wzmocnienie w walce o mistrzostwo Polski i awans do finału Pucharu Kontynentalnego - mówi Roch Bogłowski, dyrektor sportowy TAURON KH GKS Katowice.

Grzegorz Pasiut to kolejny zawodnik, który wzmacnia wicemistrzów Polski. Wcześniej do drużyny dołączyli Maciej Urbanowicz, Damian Tomasik i Michał Kieler. Z kolei kontrakty przedłużyli Tomasz Malasiński, Patryk Wronka, Bartosz Fraszko, Marek Strzyżowski, Dusan Devecka, Oskar Krawczyk, Radosław Sawicki, Jakub Wanacki, Mikołaj Łopuski, Martin Cakajik, Jesse Rohtla, Tomasz Skokan oraz Michał i Maciej Rybakowie.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Złoty
Partner Srebrny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy